'Protest in gemeentehuis 'Minder om zwembad te behouden' Voetballers gehuldigd voor redden van leven I I I I I I 22 BEVELANDEN en THOLEN 'Burgers worden belemmerd om te gaan zwemmen' ADRZ denkt na over de toekomst van Zierikzee. Geruchten over sluiting blijven de ronde doen. Vertrek vanaf Amsterdam^ Zolang de voorraad^gk^ Costa neoRomantica***** ADRZ door Rob Paardekam THOLEN - Het comité Blijven Spette ren, dat strijdt voor het behoud van het zwembad in Tholen, roept inwoners op om deze maand twee keer massaal naar het gemeente huis te komen. „De vorige keer heb ben we gemerkt dat zoiets indruk maakt", stelt Johan Koedood. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor om De Spetter te sluiten in het kader van de bezuinigingen. Veel inwoners zijn daar onaangenaam door ver rast. Nog maar een jaar geleden besloot de raad immers unaniem om het bad open te houden en te renoveren. „Het begint weer aar dig te leven", zegt Johan Koedood van het comité. „Mensen praten erover en ik krijg veel mailtjes." Koedood kan de gedachte niet on derdrukken dat het college de slui ting van het zwembad er geruis loos doorheen wilde loodsen. „Als de PZC dit nu niet had ont huld, was het nieuws pas eind juni naar buiten gekomen, tegen de vakantie dus. En net daarna, in september, moet de knoop al wor den doorgehakt. Wat kan je dan als inwoner nog doen?" Nu het voorstel al op straat ligt, hoopt het comité nog de nodige reuring te veroorzaken. Inwoners worden opgeroepen om op 19 en 27 juni massaal naar het gemeen tehuis te komen. Op die eerste da tum is er een commissievergade ring. Het comité spreekt dan in. Op 27 juni wordt het eindvoorstel van het college over de bezuini gingen aangeboden aan de ge meenteraad. Op 13 juni is er overi gens eerst nog een besloten verga dering over de bezuinigingen. Het comité zal binnenkort flyers ophangen met het verzoek de ge noemde vergaderingen te bezoe ken. Koedood denkt dat het nog niet te laat is. Hij herinnert aan het feit dat het zwembad al twee keer eerder ter discussie stond. „Ik heb goede hoop dat de raad ook deze keer besluit het zwem bad toch open te houden. De druk om te bezuinigen is mis schien groot, maar de druk van de burgers om De Spetter open te houden is dat ook." Blijven Spetteren zegt er prima mee te kunnen leven als het bud get voor de renovatie van het bad wordt verlaagd. Het comité heeft zelfs geijverd voor een sobere op knapbeurt. 'Minder budget is pri ma! Maar sluiting? Dat nooit', valt te lezen op de website. www.blijvenspetteren.nl THOLEN - Burgemeester en wet houders van Tholen lijken zich er terdege van bewust dat sluiting van De Spetter een forse aderla ting is. In het document dan naar de ge meenteraad is gestuurd, schrijven ze dat veel inwoners in dat geval wellicht zullen uitwijken naar zwembaden buiten de gemeente. Volgens het college kan de grote re afstand voor burgers echter een belemmering zijn om te gaan zwemmen, met name voor de kwetsbare groepen. Tholen zit in de toekomst overi gens niet helemaal zonder zwem- voorziening. Er komt een nieuw bad op vakantiepark De Pluim- pot, waar ook de inwoners terecht kunnen. De bijdrage die de ge meente aan dit project heeft toe gezegd, staat niet ter discussie. Tholen wil enkele tonnen bijdra gen om ervoor te zorgen dat er ook een buitenbad komt. Dat is de wens van veel inwoners. T^s.huttoesUgi slechts 10%^] De Costa neoRomantica is een bekend en geliefd cruiseschip in een geheel nieuw jasje! Dit 4-sterren-plus cruiseschip werd in de winter van 2011-2012 totaal verbouwd en gerenoveerd, waarmee een bedrag van maar liefst 100 miljoen euro gemoeid was! Maar het resultaat mag er absoluut zijn... Prachtige nieuwe en ultramoderne lounges, nieuwe decoratie, een extra restaurant (nu totaal 4) en een schitterend wellnessgedeelte van maar liefst 4.200 m2 groot Dankzij de stijlvolle inrichting in vooral zachte pasteltinten zult u zich al snel thuis voelen op de Costa neoRomantica. Daarnaast kunt u genieten van de uitgebreide bestaande faciliteiten zoals twee heerlijke zwembaden, diverse jacuzzi's, een uitgebreid casino, diverse (belastingvrije) winkels en zelfs een buitenbar, gebouwd als beachdub. Ook de kinderen zullen zich uitstekend vermaken. Zo is er een speciale kinderclub met o.a. een 'virtual World'! Als dat geen topschip is... Met een maximum van 1800 gasten is de Costa neoRomantica overigens geen 'megaschip', wat ervoor zorgt dat de intieme sfeer gewaarborgd blijft! Alle maaltijden tijdens deze cruises zijn inbegrepen. U kunt ook boeken op basis van All Inclusive, dus ook inclusief alle drankjes. ingrepen in Zierikzee' door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis schrapt mogelijk behandelingen in Zierikzee. Dat past binnen de discussie over ta ken en locaties, die momenteel binnen het ziekenhuis wordt ge voerd. Een hardnekkig gerucht dat de dagbehandeling oncologie zal verdwijnen, kan door woord voerder Dick Bosscher van het ADRZ niet bevestigd worden. „Er is nog geen beslissing gevallen en het kan voor Zierikzee nog alle kanten op", zegt Bosscher. Het gerucht dat onder meer rond waart op Facebook en via mail bij dorpsraden terecht is gekomen, was voor wethouder Gilles Houte kamer voldoende reden om con tact te zoeken met de directie van het ADRZ. „Ik heb de geruchten ook gehoord en heb daarom ge beld met de directeur. Ik heb hem gevraagd een openbare voorlich ting te geven over de plannen voor er een definitieve beslissing valt." Houtekamer heeft inmiddels de toezegging dat er een openbare bijeenkomst komt met raadsle den. Hij zou het wel zeer betreu ren als de dagbehandeling oncolo gie zou verdwijnen. „Dat mensen die een chemokuur moeten on dergaan moeten reizen is heel ver velend." Als het ADRZ besluit bepaalde ac tiviteiten in Zierikzee te staken, betekent dat nog niet dat deze vorm van zorg daadwerkelijk van Schouwen-Duiveland verdwijnt. De Victoriakliniek zal volgens me disch directeur Rutger Batenburg zeker proberen bepaalde planbare zorg over te nemen. „Uiteraard wel in goed overleg met het ADRZ." Of dagbehandeling onco logie daar ook onder valt kan Ba tenburg niet zeggen. Dat ligt vol gens hem niet zo direct voor de hand omdat de Victoriakliniek (onderdeel van Zeelandcare) zich vooral richt op de planbare zorg en het is de vraag of dagbehande ling oncologie daar onder zal val len. De discussie over mogelijk afsto ten van onderdelen in Zierikzee heeft niet alleen te maken met de herschikking van taken en loca ties binnen het ADRZ te maken. „Het aantal behandelingen neemt ook af', zegt Bosscher van het ADRZ. „Er gaan toch ook aardig wat patiënten naar Dirksland." Het ADRZ wil alle complexe zorg concentreren in Goes. De meer planbare zorg gebeurt in Vlissin- gen. Bosscher verwacht dat dit jaar meer duidelijkheid zal ko men over locaties en het zorgaan bod binnen het Admiraal de Ruy- terziekenhuis. Veel specialisten van het ADRZ houden spreekuur in Zierikzee. Patiënten kunnen terecht voor zeer uiteenlopende zorgvragen, van cardiologie en chirurgie tot reumatologie en urologie. Daarnaast kunnen röntgenfoto's worden gemaakt Poliklinische operaties en dagbehandeling onco logie zijn ook mogelijk. Voor acute zorg, de complexe zorg en de nucleaire geneeskunde zijn de inwoners nu ook al aange wezen op andere vestigingen. door Martijn de Koning YERSEKE - Vier voetballers van w Cadzand hebben van burgemees ter Jan Huisman van de gemeente Reimerswaal een oorkonde gekre gen. Ze redden in april het leven van een inwoner van Yerseke. Dat gebeurde vlak voor een wed strijd tussen teams van beide vere nigingen. Het Cadzandse viertal -Ronald Vanhyfte, Eelco Basting, Peter Nieskens en Johan de Lij- ser- zag bij aankomst op het sport park in Yerseke de man van zijn fiets vallen. Hij bleek een hartstil stand te hebben. „We hebben hem gereanimeerd, en één van ons is naar binnen gerend om een hartdefibrillator te halen", vertelt Vanhyfte. Het viertal kreeg het hart van het slachtoffer weer op gang. Met hem gaat het nu goed. Vanhyfte noemt de oorkonde 'een leuk gebaar', maar benadrukt dat de spelers niet zo nodig in de be langstelling hoeven staan. „We waren nu eenmaal op dat mo ment op de juiste plaats. Het is toch volkomen normaal dat je dan probeert te helpen. De mooi ste beloning was dan ook dat die man ons onlangs allemaal per soonlijk heeft opgebeld. Dat gaf pas écht voldoening." =p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52