Ophanging voor onderwaterzetting Geen verbod arbeiders in recreatiewoningen E S P R I 1 Een gluurpop gaat niet weg zonder adoptiepapieren 24 ZEEUWS-VLAANDEREN Advertentie: te koop: gluurpop pen Waar: Zeelandnet.nl Wie: Lenie de Wit uit Terneuzen Prijs: vanaf 19,95 euro Het zijn net echte peuters, de gluurpoppen van Le nie de Wit uit Terneu zen. Ze heeft er in zes jaar tijd in middels genoeg gemaakt om een slaapkamer mee te vullen. „Som mige mensen denken dat de pop pen 'uit' zijn. Maar kinderen ra ken toch nooit uit de mode?" Een gluurpop 'adopteren' kan bij Lenie vanaf 19,95 euro. „Het zijn net mijn eigen kinderen. Van daar dat ik adoptiepapieren mee geef als ik er één verkoop. Net als echte kinderen heb ik ze ook een naam gegeven. Er is keuze uit leroen of Saskia", vertelt ze. Naast het geslacht valt er nog meer te kiezen; een glurende brandweerman, een starende vis ser of toch liever een stoere 'mo tormuis'? Lenie steekt de poppen in verschillende outfits. De kle ren koopt ze bij kringloopwin kels of op rommelmarkten. Ze voorziet de poppen van een petje of hoed om het plaatje compleet te maken. „Ik zoek altijd naar een bijpassend knuffeltje, dat ik vast door Karlijn de Splenter In de rubriek 'Prikbord' wordt het ver haal achter een advertentie op internet of het traditionele 'supermarktprik bord' verteld. De plaatser ervan legt uit wat hij of zij zoekt of in de aanbie ding heeft. maak aan het handje, anders staan ze zo alleen buiten." Gluurpoppen worden meestal voor het raam gezet, waardoor het lijkt alsof er een kind het huis binnentuurt. Het gezichtje is niet zichtbaar, want passanten zien de achterkant van de pop. Ze kunnen overigens ook bij de vijver staan of al klimmend in een boom of schutting worden gehangen. Lenie verkoopt de poppen voor namelijk via internet maar ze gaat deze zomer ook weer ver schillende (hobby) markten langs. Daar heeft ze goede herin neringen aan. „Eén keer verkocht ik een pop aan een stel dat op la tere leeftijd verkering had gekre gen. Toen ze wegliepen zeiden ze: 'Leuk, nu hebben we toch sa men een kindje!'." Diep van bin nen weet Lenie wel waarom de gluurpoppen zo bij haar passen. „Ik bedacht me laatst dat ik vroe ger zelf een 'gluurdertje' was. Wij hadden geen televisie thuis. Ik stond als vijfjarig meisje bij de buren naar binnen te gluren om 'Pipo de Clown' te kunnen zien." De volledige advertentie staat op www.zeelandnet.nl/prikbord/ advertentie.php?id=5814570 door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster gemeenteraad kan er niet meer omheen, er zijn forse financiële ombuigingen no dig. Het hanteren van de 'kaas schaafmethode' is niet langer ver antwoord, vinden burgemeester en wethouders. Ze willen dat alle frac ties uiterlijk 1 juli met concrete voorstellen komen over waar er be zuinigd moet worden en hoeveel. Het college gaat dan in de zomer vakantie de aangedragen sugges ties nader uitwerken en komt in september met voorstellen voor een 'structureel sluitende meerja renbegroting'. Dat wordt een zwa re dobber, want het Hulster huis door Harmen van der Werf AXEL - Het is puur symbolisch en tegelijkertijd zo tekenend voor de geschiedenis van Zeeuws-Vlaande- ren. Axel is zaterdag aan de beurt om de tweejaarlijkse Keuredag te vieren, met onder meer: een ophan ging voor een poging tot onderwa terzetting. Het begint zaterdag nog wel zo vredig, rond 12.30 uur. Vlakbij res taurant Zomerlust wacht een ont vangstcomité de komst van de keure (een soort grondwet) uit het Vlaamse Wachtebeke af. In Wachtebeke was het twee jaar ge leden feest. Axel neemt zaterdag het stokje over. Van 13.30 tot 15.00 uur trekt een historische optocht door de straten met muziekvereni ging Hosanna. Het eindpunt is de stadsmolen van Axel, waar burgemeester Ru dy Van Cronenburg van Wachte beke de koffer (couffre) met de keure officieel overdraagt aan bur gemeester Jan Lonink van Terneu zen. Een minder vreedzaam ri tueel volgt dan, een tweetal be rechtingen. Eén wegens schoffe- houdboekje vertoont in 2015 een tekort van meer dan anderhalf miljoen euro en in 2016 nog meer. Die bedragen staan nog niet vast en hoeveel er precies bezuinigd moet worden is nu dan ook nog niet te zeggen. Dat hangt mede af van welke bezuinigingsmaatrege len van het rijk de gemeente nog boven het hoofd hangen. De uiteindelijke keuze voor de noodzakelijke ombuigingen is aan de gemeenteraad zelf. En dan is het aan diezelfde raad om af te wegen of het steeds gehanteerde uitgangspunt om de burgers te ontzien, en niet voor belasting en tariefVerhoging te kiezen, over eind kan blijven, aldus B en W. Suggesties uit de laatste kernta ring van de keure die eindigt in een beboeting ter plekke. En één 'inzake poging tot onderwaterzet ting van Zaamslag'. Het vonnis is al bekend: ophanging. Zo ging dat in de late middeleeuwen in de Vier Ambachten Boekhoute, Asse nede, Hulst en Axel. De couffre met de keure blijft de kendiscussie zetten in elk geval geen zoden aan de dijk. Een deel van de raad wil een wet houder schrappen, maar die kos tenbesparing is afhankelijk van de verkiezingsuitslag. Kleine stukjes groen verkopen laat zich volgens B en W niet vertalen in minder personeelskosten. En de haven van Walsoorden afstoten kan niet omdat het pachtcontract nog J loopt. Korten op de oudpapiersub-j sidie geeft geen financiële lucht. J De verenigingen meer huur lateij betalen voor gebruik van de carnajl valsloods kan niet, omdat er aM een overeenkomst ligt. Aan dfl huisvesting van de Muziekschool! kan ook niet worden getornd, om-1 dat de huurperiode tot 2022 loopt. 1 komende twee jaar in Axel, in het stadhuis. Dat mag gevierd wor den met vanaf 17.00 uur een Breugheliaanse maaltijd aan de Kaaiwal. Het 'volk' krijgt a 15 euro onder meer varken van het spit en Axel 800 jaar stad-bier geser veerd. Al 250 smulpapen hebben ingetekend. Symboliek op de Keuredag, Kloosterzande 2007, de couffre met de grond wet van vier ambachten moet worden gewogen, foto Peter Nicolai Forse bezuiniging nodig in Hulst Lenie maakte in de afgelopen zes jaar een enorm aantal 'Jeroens' en 'Sas- kia's'. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning OOSTBURC - Er komt geen verbod op het verhuren van recreatiewo ningen aan 'arbeiders' aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. De ge meente Sluis bekijkt eventuele klachten over huurders liever indivi dueel. De rechtbank gaf onlangs een wo ningeigenaar in Wijk de Braban der bij Cadzand-Bad gelijk. Hij had bij de gemeente Sluis ge klaagd over het feit dat woningen tegenover hem verhuurd werden aan Poolse arbeidsmigranten. B en W vonden het niet nodig om in te grijpen, maar de rechtbank zag dat anders: recreatiewoningen zijn bedoeld voor toeristen, meen de de rechter. De uitspraak zou nogal wat impact kunnen heb ben, omdat verhuurkantoren - met name in de winter - nogal wat huizen verhuren aan onder anderen bouwvakkers die aan pro jecten in de regio werken. B en W van Sluis willen de huisvesting van zulke 'arbeidsmigranten' niet in de weg zitten. Het college be kijkt alleen of er moet worden in gegrepen als er concrete klachten zijn. Zulke klachten lijken, na de uitspraak van de rechter, voortaan overigens wél kansrijk. GOES - MIDDELBURG - VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54