Wie, wat, waar, wanneer en waarom? DE NOBELAER tot 50% vanaf vrijdag 7 juni WALCHEREN 29 Ondernemers willen fietsvrije Korte Delft informatie van het waterschap it's spring sale bij Meisjes Lonneboot naar voetbalfinale Actie Scheldemond Ambon: 6000 euro Spelletjesmiddag Speel-O-Theek Dios danst in Stadsschouwburg Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VRIJDAG 7 JUNI 2013 (tot 30% korting op Marc Cain) wij zijn 7 dagen geopend! www.denobelaerdomburg.nl Donderdag 27 juni a.s. is om 19.30 uur een openbare algemene vergadering in het waterschaps kantoor in Middelburg. Daarvoor worden de openbare commissie vergaderingen gehouden. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 18 juni om 17.00 uur in het kantoor van het projectbureau Zwakke Schakel West Zeeuws-Vlaanderen in Breskens, Veerhaven 5. De commissie Waterbeheer vergadert op 18 juni om 19.30 uur ook in het projectbureau. Op 19 juni om 19.30 vergadert de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken in het waterschapskantoor in Middelburg. De beleidsnota Grondwater is op 17 april 2013 vastgesteld en ligt vanaf 10 juni t/m 2 september a.s. ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen elke werkdag van 8 tot 17.00 uur. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad waief>chapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl NW- EN ST. JOOSLAND Het meisjesvoetbalteam van groep 5-6 van de Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland gaat woensdag naar Zeist voor de landelijke finales van het AH-schoolvoetbal. Ze plaatsten zich door de re giofinale te winnen. Met een bus vol supporters gaat de groep de hele dag naar Zeist. VLISSINGEN De actie van leerlingen van het Scheldemond College voor de Stichting Samenwer king Vlissingen-Ambon heeft zesduizend euro opge bracht Dat werd donderdag bekend gemaakt. De stich ting probeert de levensom standigheden van de arme mensen op Ambon te verbe teren. MIDDELBURG Om ouders en kinderen in de Middelburgse Stromen- wijk kennis te laten maken met de Speel-O-Theek is er vandaag een spelletjesmid dag van 14.30 tot 15.30 uur. In de Speel-O-Theek kan men speelgoed lenen. De Speel-O- Theek is te vinden in het Grand Café Getij aan de Oosterscheldestraat 18a. MIDDELBURG Dios uit Oost-Souburg geeft zaterdag een dansvoorstel ling met het thema 'Hol land' in de Stadsschouw burg in Middelburg. De klompendans, Nederlandse hiphop en smartlappen pas seren de revue. Er zijn voor stellingen om 13.30 en 19.00 uur. MIDDELBURG - De ondernemers in de Korte Delft en Reigerstraat in Middelburg willen dat de Korte Delft fietsvrij wordt. Ze hebben daartoe een petitie ondertekend en aangeboden aan wethouder Chris Simons. Volgens de onder nemers zorgen fietsers regelmatig voor gevaarlijke situaties in de Korte Delft, waar het vaak druk is met winkelend publiek. Ook in de Reigerstraat, waar sinds mei 2011 een fietsverbod geldt, wordt nog vaak gefietst. De onderne mers vragen ook om handhaving. Volgens Simons is het fietsvrij ma ken van de Korte Delft niet moge lijk omdat de straat in een belang rijke fietsroute ligt. „Dan kun je fietsen verbieden, maar daar hou den fietsers zich niet aan." De gemeente bekijkt nu of met kleuren in de bestrating de fiets route geaccentueerd kan worden. 1 klas, 1 toekomst Leerlingen van de vmbo-opleiding techniek van de CSW krijgen nu nog les in hun school aan de Eisenhowerlaan in Middelburg. Dat gebouw is echter te oud. In de plannen voor samenvoeging van vmbo-onderwijs op Walcheren zal dit gebouw dan ook worden afgestoten, foto Lex de Meester Wie krijgen te maken met de samen voeging van vmbo en mavo op Wal cheren? Alle leerlingen die naar het voor bereidend middelbaar beroepson derwijs (vmbo) en het middel baar algemeen vormend onder wijs (mavo) gaan. Dat geldt voor de leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, Scholengemeenschap Nehalennia en Scheldemond College. Wat gaat er veranderen voor de leer lingen? Nu gaan die leerlingen naar één van de drie scholen en kunnen daar kiezen voor de richting die hen aanspreekt (bijvoorbeeld tech niek of zorg). Als de scholen hun vmbo- en mavo-onderwijs samen voegen, vervalt het onderscheid tussen de drie scholen. Je komt op hetzelfde vmbo, in dezelfde klas, bij dezelfde docent. Waar moeten ze dan heen? Onderbouw voor vmbo en mavo zijn in Middelburg en Vlissingen aanwezig, bovenbouw voor mavo ook; bovenbouw voor vmbo is al leen in Middelburg. Wanneer gaat dit in? De schoolbesturen hopen in au gustus 2015, maar dat hangt af van de onderzoeken die nu gaan volgen. Waarom is dit nodig? Volgens de scholen loopt het leer lingenaantal terug. Daardoor krij gen ze minder geld binnen, ter wijl de kosten stijgen. Door con currentie wordt dit probleem gro ter en zullen ze allebei opleidin gen moeten schrappen. Om dat te voorkomen, willen ze de handen ineenslaan, zodat het aanbod en de kwaliteit van het vmbo- en ma vo-onderwijs op peil blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29