Scholen werken ook elders steeds meer samen berco Ondernemingsraad ROC ontstemd over toelagen voor management Slimme scholen ZEELAND 23 commentaar aantrekkelijk shoppen Ride stevent af op recordaantal deelnemers Bel (0118) 63 20 30 DONDERDAG 6 JUNI 2013 5 Het Vakcollege Walcheren dat in augustus 2010 is opgezet door de openbare scholen Scheldemond en Nehalennia vormde de opstap naar het Walche- ren-brede vmbo zoals die scholen dat nu met de CSW gaan vormen, archieffoto Lex de Meester TERNEUZEN - Ook in Zeeuws-Vlaan- deren denken scholen na over ver dergaande samenwerking, onder meer vanwege de bevolkingskrimp in de regio. Bezuiden de Westerschelde heeft Scalda intensief contact met de vier middelbare scholen in Ter- neuzen, Oostburg en Hulst. Er zijn Vergevorderde plannen' om alle vierdejaars techniek in de re gio les te laten volgen op één loca tie, meldt directeur techniek Jeroen van den Oord van ROC Scalda. Door de leerlingen vroegtijdig op één locatie bij elkaar te brengen, hoopt het regionale opleidingen centrum bijna alle leerlingen bin nenboord te kunnen houden. Als de vierdejaars samen les krijgen, stromen ze vanzelfsprekend door naar middelbare technische oplei dingen, hoopt en verwacht de di rectie van Scalda. Piet de Witte, voorzitter van het College van Bestuur van het Rey- naertcollege én voorzitter van de regiogroep hoofdstructuur vmbo- mbo, wacht eerst het lopende on derzoek af. Maar ook hij ziet veel voordelen in het 'doorlopende leertraject' voor leerlingen in de door Harmen van der Werf MIDDELBURG - De ondernemings raad van ROC Scalda, de fusie-in stelling voor middelbaar beroeps onderwijs in Zeeland, voelt zich ge passeerd bij de toekenning van toe lagen aan negen directeuren en vijf managers. De OR is er vooraf niet over geïnformeerd én vindt het on gepast dat één groep werknemers extra wordt beloond voor het vele werk dat de fusie met zich mee brengt. Voorzitter Hennie van Meerkerk van het College van Bestuur van ROC Scalda erkent dat het beter techniek. De scholen voor voortge zet onderwijs overleggen overi gens niet alleen met Scalda, maar ook met overheden en het regio nale bedrijfsleven. Alleen zo is het mogelijk beroepsopleidingen in Zeeuws-Vlaanderen te houden en zelfs (opnieuw) op te starten. Op de Bevelanden zijn er ook ge sprekken gaande over een samen werking tussen het Calvijn Colle ge, EduDelta College. Ostrea Ly ceum en Pontes. Jos Brand, direc teur van het Ostrea Lyceum, ver wacht dat ook scholen in Goes en omgeving op termijn moeten sa menwerken. Leo de Kraker, direc- was geweest de OR op tijd in te lichten. De toelagen van 300 of 500 euro bruto per maand wor den sinds de fusie begin 2012 ver strekt. Van Meerkerk vindt die ge rechtvaardigd. „Het aantal direc teuren en managers is fors terug gebracht. Dat is de winst van de fusie. Hun taken zijn uitgebreid. Met de toelagen wilden we voor komen dat ze tijdens de reorgani satie vanwege de fusie - die loopt tot 2015 - zouden vertrekken. An dere onderwijsinstellingen beta len vaak meer dan wij. Zo is een rector of plaatsvervangend rector van een middelbare school in Zee land veelal hoger ingeschaald." teur van Pontes, wil het woord fu sie niet in de mond nemen, maar geeft ook aan dat er wel gesprek ken worden gevoerd over diverse vormen van samenwerking. Bert Vogel, hoofd College Bestuur van het Calvijn College, ziet juist een groeiende belangstelling voor de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg. Volgend studiejaar zijn er 200 leerlingen die deze rich ting volgen, terwijl dat er dit jaar nog 170 waren. Op lange termijn verwacht het Calvijn College wel krimp. Er is optimale samenwer king en alle beslissingen worden afgestemd met andere scholen. De OR weet pas sinds kort van de toelagen. Voorzitter André Stroo: „De mensen die de toelagen krij gen, werken hard, maar de fusie vraagt van iedereen veel. En het is bovendien wrang dat er tegelijker tijd mensen uit moeten, ook al vallen er geen gedwongen ontsla gen." De vakbond is door de OR gevraagd na te gaan of de regeling binnen de cao past. De toelagen mogen in principe drie jaar wor den verstrekt, voor het laatst in 2014. Van Meerkerk zegt toe een besluit over 2014 wel in de OR te brengen. Niet één directeur of ma nager die de toelagen krijgt, is ove rigens tot nu toe vertrokken. De Walcherse scho len CSW, Nehalen nia en Schelde mond schuiven noodgedwongen hun opleidin gen vmbo en mavo ineen. De rectoren hebben er een interes sant plan voor opgesteld. De jongste scholieren zullen wei nig merken van de intensieve samenwerking. Zij kunnen ge woon naar locaties in Vlissin- gen of Middelburg. De oudere leerlingen kunnen straks nog maar op één plaats op Walche ren terecht. De drie scholen fu seren niet, maar werken straks wel vanuit één organisatie. Ook in de rest van Zeeland staat samenwerking hoog op de agenda. In Zeeuws-Vlaande ren komt men tot een vergelijk baar antwoord op de krimp. Daar hopen scholen met een doorlopend leertraject op één locatie, zo veel mogelijk leerlin gen vast te houden. Zo werkt het Zeeuwse onder wijs aan goede oplossingen die de schaal aanpassen aan het leerlingenaanbod en de kosten aan het beschikbare geld. lange vorststraat - goes GOES - De Delta Ride for the Ro ses, die zaterdag wordt gehouden, stevent af op een deelnemersre cord. Inmiddels hebben zich meer dan 4000 mensen ingeschreven voor een van de afstanden van de fietstocht. Als daginschrijving za terdag net zo groot is als vorig jaar, wat met het verwachte mooie weer niet onwaarschijnlijk is, wordt het aantal van 4800 fiet sers overschreden en is het record een feit. Een deelnemersrecord betekent niet automatisch een recordop brengst voor het KWF. Er zijn dit jaar minder bedrijventeams. Dat scheelt inkomsten. De opbrengst zal dus afhangen van de hoogte van de donaties. DJ Dennis van der Geest, die 's middags muziek zou draaien op het aankomstplein, heeft af moe ten zeggen. Hij wordt vervangen door de Middelburgse DJ Kyomo. In de PZC van gisteren is een deel van het interview met organisa tor Kees Bal weggevallen. Dat ver haal is daarom compleet gepubli ceerd op onze website: www.pzc.nl/sport of www.pzc.nl/ride2103 verzekerd van een gezonde, complete en vooral smakelijke maaltijd. Tafel Thuis of kijk op www.tafel-thuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47