t Programma-overzicht Festival Anywave UIT 3 www.pzc.nl/uit DONDERDAG 6 JUNI 2013 Het muzikale visitekaartje van de Koninklijke Marine De Marinierskapel is het muzikale visi tekaartje van de Koninklijke Marine. Dit harmonieorkest wordt gevormd door 53 beroepsmusici. Bekende op tredens van de kapel zijn het jaarlijk se Bevrijdingsconcert in Amsterdam en het optreden tijdens de kroning van koning Willem-Alexander. Dit Zeeuwse concert is georganiseerd door de gemeente Middelburg. Vrijdag 7 juni, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Brassband Apollo treedt op met De Zeeuwse Muzikanten Brassband Apollo geeft met De Zeeuwse Muzikanten een buitencon cert. Op het programma staan luister liedjes en blaasduetten. Het orkest van De Zeeuwse Muzikanten bestaat uit enthousiaste musici met een be perking, maar met mogelijkheden het publiek te treffen met muzikale gedrevenheid. Brassband Apollo staat onder leiding van Patricia Geertse. Zaterdag 8 juni, buitenconcert bij Prot. Kerk, Domburg, 19.30 uur. Joost de Lange/Blues Experience staat borg voor stevige rockshow Joost de Lange/Blues Experience doet ter promotie van het album 'Cra zy Times' De Pit in Terneuzen aan. De formatie staat borg voor een stevi ge rockshow. Met de nummers van de nieuwe cd zullen zij het-publiek wederom hard kunnen raken. The Sweet Lord Animals, afgekort S.L.A. opent de avond met een mengeling van covers en eigen werk. Zaterdag 8 juni, De Pit, Terneuzen, 21.00 uur. The Ex is nooit voor één gat te vangen The Ex begon eind jaren 70 in de punk-explosie, waarin alles kon. Be gin jaren 80 werd er al samenge werkt met jazzmusici en met een Iraaks-Koerdische groep, later met o.a. Kamagura, Tom Cora, Sonic Youth, Han Bennink, Jan Mulder. In 2002 begon The Ex muzikale uitwis seling met Ethiopië, waaruit twee cd's voortkwamen. Zaterdag 8 juni. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. Belgisch toptalent verenigd in het Simoens Trio Het betrekkelijk jonge Simoens Trio heeft zich in tien jaar tijd ontwikkeld tot één van de toonaangevende ka- mermuziekensembles in België. Het Simoens Trio sleepte een rits prij zen in de wacht, waaronder de 'Gou den Vleugel Debuutprijs Kamermu ziek 2005'. Met: An Simoens (viool), Katrijn Simoens (piano) en Veerle Si moens (cello). Zondag 9 juni, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. op bij Anywave Het zal voor sommi gen wel even wen nen zijn hoor", verwacht program meur Sjors de Jongste van het Anywavefestival vrijdag en zaterdag in en rond poppodium Brogum in Zierikzee. Hij heeft het over de vernieuwin gen in het aanbod van de 33e edi tie. Daarin worden de grenzen van de pop bewust wat opgerekt. De Jongste heel blij dat het gelukt is De Staat vrijdagavond in huis te hebben. „Ze zijn net de studio uit voor de opnamen van een nieuwe cd en staan aan de voora vond van een nieuwe tour door het hele land, maar nu hebben wij ze dus al in Brogum." Verder durft De Jongste ook de combinatie van rap en jazz aan met het optreden van Binder, of wel Def P met het Bas van Lier Trio. Het is een mix die je niet di rect bij Anywave zou verwachten. De programmeur betreurt het dat het optreden van The Bucketboyz is vervallen. „De wastobbe-bas sist heeft zijn pols gebroken en kan de komende tijd geen muziek maken. Gelukkig hebben we snel een vervanger gevonden in onze eigen Schouwse grungeband Zink", vertelt de programmeur. Een grijns glijdt over zijn gezicht als hij ook alvast vooruitblikt naar het slotoptreden in de tent zater dagavond vanaf 23.00 uur. Dat wordt verzorgd door De Stokers uit Amsterdam. Naar eigen zeg gen maken ze melancholische cir cus polka punk met een vleug kle- zmer en ska. „Heel wat anders dan een coverband zoals we al ja ren gewend zijn. Maar dat mag dan ook wel een keer", vindt De Jongste. Wat maakt De Stokers zo spe ciaal? Volgens zanger Harm van Putten zit dat vooral in het bijeen brengen van twee culturen. De Stokers zijn in 2009 begonnen toen twee andere bands stopten: De Hardheid (ska en punk) en So lid Rocket Boosters (polka, funk en ook wel een beetje ska). Van Putten zat bij De Hardheid. „We kenden elkaar als muzikanten heel goed, vielen ook weieens bij elkaar in. Er was dus al een soort kruisbestuiving." De zanger sloeg een jaar lang aan het experimenteren samen met Basti Orth (drums), Menno Ver meulen (alt sax), Jens van Wijn gaarden (trompet), Daan de Bruy- ne en Wiechert Warntjes (bieden gitaar). „Eigenlijk zijn we nog al tijd bezig met experimenteren. Maar op een bepaald moment De Stokers staan voor 'cir cuspunk'. „We moeten ook zelf plezier hebben op het podium", zegt zanger Harm van Putten. hadden we toch wel iets opge bouwd. Toen er een zevende bandlid bijkwam, onze accordeo nist Remy Giraud, hielp dat enorm. Hij bleek een soort Haar lemmerolie om die twee culturen bij elkaar te brengen." De klezmersound is kenmerkend voor De Stokers. Volgens Van Put ten komen de beste muzikale ideeën altijd van de blazersgroep. Zelf schrijft hij de - uitsluitend Nederlandstalige - teksten. „Hoe ik aan mijn ideeën kom? Moeilijke vraag. Vroeger vloeiden die voort uit boosheid, maar dat was meer in de punksfeer. Nu is het vaak onzin, gewoon omdat het leuk klinkt en de meeste tek sten hebben echt nul komma nul met mijn eigen leven te maken. Vaak is het echt helemaal over de top, wordt het een soort smartlap en een knipoog zit er bij ons al tijd wel in." Nog toen hij bij De Hardheid zat, schakelde Van Putten al over op Nederlandstalige teksten. Brugge tjes maken in het Engels vindt hij vaak zo gekunsteld over komen. Bovendien heeft hij het idee dat het publiek toch net iets beter luistert bij Nederlandstalige tek sten. Met de feestelijke punk fan faremuziek hebben De Stokers in middels een breed publiek opge bouwd. „Het was voor ons echt een ontdekking dat we zo'n grote doelgroep kregen. Dat gaat van krakers in kleine punkkeldertjes tot huisvrouwen op een braderie. Dat is best bijzonder. We zien on ze speellijst ook een beetje van de nacht naar de dag verschuiven." Een eerste album van De Stokers is in de maak. Van Putten: „We vonden dat het nu wel eens tijd werd, maar we zijn nou eenmaal ook druk met andere dingen. We spelen soms in andere bands en sommigen van ons hebben kinde ren gekregen. Dat vergt ook veel tijd hoor. Maar nu zijn we toch echt bezig. Volgende week wordt het laatste nummer opgenomen, dan kan er gemixed worden. We hopen het album in september uit te brengen." Een bruisende performance staat hoog in het vaandel bij De Sto kers. „Voor ons is belangrijk dat we zelf op het podium ook veel plezier hebben. Als dat lukt, slaat -h.ey ltijd over pp i;rt publiek De Staat komt na lange tijd in de studio weer eens naar buiten. Festival Anywave in Zierik zee begint vrijdagavond om 20.15 uur in de zaal met een optreden van de Schouwse rockband Gofish, min of meer de huisband van Poppodium Brogum. Het volledige programma in de zaal en in de tent ziet er als volgt uit: 21.00 u (tent): Kid Totem 21.45 u (zaal): The Anomalys 22.30 u (tent): De Staat 00.00 u (zaal) Chili Con Fu sion ZATERDAG: De specifieke festivaloptredens worden afgewisseld met optre dens van de finalisten in band- coachingsproject RegioRuis: 13.00 u (zaal) Monsun en Nutz (finalisten) 13.50 u (tent) Jimmy Dumb bell 14.30 u (zaal) Smash en Boer Henk met MC Jamaica(finalis- ten) 15.20 u (tent) Raketkanon 16.00 u (zaal) The Funky Or ganizers en Silence (finalisten) 16.50 u (tent) The Dirty Dad dies 17.35 u (zaal) RegioRuis uit slag finale 18.15 u (tent) WAF 19.00U (zaal) Rye 19.45 u (tent) Six Strings Down, 20.30 u (zaal) Zink 21.15 u (tent) Blender (Def P met het Bas van Lier trio) 22.15 u (zaal) The Experimen tal Tropic Blues Band 23.00 u (tent) De Stokers 00.00 u (zaal) DJ Sandstorm Toegangskaarten voor de vrij dagavond zijn in voorverkoop a 15 euro verkrijgbaar bij de Pu- pekop, Appelmarkt 27 in Zierik zee. Tickets aan de deur kos ten 20 euro. De toegang voor het zaterdagprogramma is gra tis. Op het festivalterrein zijn naast frisdranken, bier, wijn en frites ook cocktails verkrijg baar. Verder worden er pizza's en gewokte gamba's bereid. odium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61