Gemeente hoopt nog 200 'vestigers' te lokken DE NOBELAER vanaf vrijdag 7 juni SCHOUWEN-DUIVELAND 29 mm Mm PLANNING HUIZENBOUW OVERBOORD informatie van het waterschap Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl it's spring sale bij tot 50% Nieuwe directeur voor Welzijnshuis Crescendo de boer op voor oud papier Opening skatebaan is uitgesteld Inloopconcert van Duo Mandolino Bezoek aan kweker eetbare bloemen Wandelexcursie in Slotbos en Zeepe Waterwijk 177 173 VRIJDAG 7 JUNI 2013 fes» fers woningen gerealiseerd nog te gaan Ve den Lanen De Lanen 55 82 NOORDERPOLDER jfr De Velden 182 «393 ZIFRIKZEE Er zijn ongeveer 650 nog woningen gepland, maar de gemeente wil er nog maar maximaal 320 realiseren. Waterwijk infographic Rolant Quist bron Gemeente Schouwen-Duiveland Zowel in Noorderpolder (foto) als in de Waterwijk liggen grote stukken grond waar woningbouw is gepland, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Voor elke nieuwe wo ning die gebouwd wordt, zou je een ander huis moeten slopen. Scoop-onderzoeker Dick van der Wouw gooide een maand geleden de knuppel in het hoenderhok door dit te stellen naar aanleiding van een Zeeuwse analyse van het landelijke Woononderzoek. „Daar heb ik me over verbaasd", zegt wethouder Wim Stouten. Volgens hem is er nog wel dege lijk vraag naar nieuwe woningen op Schouwen-Duiveland. Zijn ver moedens worden in de nieuwe ge meentelijk woonvisie 2013-2022 gestaafd met cijfers. Zo is uit de bevolkingscijfers op te maken dat het aantal inwoners van de ge meente de komende tien jaar wel iswaar afneemt, maar dat het aan tal huishoudens met ongeveer 450 toeneemt. In de woonvisie is dit aantal verdeeld in drie catego rieën: 320 voor Zierikzee, dertig voor de kustplaatsen en honderd voor de overige dorpen. Volgens Scoop is Zeeland de laatste jaren minder aantrekkelijk geworden als woonprovincie, omdat de ste delijke gebieden aantrekkelijker geworden zijn. Toch denkt de gemeente, op basis van het migratiesaldo van de afge lopen jaren, dat er de komende tien jaar maximaal 200 'vestigers' op Schouwen-Duiveland neerstrij ken. Dit lukt -zo stelt de visie- al leen als de gemeente, samen met andere partners, meer aandacht besteedt aan een goede kwaliteit van woningen op de juist plek. De gemeente is nu vooral aantrek kelijk voor 'vitale ouderen' van buiten de provincie. Door een goe de 'eilandmarketing' kunnen vol gens wethouder Stouten ook ge zinnen worden getrokken, die eventueel interesse hebben om in één van de Zierikzeese nieuw bouwwijken een eengezinswo ning te betrekken. Donderdag 27 juni a.s. is om 19.30 uur een openbare algemene vergadering in het waterschaps kantoor in Middelburg. Daarvoor worden de openbare commissie vergaderingen gehouden. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 18 juni om 17.00 uur in het kantoor van het projectbureau Zwakke Schakel West Zeeuws-Vlaanderen in Breskens, Veerhaven 5. De commissie Waterbeheer vergadert op 18 juni om 19.30 uur ook in het projectbureau. Op 19 juni om 19.30 vergadert de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken in het waterschapskantoor in Middelburg. De beleidsnota Grondwater is op 17 april 2013 vastgesteld en ligt vanaf 10 juni t/m 2 september a.s. ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen elke werkdag van 8 tot 17.00 uur. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad waterschapScheldestromen - m /x* Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl (tot 30% korting op Marc Cain) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl ZIERIKZEE Corina van der Vliet wordt de nieuwe directeur bestuur der van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland. Van der Vliet is de opvolger van Gertjan van der Salm die per 1 juni is teruggetre den als directeur bestuurder van het Welzijnshuis. Deze functie heeft hij twee jaar vervuld. DREISCHOR Leden van muziekvereni ging Crescendo uit Dreischor gaan zaterdag 8 juni vanaf 10.00 uur op pad om oud papier op te halen. Dat gebeurt niet alleen in het dorp zelf, maar ook in de omliggende polder. Cres cendo vraagt hen die oud pa pier hebben dat gebundeld gereed te zetten. ELLEMEET De voor zaterdag geplande opening van de skatebaan op het sportveld in Ellemeet gaat niet door. Dit vanwege productieproblemen bij het bedrijf dat de plaat op de skatebaan zou gaan plaatsen. Dat meldt Danielle Elenbaas van de Dorpsraad Ellemeet. Er is nog geen nieuwe da tum geprikt. BURGH Duo Mandolino - Marina Eckhardt (mandoline) en Svetlana Tratch (mandoline en mandola) - verzorgt zater dag 15 juni een (inloopcon cert in de kerk van Burgh. Het duo voert onder meer het dubbelconcerto voor twee mandolines van Anto nio Vivaldi uit. Het concert is van 16.00 tot 17.00 uur. ZONNEMAIRE Slow Food Zeeland brengt zaterdag 15 juni een bezoek aan de consumptieve kweke rij Zonnemaire. Dieneke Klompe kweekt daar eetba re bloemen en bijzondere kruiden en groenten. Het be zoek is toegankelijk voor le den (12,50) en niet-leden (14,50). Aanmelden: zeeland@slowfood.nl BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten ver zorgt zondag 16 juni een wandelexcursie in Slotbos en Zeepeduinen. De gids voert de deelnemers langs de bunkers en de oude bo men van het Slotbos en trekt met hen het duinge bied in waar Shetlandponies grazen. Vertrek om 10.00 uur vanaf Slot Haamstede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47