KRAS.NL I I I De leukste BUSREIZEN... 34 MENINGEN brieven Stedentrip Berlijn I *dgn "a 1291 ^Groothertogdom Luxemburg 339j Leipzig, Dresden en Saksen Hartje Tirol [39sJ Praag Bohemen Kastelen van Duitsland Oostenrijk /0-~k .595 0 Andorra Barcelona De Cöte d'Azur op zijn best 1689 Bratislava, Hoge Tatra Praag O Verrassend Italië Hoogtepunten van Italië Q Cöte d'Azur op zijn best waarom zou je meer betalen Mosselvissers Getijdeduiker Extra bezuinigen Kerncentrale Werklozen Zwembad a3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5cPm 3 ft de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland f altijd compleet verzorgd op vakantie: verblijf in goede hotels, ontbijt, veelal diner en excursies vele data met 100% vertrekgarantie op uw bestemming 1-persoonskamer zónder toeslag Vertrek: 14/6 t/m 20/12 - ontbijt Weekend ertussenuit naar deze metropool vol met highlights.Zie www.kras.nl/bus-berlijn O^gn v.a Vertrek: 15/7, 19/8 en 2/9 - ontbijt en diner Ontdek dit landje met pittoreske dorpjes en mooie natuurgebieden. Zie www.kras.nl/22748 Vertrek: 15/6 t/m 19/10 - ontbijt en diner Een reis met culturele hoogtepunten zoals Meissen Weimar. Zie www.kras.nl/39357 Vertrek: 22/6 t/m 28/9 - ontbijt en diner Beleef Tirol met zijn groene alpenweiden en bergdorpjes. Zie www.kras.nl/39347 Vertrek: 20/7 en 17/8 - ontbijt, lx lunch en 6x diner Reis naar de Gouden Stad Praag, Melnik, Mariënbad en Pilsen. Zie www.kras.nl/39354 Vertrek: 24/8 en 7/9 - ontbijt en diner Met o.a. Schloss Neuschwanstein, het Kleinwalsertal en Füssen. Zie www.kras.nl/39355 Vertrek: 19/7, 16/8 en 13/9 - ontbijt en diner J Verblijf in een uitstekend 4-sterren hotel, geroemd om haar keuken. Zie www.kras.nl/22709 hrlRv-a-l Vertrek: 21/6 t/m 11/10 - ontbijt en diner Geniet van zon, zee cultuur in o.a. Monaco, St. Tropez Nice. Zie www.kras.nl/39350 Vertrek: 22/7 en 16/9 - ontbijt en diner Combinatie van prachtige natuurgebieden en mooie steden. Zie www.kras.nl/39362 Vertrek: 15/7, 19/8 en 9/9 - ontbijt en diner Cultuur én strand met excursies naar o.a. Bologna Florence. Zie www.kras.nl/22728 Vertrek: 1/7 t/m 14/10 - ontbijt en 9x diner Met NL'se reisleiding naar o.a. Venetië, Pisa, Florence Rome. Zie www.kras.nl/39372 Vertrek: 12/7 t/m 27/9 - ontbijt en diner Bezoek Monaco en badplaatsen zoals St. Tropez Nice. Zie www.kras.nl/22756 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Het kabinet breekt akkoord mos selvissers niet open, het wil eerst weten hoe de natuur er voor staat. De Hedwige gaat ook onder water voor natuurherstel. Minder akker bouwproducten, minder arbeid. Nu de mosselvissers niet verder kunnen, staat de werkgelegen heid daar op het spel, na de bouw en de zorg, nu de mosselvissers. Dit kabinet bezuinigt alles kapot en laat voortdurend de oren han gen naar Europa, ondanks dat we grootbetaler zijn, hebben we niets te zeggen. Frankrijk (daar komt de Franse slag vandaan) staat er heel slecht voor, maar sa men met Duitsland maken ze de dienst uit. Dit hele Europa gaat dankzij de politici een grote farce blijken, maar pas als het te laat is, zal iedere politicus ach en wee roepen. Ich hab es nicht gewusst. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Geld in het water gooien... Luiste rend naar de beschouwingen over de provinciale jaarstukken in de vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland van vrijdag hoorde ik dat ons Waterschap Scheldestromen tegenvallende re sultaten heeft moeten boeken. Hoe is het dan te rijmen dat Wa terschap Scheldestromen een dag eerder een miljoenen-vragend contract tekent rondom de realisa tie, het beheer en het onderhoud van de getijdenduiker in het Pro- jekt Plan Waterdunen? Zou het dan zo worden dat we de komen de jaren meer waterschapslasten moeten gaan betalen om een goed werkend gemaal te vervan gen door 'gaten-in-de-dijk' waar door zout en nog steeds vervuild Westerscheldewater de nu reeds door voorbereidingswerkzaamhe den aangetaste Oud- en Jong Bres- kenspolder verder zal "verkrach ten"? Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Extra bezuinigen in 2014? De rege ring moet nog ongeveer 6 miljard besparen van de EU om het tekort van 3% te halen. Óók moet de Re gering nog 5 miljard in 'Groene' energie stoppen om in 202016% 'Groen' te zijn terwijl er een over capaciteit aan stroom is. Dit los nog van het feit of wij door C02 te besparen de Wereld kunnen redden is het wél zeer de vraag waarom moet het zo nodig per se in de komende 7 jaar? Energiepro ducenten redden? Wat is 7 jaar in de jaartelling? Een nano druppel tje, niets! Dus... wat is er op te gen om even de crisis af te wach ten alvorens de Wereld te redden met 5 miljard euro aan 'Groene' stroom? Hierdoor zouden in elk geval wél veel mensen zich niet in de (financiële) ellende behoe ven te storten (afname koop kracht-hogere belastingen en pre mies-werkloosheid, enz). Mijn vraag aan de politiek is dan ook: Wat is nu direct belangrijk voor onze burgers? De wereld binnen 7 jaar redden, politieke correctheid of minder bezuinigen, dus geld beschikbaar om uit de crisis te ko men? Welke moedige politicus durft dit, breed uitgemeten, vóór te stellen? J.J.Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Onderzoek naar haarscheurtjes in het reactorvat van Borssele (krant, 01-06) hoeft helemaal niet over want als er nu geen haar scheurtjes - beginnende scheuren - worden aangetoond dan kan de kernenergielobby terug blijven vallen op het onderzoek. Maar bij hogere belasting door bijmenging van onder andere plutonium kun nen ze ontstaan of groter worden. Hiermee wordt de aandacht afge leid dat de centrale overbodig is (geworden) en dient te worden ge sloten omdat het onverzekerde ri sico van stralingsongevallen alle inwoners van Zeeland betreft. On verzekerd: je moet er niet aan den ken welk risico we lopen. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg In de krant van woensdag staat dat er volgens het UWV in deze provincie 10.000 werklozen zijn. Bij bijna alle berichten over werk loosheidscijfers mis ik degenen die geen uitkering van het UWV meer kregen maar in de bijstand zijn gekomen. Deze mensen moe ten om een juist beeld te krijgen toch ook meetellen in de werk loosheidscijfers? Hans Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes In het artikel "Een buitenbad kost alleen maar geld", naar aanleiding van dreigende sluiting van buiten baden kost volgens de krant de ex ploitatie van een zwembad zoals in Aardenburg jaarlijks 150.000 euro. In werkelijkheid kostte ech ter het bad de gemeente Sluis tot en met 2009 jaarlijks 120.000 eu ro. Sinds een stichting de exploita tie overgenomen heeft, kost het de gemeente nog "slechts" 52.000 euro per jaar (is 4 euro per bezoe ker). Door slim personeelsbeleid, flexibele openingstijden (langer open bij mooi weer), kleine onder houdswerkzaamheden uit te la ten voeren door vrijwilligers en iets hogere, maar betaalbare toe gangsprijzen kan een zwembad blijven voortbestaan tegen min der kosten. Het klopt dat een bui tenzwembad nooit rendabel is te exploiteren. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor bi bliotheken, dorpshuizen, musea, theaters. Wegbezuinigen is de makkelijkste weg om een gemeen tebegroting sluitend te krijgen. Met een beetje goede wil van zo wel gemeente als inwoners zijn er oplossingen te bedenken, waarbij beide partijen tevreden kunnen zijn en dit soort voorzieningen kunnen blijven bestaan. De ge meente Sluis is al op de goede weg, wie volgt? Germen Modde vz Recreatiebad Elderschans Sint Bavostraat 20, Aardenburg i e HA yr I De dreigende sluiting van buitenzwembaden levert de nodige discussie op. foto Mechteld Jansen. Prijzen zijn p p. tenzi/ anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenrrgskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34