moet denken Clement: voor mij geen WK tijdrijden dit jaar SPORT 35 r Van Anrooij mag naar EK en WK Van Coethem vijfde op NK tijdrijden Nazario de Fretes in nationaal team Jubileumtochten Het Grote Gat i DONDERDAG 6 JUNI 2013 tegen klok in Goes i De vier topsprinters die aan de Ster ZLM Toer meedoen, vanaf linksboven met de klok mee: Theo Bos, Mark Cavendish, Marcel Kittel en André Greipel. foto's AFP en EPA tik had uitgedeeld aan één van zijn grootste concurrenten. „Zelf had ik mijn tijdrit iets beter ver wacht", zei de in Kenia geboren Brit, nadat hij 52 seconden had moeten toegeven op winnaar To ny Martin. „Maar ten opzichte van mijn concurrenten ben ik blij met dit resultaat. Ik heb wel eens bete re benen gehad en het zegt me dat ik nog wat werk te doen heb voor de Tour begint." Froome paste er woensdag voor om zich na de povere tijdrit van Contador in de rol van topfavoriet voor Tourzege te laten duwen. „Ik ben niet dé grote favoriet. Maar ik weet dat ik wel mee kan doen voor de eindzege", sprak hij kalm. Het winnen van het Criterium du Dauphiné, waarop hij in de race tegen de klok een stevig voor schot nam, is wat hem betreft geen mentale noodzaak met het oog op diezelfde Ronde van Frank rijk. „Het doel is om honderd pro cent te zijn bij de start van de Tour. Als ik of één van mijn team genoten het Criterium kan win nen, is dat mooi meegenomen." De kopman van Sky pakte woens dag net naast de gele leiderstrui. Die was voor de Australiër Rohan Dennis, die 'slechts' 47 seconden verloor ten opzichte van Martin. „Eerlijk gezegd ken ik die jongen niet", zei de Duitse wereldkampi oen over de nummer twee. Van daar ook de verbazing bij de Au straliër van Garmin Sharp zelf. „Ik ging voor de witte jongerentrui. Zit ik hier in het geel. Dat bedenk je toch niet?" Dennis reed bij de beloften vier jaar lang op de baan. „Om te pro beren olympisch goud te pakken op de ploegachtervolging." Het werd de tweede stek achter de Britten. „Rijden op de weg is een enorme omschakeling", weet Den nis inmiddels. „Ik heb een paar 'ups' beleefd, en heel veel 'downs'." Voor Martin is 2013 een groot feest als het aankomt op tijdrij den. Hij won tot dusverre al zijn tijdritten. „En dan te bedenken dat ik me vandaag na mijn maag problemen nog niet honderd pro cent in orde voelde." door Ad Pertijs VILLARS-LES-DOMBES - Stef Cle ment liet in het Criterium du Dau phiné nog maar eens zien dat hij één van de beste, zo niet de beste tijdrijder van het land is. In de vlak ke chronorit eindigde hij als der tiende op twee minuten achter stand van winnaar Tony Martin. Daarmee klom hij op naar de ne gende plaats in het algemeen klas sement. 'Geen top-10, maar ik kan niet ontevreden zijn", twitterde de dertigjarige Brabander. Toch bevestigde de tijdrit van woensdag voor hem vooral zijn voornemen om het WK tijd rijden dit jaar over te slaan. „Be grijp je nu waarom ik daar niet wil rijden?", zei Clement tegen ploegleider Nico Verhoeven toen hij na zijn rit terugkeerde bij de teambus van Blanco. Het par koers in Florence is vergelijkbaar met dat van Villars-les-Dombes en de resultaten spraken wat hem betreft boekdelen. „Dit zijn omlopen voor de mannen met de grote bovenbenen", legde hij uifT „Die heb ik niet. Ik kom hier power tekort. Vooral op de stuk ken dat het licht naar beneden loopt." De man die vier keer Nederlands kampioen werd op een vlak par koers en op een soortgelijk ter rein in de 'Dauphiné' al eens als zesde eindigde, wil niet slechts voor de eer naar Italië. Hij zegt wat dat betreft geleerd te hebben van het verleden. Zo werd hij voor zijn gevoel ten onrechte afgerekend voor de twintigste plek waarop hij tijdens het WK in Kopenhagen (2011) eindigde. „Dat was ook geen parkoers voor mij. Veel te vlak. Maar op basis daarvan werd ik niet meege nomen naar het WK in Valken burg, waar het parkoers me juist wel lag. Dat heeft me pijn ge daan." Clement richt zich liever op het WK van 2014 in Spanje. De om loop daar past beter bij zijn kwali teiten. MIDDELBURG Triatlete Lindy van Anrooij uit Kapelle mag deze zomer aan zowel een jeugd-EK als een jeugd-WK meedoen. Ze wordt door de bond eerst uitgezonden naar het EK team relay in Holten. Daar vormt de zestienjarige Beve- landse een team met Jeani- ne Koeken en Kirsten Nuyes. Alle drie moeten daar een minitriatlon doen. Op 13 juli zal Van Anrooij ook actief zijn op het WK offroad triatlon in Kijkduin. Bij dit individuele toernooi moet ze 500 meter zwem men in zee, 15 kilometer mountainbiken en 5 kilome ter hardlopen. SCHOONEBEEK Brian van Goethem is woensdagavond tijdens het Nederlands kampioenschap tijdrijden vijfde geworden bij de beloften. De 22-jarige wielrenner uit Sluiskil legde de afstand van 34 kilometer rondom het Drentse Schoo- nebeek afin 44.09,68 mi nuten af. Hij zat daarmee bijna anderhalve minuut achter winnaar Dylan van Baarle. Middelburger Nick van der Lijke werd elfde in 44-41,49- Bij de nieuwelingen jongens zette Maurits de Waal uit Kloetinge even daarvoor de 22e tijd neer. Hij voltooide het rondje van zeventien kilometer in 24.32,64 minu ten. MIDDELBURG Nazario de Fretes is opgeno men in het nationale talen tenteam onder veertien jaar. De voetballer uit Middel burg speelt bij Sparta Rotter dam. De nationale jeugdselectie werkt volgende week in het Duitse Kamen een tweeluik af tegen de regioselectie Westfalen onder veertien jaar. Vrijdag 14 juni begint het oefenduel om 19.00 uur, twee dagen later is de aan vang 10.15 uur. OOSTBURG De ijs- en skeelerclub Het Grote Gat houdt zondag in Oostburg in het kader van het 75-jarig jubileum een skeeler- en fïetstoertocht. Ook kan er worden deelge nomen aan een scootmo- bieltocht. De activiteiten ma ken onderdeel uit van het evenement Oostburg on Wheels. De deelnemers ver zamelen zich bij de kantine van voetbalvereniging Oost burg. Het volledige programma: fïetstoertocht 35 en 50 kilo meter, start tussen 10.00 en 14.00 uur; skeelertoertocht over 10,25 en 50 kilometer, aanvang 13.30; scootmobiel- tocht, aanvang 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35