Amazing Thailand Op straat en online: de Turkse politie pakt je Strategische stad Qusair weer in handen al-Assad stipreizen.nl ...grensverleggend! (stip 8 BUITENLAND OVERSTROMINGEN complete 15-daagse rondreis /Os achtergrond In Duitsland belt men bij een ramp de mensen van het 'Technisches Hilfswerk'. Data en Zie www.stipreizen.nl/thats Volgens de politie hebben twitteraars lasterlijke en misleidende dingen in hun berichten gezegd. Heroïsche strijders hebben de veiligheid en stabiliteit teruggebracht De eerste buitenlandse in zet van het THW dateert uit 1953, in Zeeland, ten tijde van de watersnoodramp Bij het huidige hoogwater zijn zo'n tweeduizend vrij- williggers ingezet, die vrij kregen van hun werkgever Welkom in .Thailand!, vertrekdata Voor 12 juni 22-26-29 augustus 929 3-12-15-18-26 september 929 8 oktober 929 Vertrek aug. t/m okt. Inclusief vliegreis per China Airlines, rondreis per touringcar. 12 overnachtingen in goede middenklasse hotels of trein inclusief ontbijt en lokale Nederlandssprekende reisleiding. Deze schitterende 15-daagse rondreis brengt u langs vele hoogtepunten van Thailand, waaronder het bruisende Bangkok, de 'Bridge on the River Kwai. de oude hoofdstad Ayutthaya en Chiang Mai en geniet aan het einde van de reis van een paar heerlijke dagen zon, zee en het prachtige strand in Cha-Am... VOL VOL! boek on-line of bel met 020 - 66 22 222 Breaking news! nu tijdelijk m CHINA AIRLINES IZMIR/ANKARA - De politie in de Türkse hoofdstad Ankara heeft gis teren harder opgetreden tegen be togers in het centrum van de stad dan de afgelopen dagen het geval was. Dat meldde de T\irkse krant Hürriyet. De agenten gebruikten traangas en een waterkanon om de demonstranten te verspreiden, hoewel de regering de veiligheids diensten heeft opgeroepen tot te rughoudendheid bij de aanpak van de protestacties. De meeste betogers waren leden van vakbonden die hadden opge roepen tot een staking uit solidari teit met de demonstraties tegen de regering van premier Recep Tayyip Erdogan. Niet alleen vak bondsleden, maar ook aanhangers van linkse partijen en sympathi santen van bewegingen voor de burgerrechten betoogden. In de West-T\irkse stad Izmir wer den gisteren negen twitteraars aangehouden wegens 'opruiing'. De nieuwszender CNN Türk meldde dat in heel het land in middels 25 mensen zijn gearres teerd wegens hun getwitter tij dens de betogingen en hevige on lusten van de afgelopen dagen. Volgens een woordvoerder van de politie hebben twitteraars laster lijke en misleidende dingen in hun berichten gezegd. Premier Erdogan, tegen wie de be togingen zich nu vooral richten, is op werkbezoek in een aantal Noord-Afrikaanse landen. door onze redactie buitenland QUSAIR - Het Syrische leger heeft de strategisch gelegen plaats Qusair gisteren weer in handen ge kregen. Volgens getuigen werd de stad overlopen door Hezbollah-strij- ders na heftige bombardementen van het Syrische leger en de Syri sche luchtmacht. Het Syrische staatspersbureau Sa na meldde dat 'heroïsche strijders de veiligheid en stabiliteit hebben teruggebracht in Qusair'. Een Hez- bollah-woordvoerder in Libanon meldde dat de Syrische rebellen werden verrast met een grootscha lige aanval in alle vroegte. Vol gens waarnemers zouden de te genstanders van president al-As- sad vooral hebben moeten terug trekken wegens een gebrek aan munitie en strijders. Dit ondanks toezeggingen voor steun van di verse kanten, onder meer van En geland en Frankrijk. Regeringstroepen gesteund door naar verluidt duizenden strijders van de sjiitische en Libanese Hez bollah waren al meer dan twee weken in felle en bloedige gevech ten verwikkeld met opstandelin gen in en rond de stad. Qusair, 110 kilometer ten noorden van Da mascus, ligt op de grens met Liba non en is een belangrijke grens overgang. Het ligt op de route van Damascus naar Homs in het noor den en de Middellandse Zee. Bij de gevechten van de laatste da gen zouden aan beide zijden vele tientallen strijders zijn gesneu veld en wordt gesproken over 1200 gewonden. Generaal Selim Idris van het Vrije Syrische Leger verklaarde dat op dit moment een invasie gaande is van Hezbol- lah-strijders in Syrië. Libanon moet wat hem betreft iets doen om dat tegen te gaan. Hij ontken de tegenover de BBC dat de rebel len de oorlog aan het verliezen zijn, ondanks recente tegensla gen. De Europese Unie en het Rode Kruis hebben eerder hun zorgen geuit over de hevige strijd in Qusair. Volgens het Rode Kruis zijn er honderden zwaargewonde burgers in Qusair die geen kant op kunnen en geen verzorging krijgen. De Franse krant Le Monde publiceerde gisteren de bewijzen dat in de burgeroorlog in Syrië verscheidene keren het zenuwgas sarin is gebruikt. Oorlogsverslag gevers van de krant namen ter Syrisch staatspersbureau plaatse monsters mee en lieten die in Parijs onderzoeken. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Laurent Fabius, had de uit komsten dinsdagavond al beves tigd. De journalisten zagen met eigen ogen hoe artsen urine- en bloed monsters en haren afnamen van slachtoffers van aanvallen op de wijk Jobar, in het noordwesten van de Syrische hoofdstad Damas cus. Daar blijkt begin april inder daad sarin te zijn ingezet door het Syrische leger. Naar verluidt werd het gif uit helikopters gegooid. Al leen de strijdkrachten van presi dent al-Assad beschikken over he likopters. De journalisten maak ten een hachelijke reis uit Syrië om de monsters te kunnen laten onderzoeken in een gespeciali seerd Frans laboratorium. Blij kens de testresultaten zijn kleine hoeveelheden van het onzichtba re, geurloze en dodelijke sarin ge mengd met andere giftige stoffen. Volgens Le Monde ging hef hier mogelijk om tests van de Syrische leger, ook om te kijken hoe de in ternationale gemeenschap zou reageren. De laboratoriumresultaten zijn aan de Verenigde Naties overhan digd. pagina 10 en 11: Qusair voorbij, op naar Aleppo Duitsland door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - Zo'n 30.000 inwoners van de Duitse stad Halle in de cen trale deelstaat Saksen Anhalt moe ten hun huis uit vanwege het stij gende water. Het water van de Saaie, een zijrivier van de Elbe, is gestegen tot ruim 8 meter, het hoogste peil in 400 jaar. Ongeveer 2 meter is normaal in juni. Bij rampen in Duitsland komt be halve de brandweer en het leger ook het Technisches Hilfswerk (THW) in actie. Ook nu, tijdens de watersnoodramp, zijn de ram penbestrijders van het THW niet te missen, met hun blauw-gele uniformen, hun gele helmen en moderne uitrusting. Tachtigdui zend vrijwilligers telt deze Duitse burgerbescherming. Het Technisches Hilfswerk helpt niet alleen in eigen land, maar ook in allerlei buitenlanden, in het geval van overstromingen, droogtes, aardbevingen en bij de wederopbouw na oorlogen. Waar andere landen, waaronder Nederland, na het einde van de Koude Oorlog hun Bescherming Burgerbevolking (BB) opdoekten, ontwikkelde het THW zich tot een heuse exporthit. Van ex-Joe- goslavië tot Noord-Afrika, Haïti, Azië en de Verenigde Staten: over al doken de volgepakte blauwe Mercedes-vrachtwagens, de bus sen, jeeps, bulldozers en boten van het THW op. Het is een schijnbaar onuitputtelijke schat aan materieel waar de Duitse ram penbestrijders een beroep op kun nen doen. Bewoners van internationale cri sisgebieden bekennen steevast on der de indruk te zijn. Als het THW uitrukt, lijkt het alsof de ge nie langskomt. Ze komen met pompen die vele duizenden liters water per minuut kunnen ver plaatsen: materiaal dat getuigt van een lange traditie van Duitse ingenieurskunst. De THW-vrijwilligers ruimen puin en helpen bij evacuaties, ze zorgen voor noodstroom, pom pen watermassa's weg en leggen ponton-bruggen aan. Hun gespe cialiseerde groepen dragen van die typisch Duitse bureaucrati sche namen als: 'Schnell-Ein- satz-Einheit Wasser Ausland' (snel-inzetbare-eenheid water buitenland). Dat was Franse burgers veel te in gewikkeld, zij bedachten voor de Duitse rampenbestrijders in 1999 een poëtischer bijnaam: 'Blauwe Engelen'. Het THW hielp destijds mee om de schade te herstellen, die de orkaan Lothar had aange richt. De eerste buitenlandse inzet van het Technisches Hilfswerk dateert uit 1953. Dat was in Nederland, ten tijde van de watersnoodramp ^Uitsluitend geldig voor nieuwe boekingen gemaakt van 6 t/m 12 juni. IL^vAD THAILAT Always Amaze.s You

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8