China: bewijs voor cyberaanvailen uit VS A/farrea BUITENLAND 9 Britse dwingt adoptiedochter tot zwangerschap www.marrea.nl 0fbei057127n44 S Vier de zomer in Makkum! Prijs 3-daags: 84,00 p.p 5-daags: 158,00 p.p Veruit de beste in reisjes dichtbij DONDERDAG 6 JUNI 2013 LONDEN - Een Britse vrouw heeft haar geadopteerde dochter (17) meerdere malen gedwongen tot kunstmatige bevruchting. De zaak is pas aan het licht geko men, nadat de dochter van een zoontje was bevallen. De vrouw heeft drie geadopteerde kinderen, maar wilde er nog eentje bij. Om dat ze niet nog een kind mocht adopteren, dwong ze haar adoptie dochter draagmoeder te worden. Het meisje is vanaf haar veertien de zeven keer bevrucht met do norzaad. Kraamverzorgsters sloegen alarm, omdat de vrouw 'zo drammerig' de naam van haar kleinzoon wil de bepalen. Ook probeerde de vrouw borst voeding te voorkomen. De rechter heeft haar tot een ge vangenisstraf van vijf jaar veroor deeld. door onze redactie buitenland PEKING - De Amerikaanse presi dent Barack Obama en zijn Chine se collega Xi Jinping ontmoeten el kaar vandaag en morgen in Cali- fornië. Hoog op de agenda staat een wederzijdse frustratie: cyber- aanvallen. Directeur Huang Chengqing van de Chinese nationale internetbe veiliging zei gisteren 'een berg aan data' te hebben die bewijst dat China de afgelopen maanden doelwit is geweest van Ameri kaanse cyberaanvailen. Van de bijna 14.000 bedreigingen kwa men er volgens Huang zeker 4000 uit de VS. Daarmee staat de VS bovenaan de lijst van meest agressieve landen, meldt Huang in de Chinese staatskrant China Daily. Peking heeft de Verenigde Staten echter nooit beschuldigd, omdat dit 'contraproductief zou zijn. Ook omdat het lastig is om te zien of de overheid een hand heeft gehad in een aanval of niet. De houding van China is tegen overgesteld aan de boodschap die Obama naar verluidt gaat geven aan Xi: dat Washington Peking verantwoordelijk houdt voor elke digitale aanval die vanaf haar grondgebied wordt gelanceerd op de VS. China was eerder dit jaar al op de tenen getrapt toen de VS het land beschuldigde van een 'cy beroorlog'. China zei 'een berg aan da ta' te hebben die bewijst dat de meeste cyberaanvai len uit de VS komen Strand, natuur, Friese meren, Friese stadjes en dit alles in het prachtige gerenoveerd Beachhotel de Vigilante. 3 dagen genieten aan het Usselmeer. Het arrangement: Biertje of wijntje met bitterballen bij aankomst 2 of 4 x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1 of 2 x 2-gangendiner (aankomstdag en bij 4 nachten avond naar keuze) Fiets- en wandelroutes en routekaart van Aldfaers Erfroute Gratis parkeren en gebruik van WiFi Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag: 10,00 p.p. Extra toeslag alle dagen in juli en aug: 15,00 p.p. Toeslag alleengebruik: 35,- p.n. Prijs p.p. o.b.v. een 2-perskamer, excl. resortheffing a 1,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 31 dec. 2013, m.u.v. feestdagen. Vrijwilligers van het Technisches Hilfswerk hebben in de binnenstad van Halle zandzakken gelegd en beginnen met wegpompen, foto Thomas Schmoll/THW in Zeeland. In 2005 bood het THW voor het eerst in haar be staan hulp in de Verenigde Sta ten, nadat de orkaan Katrina er had huisgehouden. Het THW werd in 1950 opgericht. De organisatie, die valt onder het ministerie van Binnenlandse Za ken, kreeg als opdracht zich nut tig te maken als civiele rampenbe strijdingsdienst. Dat gebeurde, bij voorbeeld tijdens de stormvloed die in 1962 Hamburg en omge ving teisterde. En bij het beruchte mijnongeluk van Lengede in '63, waarbij 29 kompels omkwamen. Duitsland gebruikt het THW, dat door de centrale overheid wordt gefinancierd, ook als extra diplo matieke dienst. Zo verbeterden de relaties tussen West-Duitsland en Joegoslavië mede door de inzet van het THW bij de aardbeving in 1963 in Skopje. Het Technisches Hilfswerk is met 668 lokale afdelingen sterk gewor teld in de samenleving. Op inter net wensen vrijwilligers uit ver schillende regio's elkaar regelma tig succes. Van het publiek krijgt de organisatie veel openlijke dank- en steunbetuigingen. Bij de huidige watersnood zijn zo'n tweeduizend vrijwilligers in gezet - van wie een groot deel vrij heeft gekregen van hun werk gevers. Ter vergelijking: elf jaar ge leden waren 23.000 mannen en vrouwen van het Technisches Hilfswerk operationeel in Duits land. Nooit was de inzet van man schappen en materieel zo groot als toen, tijdens de 'Jahrhundert- flut' ('de watersnood van de eeuw') in de zomer van 2002. prijst de 'blauwe engelen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9