Valse start Thomas Felius, favoriet op Kapelle Open tennistoernooi SPORT 39 Tweede editie Schellachloop Tennisfinales in Kapelle en Bruinisse Beachsoccer in Vlissingen Promotiewedstrijd Togo-Seolto Elfde editie Schelderegatta VRIJDAG 7 JUNI 2013 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl VRIJDAG 7 JUNI door Sven Bakker KAPELLE - Tennisser Thomas Felius is er bij het Kapelle Open niet in geslaagd zijn eerste wedstrijd te winnen. De Vlissinger werd in de 3-categorie van het enkelspel in straight sets verslagen door Jesse Breeuwer: 5-7 en 2-6. Omdat de 3-categorie dit jaar in een poule wordt gespeeld, maakt Felius nog kans op de eindzege. Breeuwer verloor namelijk zijn eerste wedstrijd met 4-6 1-6 van Jeroen Bakx, de derde speler in de poule. Bakx speelt zaterdagavond tegen Felius en heeft aan één ge wonnen set genoeg om zowel Fe lius als Breeuwer achter zich te la ten in de poule. In Kapelle wordt er ook in de 2-ca- tegorie gespeeld. Daarin is Frank Clausing de favoriet en zijn Breeu wer en Koen van den Berge de an dere spelers in de poule. Zij spe len al hun wedstrijden aanstaand finaleweekeinde. Ook komen dan de vrouwen in de 2-categorie in actie. Dat zijn favoriete Mandy Wolfert, Frederique van de Velde en Shura Poppe. In de 4-categorie bij de vrouwen bereikte Eva Hartog de halve eind strijd door met 6-2 6-4 van Pippi Erentreich te winnen. In de vijfde categorfe werd de als tweede ge plaatste Ria van der Meijden uit geschakeld door Claire van Dam me (3-6 6-7). Net als Van Damme bereikte ook Sacha de Leeuw de halve finale door met tweemaal 7-5 Romy Traas te verslaan. Bij het Wulkentoernooi, dat deze week op tennisclub De Bru-Tèn in Burgh-Haamstede wordt ge speeld, was er succes voor René Schimmelpennink en Ard Stout- jesdijk. Zij hielden zicht op de eindzege dankzij een 6-2 6-4-over- winning op John Hage en Chris Schoneman. Laatstgenoemden hadden moesten eerder al een ne derlaag moeten incasseren tegen Mark Lodewijk en Piet Vreeke: 6-4 4-6 en 11-9 in de supertie break voor Lodewijk en Vreeke. Zij nemen het in het finaleweek einde op tegen Schimmelpennink en Stoutjesdijk om uit te maken wie de titel pakt. Bij de vrouwen in de 6-categorie zijn Hilda Jume- let en Astrid van der Spek in de winning mood. Jumelet en Van der Spek wonnen eerst met 6-0 6-1 van Ellen van Velthoven en Renate Viergever en klopten daar na Wies van der Doe en Adrie de Looff met twee keer 7-6. ZONDAG 9 JUNI Het outdoor tennisseizoen begint langzamer hand goed op gang te komen en de weergo den werken gelukkig mee. Zondag worden in Kapelle de finales van de sKapelle Open afgewerkt en in Bruinisse de fi nales van het Wulkentoernooi. Bij beide clubs worden de eerste wedstrijden om 9.00 uur gespeeld. Omdat er geen regenpauzes worden ver wacht, kunnen de toernooien aan het eind van de middag worden afgesloten. Plaatsen van handeling: banen tennisvereniging Kapelle en tennis vereniging Bru-Tèn te Bruinisse. knet oude liefde Kaasboerderij Schellach aan de Golsteinseweg bij Middelburg is vrijdagavond begin- en eind punt van de tweede editie van de Kaasboerderij Schellachloop. Hardlopers kunnen kiezen uit éen, twee of drie ronden van vier kilometer, over een geheel autovrij parkoers. Er kan indivi dueel gelopen worden, maar ook met estafette teams. Deelnemers betalen 6 euro inschrijfgeld. Alle afstanden starten om 19.30 uur. Er is kleed ruimte, maar gedoucht worden kan er niet. Na afloop is het erf van de boerderij ingericht voor een gezellig samenzijn. VRIJDAG 7 EN ZATERDAG 8 JUNI ZATERDAG 8 JUNI stond altijd alles in het teken van de topsport. De huidige generatie doet meer concessies. Ze willen van alles, lijken geen keuze te wil len maken." Een rol als coach ziet hij niet zo snel meer voor zichzelf weggelegd, eerder denkt hij in de informatietechnologie aan de slag te gaan. Maar tot september con centreert hij zich op het polsstok- hoogspringen. „Ik wil vooral springen op plekken waar ik nog nooit ben geweest. Zoals in het Amerikaanse Reno." Tijdens die wedstrijd medio ja nuari scheurde Blom zijn ham string. Vanaf dat moment raakte hij in de greep van pijntjes, waar door de FBK Games morgen pas zijn eerste vervolgoptreden wordt. „Ik weet weer wat het bete kent om te worden teruggewor pen. Het deed me ongewild aan die vroegere jaren denken." Wat zijn niveau is, kan Blom niet inschatten. „Een week voordat ik geblesseerd raakte, sprong ik in Parijs 5,47 meter. Ik hoop daarbij in de buurt te komen of er net overheen te gaan." Met de limiet voor het WK in Moskou (5,65 me ter) zegt hij zich niet bezig te hou den. „Natuurlijk is er geldings drang. Zeker voor eigen publiek, zoals in Hengelo. Maar de oog kleppen zijn afgegaan. Ik heb alle toernooien al eens meegemaakt, kan bogen op een mooie erelijst. Het genieten staat voorop." FBK GAMES Meervoudig olympisch- en wereld kampioen Kenenisa Bekele neemt zaterdag deel aan de FBK Games in Hengelo. Bekele komt uit op de 5000 meter, het onderdeel waar op hij het wereldrecord bezit Mid dels een snelle tijd wil de Ethio piër zich kwalificeren voor de we reldtitelstrijd. Ook Robert Harting, regerend Olympisch, wereld- en Europees kampioen discuswerpen, doet mee. Afgelopen weekeinde boek te hij zijn 35e zege op rij. Het Nollestrand in Vlissingen is vrijdag en za terdag het decor van beachsoccer. Vrijdag ver zorgt Beach Soccer Zeeland een clinic voor kin deren in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar. De aanvang is 18.30 uur. Zaterdag kunnen de Zeeuwse amateurteams hun voetbalkunsten op het strand laten zien. Vanaf 11.00 uur strij den de teams in de voorronde van het NK beachsoccer. De voorronde wordt georganiseerd door Triple P sportmarketing Projectmanage ment in samenwerking met Strandsport Zeeland, Zeeuws Onderwijs (Cios/HZ - SBE/Scalda) en stichting Zeeland Sport Leisure. De korfballers van Togo (Goes) en Seolto (Vlis singen) strijden zaterdag in Arnemuiden om één plaats in de tweede klasse. Het duel begint om 15.30 uur. Togo eindigde in de reguliere competitie als tweede in derde klasse J. De ploeg van de ver trekkende trainer Carlo de Waele - hij gaat naar Zaamslag - vergaarde twintig punten in veer tien duels. Seolto werd in de derde klasse K tweede met 22 punten uit veertien wedstrijden. Saillant is dat de trainer van de Vlis- singse ploeg Sjaak Joziasse is. De Goesenaar was van 2005 tot 2007 trai ner bij Togo. Voor de elfde keer staat zaterdag de Scheldere gatta gevaren. De boten zeilen van Hansweert naar Antwerpen. Dit is een afstand van 25 mijl. Vrijdagavond verzamelen de deelnemers zich in Wemeldinge voor de briefing. Zaterdagoch tend wordt er gezamenlijk naar Hansweert geva ren. Daar start men vanaf 11.00 uur. Rond 14.00 uur wordt de eerste boot verwacht bij de Ant werpse Rede. De prijsuitreiking is om 19.00 uur in de Royal Clubhouse RYCB. Aan de wedstrijd zijn onder andere WW Schel de, WSV Oosterschelde en WSV Sint-Annaland verbonden. Voor meer info zie www.schelderegatta.be. Rens Blom sprong in 2008 zijn voorlopig laatste wedstrijd. Dit jaar maakte hij een nieuw begin aan zijn carrière, foto Olaf Kraak/ANP Afgelopen december kwam een einde aan het dienstverband van Blom. De atletiekunie besloot, als gevolg van de dichtgedraaide sub sidiekraan, niet langer in zijn dis cipline te investeren. Dat hij niet langer bondscoach is, raakt hem niet echt. Want als hij heel eerlijk is: het bleek niet zijn roeping. „De valkuil is dat je je eigen loopbaan als uitgangspunt neemt. Ik kon me slecht verplaatsen in de atle ten, was te veeleisend." Waar Blom zich het meest over verbaasde, was het gebrek aan durf om te investeren. „Bij mij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39