Chris Froome pakt geel Geen reclame voor het in Critérium Dauphiné vrouwentennis in Parijs SPORT 37 Ten Hag trainer beloften Bayern Zeldzame nederlaag sprinter Usain Bolt Lokhoff vertrekt bij VW-Venlo Oranje terug in top vijf Fifa-ranglijst Ibrahim Eryürük gaat naar Hoek VRIJDAG 7 JUNI 2013 DEVENTER Go Ahead Eagles moet haar eerste offer brengen voor het succes in het voorbije seizoen. Trainer Erik ten Hag (43) wordt trainer van de beloften van Bayern Mün- chen. Ten Hag, die GA Eag les in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer via de nacom- petitie naar de eredivisie loodste, kan een contract te kenen dat hem tot medio 2015 aan de Zuid-Duitse club verbindt. ROME Usain Bolt heeft een zeldza me nederlaag geleden op de sprint. De Jamaicaan verloor bij de wedstrijden uit de Diamond League in Rome de 100 meter van de Ameri kaan Justin Gatlin. Het ver schil op de meet bedroeg 0,01 seconde: 9.94 om 9.95 seconde. Het was de eerste nederlaag voor olympisch kampioen Bolt op de 100 me ter sinds augustus 2010. VENLO VW-Venlo heeft het con tract van hoofdcoach Ton Lokhoff per direct ontbon den. De trainer uit Breda die dit seizoen met VW uit de eredivisie degradeerde, had in Venlo nog een verbinte nis tot medio 2014. De clubleiding nam het be sluit na een evaluatie van het afgelopen seizoen. Er was onvoldoende draagvlak om Lokhoff te behouden. RIJSWIJK Het Nederlands voetbalelf tal staat voor het eerst sinds een jaar weer in de top vijf van de wereldranglijst van de Fifa. Oranje won zonder te spelen vier plaatsen ten opzichte van vorige maand en staat nu vijfde. De top vier bleef ongewij zigd, Spanje staat aan kop voor Duitsland, Argentinië en Kroatië. De laatste keer dat Neder land tot de beste vijf landen ter wereld behoorde was in juni vorig jaar, voor het Eu ropees kampioenschap. TERNEUZEN Voetballer Ibrahim Eryürük verruilt Terneuzense Boys voor Hoek. De middenvel der van de naar de tweede klasse van het zaterdagvoet bal gedegradeerde ploeg zou aanvankelijk naar Willem II verkassen, maar die prof- ploeg zag uit financiële over wegingen af van de tech nisch begaafde speler. Donderdagavond was één gesprek tussen de hoofdklas ser en Eryürük genoeg voor de overgang. VALMOREL - Chris Froome maakt zijn favorietenrol in het Critérium du Dauphiné vooralsnog waar. De Britse Sky-renner won donderdag de eerste bergetappe naar Valmo- rel en nam daardoor de gele trui over van Rohan Dennis uit Austra lië. Froome passeerde in de laatste meters van de slotklim van de hoogste categorie de Amerikaan Matthew Busche, die als laatste vroege vluchter was overgeble ven. De vluchtgroep, waar onder anderen ook Tom-Jelte Slagter en Bert-Jan Lindeman deel van uit maakten, had halverwege de etap pe een maximale voorsprong van vijf minuten. Froome was in de slotfase samen met Alberto Conta- dor uit de favorietengroep gede marreerd. De Spanjaard was dui delijk de mindere in de eindsprint en eindigde op vier se conden op de tweede plaats. Dennis hield lang stand tussen de klassementsrenners maar moest twee kilometer voor de finish los sen. De Australiër verloor een mi nuut maar staat nog derde in het algemeen klassement, waarin Froome na vijf etappes 52 secon den voorsprong heeft op zijn ploeggenoot Richie Porte. Johnny Hoogerland miste de slag toen een motorrijder voor hem viel. Zelf bleef hij schadevrij, maar zijn fiets was kapot. De ren ner uit Langeweegje finishte als 75e op ruim elf minuten van Froome. Hoogerlands teamgenoot Lieuwe Westra stapte af. Hij heeft nog veel last van zijn zware val van maandag. In Nederland wordt hij opnieuw onderzocht. NIJMEGEN/PARIJS - Op Roland Gar ros werd donderdag het veertig ja rig bestaan van de WTA gevierd, de organisatie van proftennissters. Onder anderen Martina Hingis, Martina Navratilova, Arantxa Sanchez en oprichtster Billie Jean King liepen in een bonte parade het centre court op. Het was betere reclame voor het vrouwentennis dan de twee halve finales die volgden. In drie kwar tier sloeg Serena Williams haar te genstander Sara Errani finaal van de baan: 6-0, 6-1. Dat was welis waar knap, maar ook eentonig. Van een duel was geen sprake. Williams was vastbesloten om geen enkel punt, geen enkele ga me, langer te laten duren dan noodzakelijk. Met opslagen van wel 200 kilometer per uur en snoeiharde groundstrokes over rompelde ze Errani. Met een sta len gezicht tikte ze de Italiaanse van de baan, draaide na het benut te matchpoint een pirouette, sprak een paar aardige (Franse) woorden richting het publiek en was binnen het uur binnen. De andere halve finale was in ie der geval spannender. Hier kwa men andere manco's van het vrou wentennis naar boven, zoals wis selvalligheid. Titelhoudster Maria Sjarapova dicteerde, maar wissel de aces (12) net zo gemakkelijk af met dubbele fouten (11) en uitste kende winners (42) met onnodige fouten (39). Dat hield Victoria Azarenka lang in de wedstrijd, maar Sjarapova won toch: 6-1, 2-6, 6-4. Een statistiek voor de finale: de laatste twaalf keer dat de twee elkaar troffen, won Williams. ging speelde. Strootman kreeg die rol nu toebedeeld, maar is een spe ler die toch graag druk vooruit wil zetten. Voor rust maakte Van Ginkel de Duitse spelverdeler on zichtbaar, na rust had hij een zee aan ruimte en leek hij Jong Oran je te kraken. De Nederlandse ta lenten leken genoegen te moeten nemen met een punt, tot twee van de invallers zich lieten zien. Depay nam de corner vanaf links, Fer torende boven iedereen uit en zorgde voor een zucht van opluch ting in het kamp van Jong Oranje: 3-2. Luuk de Jong staat oog in oog met de Duitse doelman Bernd Leno. De aanvaller van Oranje slaagt er niet in hem te passeren, foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37