IN HET NIEUWS 3 1 Van Gogh Museum in trek na heropening Varkens leven nog, 45 dagen na aardbeving vragen over beveiliging social media accounts DONDERDAG 6 JUNI 2013 m bij eindeloze tbs roof had gepleegd zat vijftien jaar in de tbs, geeft hij als voorbeeld. „Een tasjesroof waarbij geen ge wonden vielen." Het tbs-systeem is nog te strope rig, merkt Knoester in de praktijk. Het duurt nu nog te lang voor een tbs'er toestemming krijgt voor een volgende verlofstap, van beveiligd verlof met bewakers naar begeleid verlof met een socio- therapeut bijvoorbeeld. „Gevolg is wel dat het nu voor komt dat een rechter de tbs op heft terwijl nog niet alle verlof stappen zijn doorlopen." Dat is het antwoord van de rech ter op een systeem dat op slot zit, meent hij, en dat zonder ingrij pen op lange termijn kapot zou gaan. Voor het individuele geval is het misschien niet altijd het beste om die stappen over te slaan, erkent hij, maar op lange 2008 2009 2010 2011 2012 infographic De Persdienst bron DJI termijn is het wél goed voor het behoud van het tbs-stelsel. Als de tbs-duur de komende jaren daalt, zullen verdachten minder vaak psychiatrisch onderzoek wei geren, geeft Anker aan. Nu weige ren ze vaak uit angst dat ze tbs krijgen en heel lang vastzitten. De maatregel kan steeds worden verlengd. „Het is een maatregel zonder horizon." Ook rechters zullen weer vaker tbs opleggen als de duur ervan daalt, verwacht Anker. En dat is beter voor de hele maatschappij, menen de advocaten. Want het ri sico op herhaling van een mis daad ligt vele malen lager bij een tbs'er dan een langgestrafte uit een gewone gevangenis. „Mensen hebben liever een ex-gevangene als buurman dan een tbs'er", al dus Anker. „Maar ze zijn veiliger af met de tbs'er." AMSTERDAM - Het Van Gogh Mu seum in Amsterdam heeft in de eerste maand na de heropening bijna 157.000 bezoekers weten te trekken. Niet alleen vanuit het buitenland, maar ook van Neder landse kunstliefhebbers was er veel belangstelling. Dat liet het museum gisteren weten. Het veertig jaar bestaande Van Gogh Museum aan het Museum plein is sinds 1 mei weer te bezoe ken na een renovatie van zeven maanden. De instelling heropende met de jubileumtentoonstelling Van Gogh aan het werk, waarin de car rière van de beroemde kunstschil der (1853-1890) wordt belicht. Na de heropening van het Van Gogh Museum waren de verbouwingen klaar van de drie grote musea aan het Museumplein. Op 13 april her opende het Rijksmuseum en vo rig jaar ging het Stedelijk weer open. Het Van Gogh Museum was tij dens de jarenlange renovatie van het Rijksmuseum met zo'n 1,5 miljoen bezoekers per jaar het best bezochte museum van Neder land. PEKING - Twee varkens zijn 45 da gen na een aardbeving in de Chi nese provincie Sichuan ten zuid westen van Peking levend onder het puin vandaan gehaald. De die ren werden dinsdag ontdekt in het dorpje Xueshan, zo werd giste ren bekend. Door de aardbeving met een kracht 7 op de schaal van Richter kwamen ruim 150 men sen om en vielen 5500 gewonden. Het Baoxingdistrict was een van de zwaarst getroffen gebieden. De varkens zijn onder het puin 30 ki lo afgevallen en wegen nog maar 50 kilo. Waarschijnlijk hebben ze van grond en regenwater geleefd. Ze waren voor de aardbeving zes maanden oud. In 2008 wist een varken 36 dagen te overleven on der het puin, ook na een aardbe ving. 'Sterk Varken' werd gekocht door een museum en tentoonge steld als levend symbool van over levingskracht 4 Linkedin is het laatste grote socia le netwerk dat een tweede id-con- trole invoert bij het inloggen, net als Twitter en Facebook. Waarom? En helpt het? door Freke Remmers Wat is een dubbele verificatie? Tot voor kort hoefde je op Lin kedin en 1\vitter alleen een wacht woord in te voeren en dan was je binnen. Dubbele verificatie bete kent dat er een extra controle wordt toegevoegd, zodat het socia le medium zeker weet dat jij dege ne bent die inlogt op dat account. Bij Twitter, Linkedin en Facebook (dat de functie al in 2011 invoer de) gaat het om een zescijferige code die je in een sms toege stuurd wordt. Daarmee kun je je vervolgens aanmelden. Dat hoeft maar één keer per apparaat, daar na herkent de website dat je in logt vanaf een bekende plek. Het systeem is vergelijkbaar met TAN-codes die banken gebruiken bij internetbankieren. *y Waarom is het nodig? Vooral Twitter kwam de laat ste tijd negatiefin het nieuws met gehackte accounts: van het Witte Huis, de BBC, persbureau Associated Press (AP), The Finan cial Times en zelfs van hackersbol- werk Anonymous. En zo nog 250.000 andere Twitteraars. Dat zulke hacks niet zonder gevolgen zijn, bleek toen het gehackte AP berichtte dat de Amerikaanse pre sident Obama gewond was ge raakt bij een bomaanslag. Beur zen stortten in, om direct weer te herstellen toen het nieuws nep bleek te zijn. Het vermoeden be staat dat hackers hebben geprofi teerd van de kortstondige dip door goedkoop aandelen te kopen en ze bij de opleving met winst te verkopen. Hoe makkelijk het is, blijkt uit een YouThbe-filmpje van Matrix- hack. Daarin wordt precies om schreven hoe je een Twitter-ac- count kunt hacken (natuurlijk met een te downloaden program ma van Matrixhack). Gratis- hacks.nl zegt haar diensten alleen aan te bieden voor mensen die hun wachtwoord zijn vergeten. Ook Linkedin heeft er last van: vo rig jaar lagen 6,6 miljoen wacht woorden op straat door een hack. Sociale media herbergen tegen woordig ook veel persoonlijke in formatie. Met de dubbele verifica tie hopen de bedrijven het voor de hackers moeilijker te maken, maar ze benadrukken dat 100 pro cent beveiliging van je account on mogelijk is. Een sterk wacht woord blijft dus nodig. 3 Is het probleem nu opgelost? Elke extra controle maakt het inloggen veiliger, maar er is ook kritiek. Nu moeten de hackers hun pijlen richten op je telefoon en ook daarvoor bestaat kwaadaar dige software die zich richt op het achterhalen van beveiligings codes in sms'jes. En als iemand toegang heeft tot je computer, heeft hij geen code nodig. Als je de optie niet inschakelt en je account wordt gehackt, dan kan de hacker de optie met een fictief nummer alsnog inschakelen. Met als gevolg dat de echte gebruiker is afgesloten van zijn account en zijn wachtwoord niet meer kan re- setten. Sms-verificatie is daarnaast lastig voor zakelijke accounts, die vaak gebruikt worden door meerdere mensen tegelijk: er kan immers maar één telefoonnummer aan je account worden gekoppeld. 4 Hoe kan ik mijn accounts extra beveiligen? De dubbele verificatie voor Twit ter is in Nederland nog niet be schikbaar. Twitter zou in overleg zijn met lokale providers. Bij Lin kedin en Facebook moet je de op tie zelf instellen. 'Aanmeldgoed- keuringen' (zoals het heet bij Face book) en 'twee-staps-verificatie' (Linkedin) staan niet automatisch aan. Hiervoor moet je bij de veilig heidsinstellingen van je account zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3