uitverkoop Sas is te risicovol' Kort geding ambtenaar en gemeente Terneuzen 20 ZEEUWS-VLAANDEREN DEMONSTRATIE THUISZORCERS Omroep Zeeland trekt meer kijkers Bisschop Breda bezoekt Tragel Tonny Wisse gesloten I IdlDpUH UUUI Vandaag 4 juni start donderdagmiddag 6 juni door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hoofd Omgeving en Economie Cees de Vos van de ge meente Terneuzen spant een kort geding aan tegen zijn werkgever, omdat die voornemens is hem te ontslaan. De Vos heeft adviseur Theo Ja cobs uit Domburg, die 35 jaar ac tief was voor vakbond Abvakabo, en advocaat Marion van den Bre- kel uit Rotterdam in de arm geno men om zijn gelijk te halen. Cru ciaal is volgens Jacobs de rol van gemeentesecretaris Franqois Lau- ret. „Hij heeft zonder medeweten van De Vos bij andere afdelingshoof den de meningen over hem ge peild. Daaruit zou blijken dat ze geen vertrouwen meer in hem hebben. Vervolgens is hij naar het college van burgemeester en wet houders gestapt, die daarop in een brief aan De Vos een voorne men tot ontslag meldden. De Vos was volledig verrast." Jacobs zegt dat hij nog nooit eer der zo'n Vuile manier van hande len' heeft meegemaakt. „Ik heb het idee dat de secretaris niet in staat is om te gaan met iemand met een zienswijze en helikopter view als De Vos. Ik ben overigens enorm geschrokken van wat er bij de gemeente Terneuzen allemaal aan de hand is. Je bent er als amb tenaar je leven niet meer zeker." Jacobs doelt onder meer op de zes- tigplusregeling, die bedoeld is om een bezuiniging te bewerkstelli gen. De Vos behoort nog niet tot de zestigplussers. „Maar zestigers die de regeling niet accepteren, wordt dat kwalijk genomen." De gemeente Terneuzen betreurt de opmerkingen van Jacobs, maar wil er inhoudelijk niet op ingaan. „Wij doen geen mededelingen over individuele arbeidsrelaties", laat een gemeentewoordvoerster weten. OOST-SOUBURG - De tv-uitzendin- gen van Omroep Zeeland zitten weer in de lift. Nadat de zender tussen 2008 en 2010 veel kijkers zag afhaken, is het marktaandeel sindsdien stijgende: van 22,0 pro cent in 2011 naar 25,1 procent in 2012. Alleen TV Noord wordt, met 26,7 procent, nog beter bekeken. Dat blijkt uit het jaarverslag 2012 van Roos, de koepelorganisatie van de regionale omroepen. De ra- diotak van Omroep Zeeland zag haar populariteit vorig jaar wel da len. Het marktaandeel zakte van 14,3 naar 13,0 procent. Uit het exploot d.d. 29-05-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van de Lena Cornelia de Jager, wonend te Sommelsdijk, gemeente Middelharnis, aan Willem Martinus Vis been, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbui ten, is betekend het proces-verbaal d.d. 21-05-2013 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin ge melde derde. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl TERNEUZEN - Bisschop Jan Liesen van Breda brengt vrijdagmiddag 21 juni een bezoek aan instelling voor verstandelijk gehandicapten Tragel Zorg in Terneuzen. Tragel Zorg wil de bisschop en zijn staf laten zien hoe de instel ling haar cliënten zoveel mogelijk bij de maatschapppij betrekt. An- neloes Stechlich, consulente le vensbeschouwing, verwoordt dat zo: „De samenleving wint aan kwaliteit als niemand wordt bui tengesloten." Liesen bezoekt dag centrum De Dagboog en het nieuwbouwproject voor begeleid wonen aan de Amberboomstraat. Tot slot ontmoet de bisschop een aantal cliënten van Tragel Zorg in brede school De Kameleon. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis ZorgSaam door Wout Bareman SAS VAN GENT - Het transport van gevaarlijke stoffen via Sas van Gent levert te veel risico's op en moet worden teruggedrongen. De PvdA-raadsleden Wim ten Hoor en Frank van Oorschot en fractievoorzitter Giel van Boom (TOP/GB) gaan daarover praten met de Veiligheidsregio Zeeland, de provincie en het Zeeuwse Tweede Kamerlid Albert de Vries. Directe aanleiding tot het overleg is de treinramp in het Vlaamse Wetteren, waarbij onder meer en kele wagons bestemd voor Dow Benelux in Terneuzen ontspoor den en vlam vatten. Wim ten Hoor: „Zo'n ramp kan overal gebeuren, ook in Sas van Gent. Daarom willen we maatre gelen. Iedereen beseft dat al die transporten van economisch be lang zijn, maar waar mogelijk moeten we de risico's beperken. Economie en veiligheid zijn daar bij de trefwoorden." In het verle den werd al eens bekeken hoeveel de verplaatsing van het spoorweg emplacement in Sas van Gent naar een locatie buiten de kern kostte. Ruim tien jaar geleden ging het om 14 miljoen euro. Van Boom: „Op mijn verzoek is de sa menstelling van de goederentrei nen verplaatst van Sas van Gent Onze sociale rol naar Gent-Zeehaven. Daardoor wordt er in Sas veel minder geran geerd. Maar dé oplossing is denk ik het doortrekken van het spoor van de Axelse Vlakte naar Zelzate. Dan wordt Sas van Gent verder ontlast." Hij wijst erop dat het spoor op de oostelijke kanaal- oever is meegenomen in het ont werp voor de verdubbeling van de Tractaatweg. „Het goedkoopste is waarschijnlijk om het spoor di rect in die werken mee te ne men." Ten Hoor ijvert al jaren voor een veiliger Sas van Gent. Niet alleen de veelvuldig passerende treinen, ook de vrachtwagens met gevaar lijke stoffen die nog steeds dwars door de kern rijden, baren hem zorgen. „Ik heb het laatst geteld. In één uur tijd passeerden liefst tien tankwagens met gevaarlijk spul. Dat zie je aan de stickers en doodshoofden, dan weet je ge noeg." Ten Hoor stipt ook de passerende scheepvaart aan. „En we hebben natuurlijk bedrijven hier, die ook risico opleveren. We hebben er mee leren leven, het economisch belang is groot. Dat beseft ieder een ook wel, maar het lijkt ons toch goed aandacht voor al die za ken te vragen. Dat vrachtverkeer bijvoorbeeld móet van die West kade wegblijven en over de Trac taatweg worden omgeleid."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58