Fanfare Terhole viert jubileum met originele activiteiten ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Werknemers in de thuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen demonstreren in Amsterdam tegen bezuinigingen. Tl ZWEMVIERDAAGSE De bezuinigingen zijn teruggebracht van 75 naar 40 procent Dus de acties helpen echt Hoogwerker buiten bedrijf voor onderhoud Stonerrockfestivai in The Lane Profielwerkstuk: 1493 euro voor Kika Schapen scheren op kinderboerderij DINSDAG 4 JUNI 2013 ordt onderschat door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Dankzij de vakbonds campagne Handen Thuis Rutte is de inhoud van het zorgakkoord aangepast. De bezuiniging op de thuiszorg is een jaar uitgesteld en het budget wordt niet met 75 pro cent gekort maar met 40 procent. Maar dat moet natuurlijk nul pro cent worden, vinden medewer kers uit de zorg. Want er blijven dan in heel Nederland nog steeds 170.000 mensen verstoken van thuiszorg en meer dan 50.000 thuiszorgers verliezen hun baan. In Zeeuws-Vlaanderen bijvoor beeld gaat het aantal personeelsle den van 800 naar ongeveer 400. En dus trekken ook vele Zeeuws-Vlaamse thuiszorgers en mensen die zich bij de thuiszorg betrokken voelen zaterdag naar de landelijke zorgdemonstratie in het Oosterpark in Amsterdam. De vakbond Abvakabo/FNV zet gra tis bussen in. In een gebied als Zeeuws-Vlaanderen komen de ge volgen van de overheidsbezuini gingen straks extra hard aan. De regio is nu al erg vergrijsd, waar door veel mensen afhankelijk zijn van thuiszorg. In de toekomst zul len steeds minder mensen thuis zorg kunnen krijgen, terwijl ze die wel echt nodig hebben, voor spellen Ingrid Kroon, Lidy Baart en Corrie Waebeke. De drie da mes zijn in verschillende delen van Zeeuws-Vlaanderen werk zaam in de thuiszorg en spreken uit ervaring. Nu al worden banen niet opgevuld en tijdelijke con tracten niet verlengd. Corrie: „Er werken zo'n 800 mensen in de thuiszorg. Zeg dat die allemaal Ingrid Kroon, Lidy Baart en Corrie Waebeke zijn klaar voor de lande lijke thuiszorgdemonstratie zater dag 8 juni in Amsterdam. foto Mark Neelemans vijf cliënten hebben, dan bete kent het dat ongeveer 4000 men sen afhankelijk zijn van de thuis zorg. Dus als die bezuinigingen doorgaan kun je die mensen niet meer de hulp bieden die ze nodig hebben." Lidy wijst erop dat de af gelopen jaren het aantal uren zorg dat mensen krijgen al flink is teruggebracht. De rek is eruit." „Sommigen denken dat we er al leen zijn om te poetsen, maar on ze sociale rol wordt vaak onder schat", vult Ingrid aan. „Mensen zitten vaak verlegen om een praat je. Soms kom je jaren bij ze en word je een vertrouwenspersoon. Bovendien hebben we ook een sig nalerende rol. Wij zien het met een als er iets aan de hand is en kunnen dan bijvoorbeeld de huis arts of andere deskundigen insei nen." De gevolgen van de bezuinigin gen voor de werkers in de thuis zorg moeten ook niet onderschat worden. „De werkdruk wordt gro ter, je baan staat op de tocht. Veel collega's zijn erg gemotiveerd, maar als je mensen niet de hulp kunt geven die ze eigenlijk nodig hebben, dan ga je met een rot ge voel de deur uit." Wie actief is op facebook, kan alles over de demonstraties vanuit Zeeuws-Vlaanderen vinden op www.facebook.com/pages/wij- zijn-de-thuiszorg-Zeeuws-Vlaanderen. Zeeuws-Vlaamse thuiszorgers KLOOSTERZANDE - Zo'n 125 kinderen zijn maandag in Kloosterzande begon nen aan de jaarlijkse zwemvierdaagse. Dat zijn er bijna net zo veel als vorig jaar. Zij lieten zich sponsoren door familie, vrienden en bekenden. De op brengst daarvan gaat naar Sierra Leone, waar Unicef zorgt voor voldoende ge- zondheidsposten, training van medisch personeel en beschikbaarheid van za ken als medicijnen en medische apparatuur. Ook vandaag, dinsdag, kunnen kinderen nog aan de vierdaagse beginnen. De zwemvierdaagse duurt nog tot en met vrijdag, foto Mark Neelemans SLUIS De hoogwerker van Sluis is bui ten bedrijf vanwege 'regulier onderhoud', aldus de Veilig heidsregio. Bij de bestrijding van een brand in Cadzand werd zaterdag - naast een hoog werker uit Knokke - de hoog werker van Terneuzen ingezet. De Sluise gemeenteraad voer de een paar jaar geleden verhit te discussies over de noodzaak van een eigen hoogwerker. OOSTBURG In The Lane aan de Nieuw- straat 58 in Oostburg wordt za terdag stoner- en psychedelic rockfestival Massafest gehou den. Op het programma staan de bands Heat, Acid Deathtrip Swamp Machine, Maudlin, The Fur en Monsun. Toegang kost 6,50 euro, aan vang is om 14.00 uur. Kaarten reserveren kan ook via: thelane.res@gmail.com TERNEUZEN Havo 4-leerlingen van het Zel- denrust-Steelantcollege in Ter- neuzen Emma Bosman, Lotte Coers en Charlotte Hoogstad hebben 1493 euro opgehaald voor stichting Kika, een organi satie die zich inzet voor kinde ren met kanker. De scholieren haalden het geld grotendeels op met een benefietfeest dat zij in het kader van hun profiel werkstuk op poten zetten. TERNEUZEN De kinderboerderij in Terneu zen laat zaterdag een schaap scheerder komen om de scha pen te ontdoen van hun winter vacht. Ook beoefenaars van an dere oude ambachten, zoals een mandenvlechter, een hoefsmid en een bierbrouwer geven demonstraties, en er zijn spelletjes voor kinderen. Pu bliek is welkom aan de Evert- senlaan van 10.00 tot 16.00 uur. TERHOLE - Een huiskamerconcert om een te koop staand huis extra onder de aandacht te brengen. En een workshop dirigeren. Fanfare Ex celsior in Terhole viert vrijdag, za terdag en zondag het 110-jarig be staan met originele activiteiten en vooral veel muziek. Het promotieconcert voor de koopwoning is vrijdag om 20.00 uur aan de Notendijk 45. Het Ex- celsior-hoornensemble Cornoto- pia en zangeres Veronique van Pe perstraten treden er op. Vrijdaga vond vinden vanaf hetzelfde tijd stip nog twee intieme huiskamer concerten plaats. Het Anne Stock man Quartet en The Happy Bea ten Mallets, het slagwerkensem ble van Excelsior, zijn te gast bij zorgboerderij Binnenste Buiten aan de Havendijk 5. Zanger Jan Rot treedt op aan de Hulsterse- weg 98. Hij wordt begeleid door De Fanclub, het gemengd ensem ble van de fanfare. De entreeprijs per concert is tien euro. De workshop dirigeren is zater dag, Maestro getiteld. Wie altijd al eens een orkest wilde leiden, kan de fijne kneepjes van het vak leren van Excelsior-dirigent Bart Borgt. Hij geeft de workshop van 13.00 tot 15.00 uur. Cursisten kun nen vervolgens zelf om 16.00 de fanfare dirigeren. De workshop is in basisschool Tervliet, kosten 7,50 euro. Een tent op het grasveld bij Ter- vliet is zaterdag het feestcentrum. Om 13.00 speelt Ons Klein Orkest uit Hulst, om 14.00 fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Namen, en om 15.00 fanfare Vrijheid Een dracht uit Lamswaarde. Vanaf 18.30 uur barst een party los met optredens van Extra Loud, Flips en De Hobbyisten. Zondag wordt ook bij Tervliet het jubileumweekend afgesloten met een middag vol muziek: vanaf 12.30 zijn er optredens van achter eenvolgens het Jeugdorkest, fanfa re Nooit Gedacht uit Graauw, fan fare Weldoen door Vermaak uit Clinge, muziekvereniging Hei kant en harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande. Kaarten voor het jubileumweek end zijn te reserveren via www.fanfare-excelsior.eu Zanger Jan Rot geeft vrijdagavond een huiskamerconcert met het ge mengd ensemble van de jarige fanfare Excelsior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59