16.771 w 'Ik heb de perfecte baan' 'Niet terug naar de cel' WALCHEREN 31 Open dag bij Balletschool Isabelle Zwaan Oostburg in actie voor opknappen karakteristieke watertoren Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Ouders moeten kinderopvangtoeslag terugbetalen als ze eigen bijdrage terug krijgen van oppas, vindt Raad van State. Naar het strand: Zoutelande VRIJDAG 7 JUNI 2013 draaien op voor toeslag Ouders door Adri Klinkenberg MIDDELBURG - Ouders met kleine kinderen die hun eigen bijdrage voor kinderopvang terugkrijgen van hun gastouder, moeten hun volledige kinderopvangtoeslag te rugbetalen aan de Belasting dienst. Dit blijkt uit een uitspraak van de Raad van State over een jong echtpaar uit Middelburg dat in één klap 16.771 euro moet terug storten op de rekening van de Be lastingdienst. Ouders kunnen een inkomensaf hankelijke kinderopvangtoeslag krijgen van de fiscus, die het geld als voorschot uitkeert. De werke lijke kosten van kinderopvang lig gen meestal hoger dan de ontvan gen toeslag. Het verschil tussen de uitgekeerde toeslag en de wer kelijke opvangkosten moet in de vorm van een eigen bijdrage door de ouders aan de gastouders wor den betaald. Wanneer de kinde ren door bijvoorbeeld opa en oma worden opgevangen, wordt de ei gen bijdrage echter vaak aan de ouders van de kinderen terugge schonken. Het Middelburgse stel liet haar kinderopvangtoeslag gedurende enkele jaren overmaken naar gastouderbureau De Appelbloe sem in Beilen, dat wordt beticht van gesjoemel. De Appelbloesem hield bemiddelingskosten in en betaalde de gastouder, een familie lid van het Middelburgse ouder paar, een vergoeding. Het Middel burgse echtpaar kreeg jarenlang de eigen bijdrage van circa hon derd euro per maand terug van de opvangouder. De ouders maakten dus in de praktijk geen kosten voor kinderopvang. Volgens de Be lastingdienst is er daarom sprake van misbruik van de kinderop vangregeling. Eerder vond de Raad van State nog dat het terugschenken van de eigen bijdrage door de gastouder wel is toegestaan. De Belasting dienst ging hiertegen in hoger be roep. Woensdag deed de Raad van State uitspraak in deze zaak, Een Middelburgs echtpaar moet voor 16.771 euro aan gekregen toeslag voor kinderopvang terugbetalen aan de Belastingdienst, is de uitspraak van de Raad van State. waaruit blijkt dat het rechtscolle ge vindt dat het terugschenken van de eigen bijdrage toch in strijd is met de Wet kinderop vang. De Raad van State is het nu eens met de Belastingdienst dat ouders alleen in aanmerking ko men voor kinderopvangtoeslag als ze ook daadwerkelijk kosten maken voor kinderopvang. Indien ze de eigen bijdrage terugkrijgen, maken ze in de praktijk geen op vangkosten en hebben ze dus ook geen recht op kinderopvangtoe slag, vindt het rechtscollege. Het Middelburgse paar kreeg aan vankelijk voor een belangrijk deel gelijk van de Middelburgse recht bank. Die besliste dat de Belas tingdienst alleen de teruggeschon ken eigen bijdrage mocht terugei sen. Die bedroeg circa 1.800 euro. SHN Verkrijgbaar in de App Store mam Chocolade- en aardbeienfestijn inclusief onbeperkt thee bij Grandcafé De Fiets. Inclusief een glas Prosecco bij aankomst. Nu voor 14,95 per persoon. o @sweetdealzeelnd D fb.com/sweetdeal.zeeland VLISSINGEN - Balletschool Isabelle Zwaan houdt zaterdag een open dag in het pand aan de Kenau Has selaarstraat 557 in Vlissingen. Kin deren van 4 tot en met 10 jaar die belangstelling hebben voor klas siek ballet en/of jazzdans, kunnen minilessen volgen. Het grootste danstalent mag vijf maanden lang één les per week gratis volgen. Programma open dag: 10.30-10.50 uur voorbereiding klassiek vanaf 4 jaar, 10.55-11.15 uur klassiek bal let 6-8 jaar, 11.20-11.30 uur demon stratie klassiek, 11.30-11.50 uur jazz/streetdance vanaf 8 jaar, 11.55-12.15 uur klassiek 8-10 jaar, 12.15 uur demonstratie jazz/show. M Edwin Beusen is werkzaam als hoofdstrandwacht in dienst van SSW op de stranden van Zoutelande. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 28-jarige Vlis- singer hoeft van officier van justi tie E. Bethlehem niet terug naar de gevangenis. De man heeft een straf van elf maanden waarvan drie voorwaardelijk uitgezeten omdat hij in de zomermaanden van 2011 in zijn woonplaats han delde in cocaïne. Na dat uitzitten van het onvoor waardelijke deel van zijn straf, moest hij regelmatig contact opne men met de reclassering omdat hij door die instantie zou worden begeleid. Toen hij direct na zijn vertrek uit Torentijd dat deed, wa ren zijn dossiers bij de Reclasse ring nog niet op orde zodat hij nog niet kon worden begeleid. Hij kreeg vervolgens ruzie met zijn moeder, bij wie hij inwoonde, ver trok en zwierf rond. Voor de re classering was hij daardoor onbe reikbaar. Om die reden wilde het Openbaar Ministerie hem alsnog drie maanden celstraf laten uitzit ten. Na het aanhoren van zijn ver haal liet de officier gisteren horen dat, wat haar betreft, de Vlissin- ger alsnog een kans moet krijgen om samen met de Reclassering or de op zaken te stellen. Uitspraak 20 juli. OOSTBURG - Om de karakteristie ke witte watertoren-met-de-drup- pels op te knappen, hebben inwo ners van Oostburg de Vrienden van de Oostburgse Watertoren op gericht. De watertoren moet op nieuw worden geschilderd. Ook kunstwerk 'de druppels' is aan res tauratie toe. Voor dat grote en se cure karwei wil maker Johnny Beerens volgend voorjaar tijd vrij maken. Woordvoerster Miranda Dieleman verwacht dat veel men sen het gebouw weer willen laten stralen. Die mensen kunnen voor vijf euro lid worden van de club. Het nieuws over de watertoren is te volgen via de facebookpagina. sweetdeall I ZeeUxKci door Wendy de Jong ZOUTELANDE - Loopplanken repa reren, afval opruimen, wc's schoonmaken, verdwaalde kinde ren opvangen en mensen informe ren over bijvoorbeeld de verschil lende kleuren vlaggen die bij het strand wapperen. Het zijn alle maal opdrachten die als strand- wacht in dienst van de Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) tot je takenpakket beho ren. Vanzelfsprekend horen daar ook reddingswerkzaamheden bij, maar die komen volgens hoofd strandwacht Edwin Beuser (38) gelukkig niet zo heel vaak voor. Hij is als hoofdstrandwacht ver antwoordelijk voor het bewaken en onderhouden van ongeveer drie kilometer kustlijn bij Zoute lande. Edwin: „Ik heb van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Ik hou van het water en ik vind het heerlijk om mensen op het strand te zien genieten van het zonnetje en daar word ik dan ook nog eens voor betaald. Perfect." Edwins Limburgse tongval ver raadt dat hij niet uit de omgeving komt. Toch woont hij inmiddels alweer zo'n tien jaar, sinds hij full time aan de slag ging bij SSW, in Domburg. Hij begon als vrijwilli ge strandwacht op de Zeeuwse stranden en dat fascineerde hem zo dat hij geen moment twijfelde toen hij de kans kreeg om dage lijks als strandwacht op het strand te vertoeven. In de afgelopen dagen was het aangenaam op de Zeeuwse stran den, maar ook in de wintermaan- dan is Edwin er te vinden. Dan houdt hij zich bijvoorbeeld bezig met onderhoudswerkzaamheden aan voorzieningen en het geven van cursussen aan beginnende strandwachten en voorlichting op scholen. Hij heeft op verschillende stran den gewerkt, maar dit jaar werkt hij, op de stranden van Zoutelan de. Edwin: „Veel mensen hebben het over de stranden van Dom burg, terwijl ze in Zoutelande ook veel mooie eigenschappen hebben. Op drukke dagen lig je hier niet hutjemutje, de stranden zijn groot en de wind komt meest al uit een goede richting." Lees meer verhalen over de Zeeuwse stranden op www.pzc.nl/strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31