Vergeefs protest tegen bouwplan Riekusweel Grevelingse bruinvis opnieuw gesignaleerd 4 Vragen over verdeling inzet politie in Renesse I OPRUIMING a Wethouder Stouten snoeit in bestaande plannen, maar sluit huizenbouw op 't Sas niet uit. ::c:c Home 28 SCHOUWEN-DUIVELAND NIEUWBOUW MET KORTINGEN TOT WEL OP MODELLEN DIE UIT DE COLLECTIE GAAN door Piet Kleemans BRUINISSE Het protest van een aantal bewoners van de Rogge straat in Bruinisse tegen woning bouwplan Riekusweel IV heeft wei nig uitgehaald. De bezwaren van de bewoners zijn voor de gemeen te Schouwen-Duiveland geen aan leiding de plannen - enkele details uitgezonderd - aan te passen. Riekusweel IV ligt aan de rand van Bruinisse. Het is bedoeling dat er 21 nieuwe woningen ge bouwd worden. De bewoners van de Roggestraat zijn bang dat hun woningen door de bouw van de nieuwe huizen minder zon en meer schaduw krijgen, terwijl een aantal bewoners net van plan was zonnepanelen op hun wo ning te plaatsen. Op dat punt komt de gemeente hen tegemoet door de maximaal toegestane bouwhoogte van tien meter terug te brengen tot zeven meter. Daardoor zou de 'schaduw- val' beperkt blijven. De angst voor parkeerproblemen, verkeersoverlast en aantasting van de privacy door de bouw van de nieuwe woningen is volgens de gemeente ongegrond. In het plan zouden voldoende parkeer- door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De bruinvis die in maart regelmatig 'schurend' aan het roer van zeilschepen was ge zien blijkt nog steeds in de Greve- lingen rond te zwemmen. Dat meldt de website zeezoogdieren- nieuws. Daar kwam een melding binnen van Ton Hoeberichts die het dier al drie keer bij zijn zeil boot heeft gehad. De vorige keer dat een bruinvis gesignaleerd werd in het Grevelin- genmeer was eind maart. Mensen vakken voorzien zijn. Verbreden van de weg en de aanleg van extra parkeervakken is in de visie van de gemeente geen optie. Op een bredere weg, zo wordt gerede neerd, wordt vaak ook harder gere den en dat is in een woonwijk ab soluut niet de bedoeling. De opvatting van de Roggestraat bewoners dat woningbouwplan Riekusweel IV economisch niet haalbaar is en dat er een reële kans bestaat dat gebouwd wordt voor leegstand wordt door de ge meente niet gedeeld. Volgens de gemeente is er wel degelijk be hoefte aan nieuwe woningen in Bruinisse. Het plan komt volgens het gemeentebestuur tegemoet aan de behoefte voor particuliere woningbouw en biedt flexibiliteit om in te spelen op de vraag bin nen de planperiode van tien jaar. De angst van de Roggestraatbewo ners dat het toestaan van een Bed Breakfast of aan huis gebonden beroepen extra verkeer zal genere ren en parkeerproblemen zal ver oorzaken, wordt door de gemeen te ook tegengesproken. Het gaat volgens de gemeente om klein schalige nevenfuncties bij het wo nen waarbij het woonkarakter van de omgeving niet mag wor den aangetast." Mes in plannen woningbouw Zierikzee door Joeri Wisse ging toen varen op de Grevelin- gen en ze merkten na enige tijd op dat zij tijdens hun tocht wer den vergezeld door een bruinvis. Het dier zwom naar verluidt zo'n 25 minuten mee met de water sporters toen zij van Bruinisse naar Brouwershaven voeren. Volgens berichten op de website zeezoogdierennieuws zwemmen er waarschijnlijk nu twee bruin vissen rond in het Grevelingen- meer. Van dit vermoeden is geen offi ciële bevestiging. ZIERIKZEE - Dijkgraaf, Stuw, Staart- meestraat en Pimpelmeesstraat. Het zijn Zierikzeese straten die al leen nog maar op papier bestaan. De vraag is of ze ooit bewoond worden, want de plannen zijn be dacht in een tijd dat projectont wikkelaars nog uitgingen van 250 nieuwbouwwoningen per jaar. Inmiddels zijn de tijden veran derd; afgelopen jaar zijn maar en kele nieuwe huizen opgeleverd. Ontwikkelaars hopen de komen de tijd tien, hooguit twintig wo ningen per jaar te bouwen. De ingestorte nieuwbouwmarkt is voor het college van burgemees ter en wethouders reden om de in nieuwe woonvisie over de komen de tien jaar flink het mes te zet ten in de nieuwbouwplannen. Overal op het eiland moeten de ambities worden bijgesteld naar beneden, maar in de Noorderpol der en Waterwijk vallen naar ver wachting de hardste klappen. Al leen deze wijken zijn al goed voor bijna zevenhonderd wel geplande maar nog niet gebouwde huizen. De woonvisie heeft dit terugge bracht tot 320 stuks voor heel Zie rikzee. Wethouder Wim Stouten (wonen) wil voor het eind van het jaar nieuwe afspraken maken met projectontwikkelaars. Behal ve dat er honderden huizen voor lopig moeten worden geschrapt, worden ook de fasering en wo ningtypes opnieuw tegen het licht gehouden. Zo is er meer vraag naar gezinshuizen tot 250.000 euro, levensloopbestendi- ge woningen en huurhuizen. „Nadat de raad eind juni de woon visie heeft vastgesteld, gaan we kijken hoe de nieuwe ambities vertaald worden naar de prak tijk", zegt Stouten. Daarbij wor den ondermeer de financiële ge volgen in kaart gebracht. Wat dat betreft heeft de gemeente een gro ter belang in de Waterwijk, om dat de bouwgrond daar in handen van de gemeente is. Zolang deze In 2012 bleef de teller van opgeleverde koop woningen in de Zierik zeese nieuwbouwwij ken op 4 staan. door Melita Lanting RENESSE - Renesse is aan het veran deren en daar zou de inzet van poli tie en susteam op moeten worden aangepast. Dat zeggen onderne mers in Renesse. Aanleiding is de grote inzet van politie tijdens het pinksterweek end en het tekort tijdens Fron- leichnam (afgelopen weekeinde). Toen was er volgens onderne mers weinig politie en susteam op de been waardoor er met na me de donderdag en vrijdag over last ontstond. De familie Van Eijk van pension de Vier Seizoenen in Renesse heeft hierover een brief geschre ven aan de gemeenteraad en ook de ondernemers vereniging wil hierover in gesprek. „Wordt het niet tijd om de zaak anders aan te niet wordt verkocht, moet hier elk jaar rente over worden be taald. Dat is voor Stouten echter geen reden om de ontwikkeling van de Waterwijk meer te stimu leren dan de Noorderpolder. Bij de keuze om te snijden in wo ningbouw, wordt volgens de wet houder ook de planologische con sequenties meegenomen. Zowel in Noorderpolder als de Waterwij- ken zijn grote stukken grond bouwrijp gemaakt. Om de braak liggende grond wat te verfraaien, heeft het college onlangs besloten bloemen te zaaien. „Het heeft de voorkeur om onafgemaakte stuk ken eerst klaar te krijgen. Niks is zo onaantrekkelijk als rommelig, onafgemaakt bouwterrein." Behalve de 'harde' bouwplannen voor Noorderpolder en de Water wijk, waarbij met ontwikkelaars afspraken zijn gemaakt en alles in een bestemmingsplan is vastge legd, houdt de gemeente ook nog de mogelijkheden open voor de ontwikkeling van woningbouw op 't Sas. In het Programma Zierik zee, dat eveneens in de gemeente raad van juni moet worden vastge steld, staat dat deze herfst een masterplan voor dit gebied ver schijnt. De betrokken marktpartij moet hierin onderbouwen waar om woningbouw haalbaar is. Ondanks dat op andere plekken in Zierikzee juist woningen wor den geschrapt, sluit Stouten niet uit dat de gemeente in de toe komst hier aan meewerkt. vliegen", zegt Leo van Vliet. „Moet er, als er minder rottigheid op straat is, nog wel zoveel politie zijn met Pinksteren? We willen hierover een signaal afgeven." „Pinksteren is van oudsher een groot feest en Fronleichnam is daarmee niet vergelijkbaar", zegt Jack Straver, ambtenaar openbare orde en veiligheid. Hij vindt dat de politie-inzet met Pinksteren te recht was. Hoewel er minder jon geren komen, zijn er nog steeds veel. Wel zou er ook voldoende aandacht moeten zijn voor de dag uren en voor de buitengebieden. Dat er met Fronleichnam geen susteam was op donderdag en vrijdag klopt. „Het susteam was er alleen zaterdag want het is alle maal wat minder geworden. On dernemers betalen niet meer zo veel mee en wij hebben onvol doende middelen", zegt Straver. OP= 0% Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46