Blijven Spetteren roept mensen op tot protest Voetballers gehuldigd voor redden van leven Hartje Holland trekt naar Haamstede SCHOUWEN-DUIVELAND 23 WOONACCESSOIRES Geen wapens maar wel hennep in Hoek Ondernemersplein Natuurlijk verven bij Dutch Cottage Deel opbrengst voor collectanten Lot van gesloten Poortuus is nog niet bekend DINSDAG 4 JUNI 2013 door Rob Paardekam tholen - Het comité Blijven Spette ren, dat strijdt voor het behoud van het zwembad in Tholen, roept inwoners op om deze maand twee keer massaal naar het gemeente huis te komen. „De vorige keer heb ben we gemerkt dat zoiets indruk maakt", stelt Johan Koedood. B en W stellen de gemeenteraad voor om De Spetter te sluiten in het kader van de bezuinigingen. Veel inwoners zijn daar onaange naam door verrast. Nog maar een jaar geleden besloot de raad im mers unaniem om het bad open te houden en te renoveren. „Het begint weer aardig te leven", zegt Johan Koedood van het comité. „Mensen praten erover en ik krijg veel mailtjes." Koedood kan de ge dachte niet onderdrukken dat het college de sluiting van het zwem bad er geruisloos doorheen wilde loodsen. „Als de PZC dit nu niet had onthuld, was het nieuws pas eind juni naar buiten gekomen, te gen de vakantie dus. En net daar na, in september, moet de knoop al worden doorgehakt. Wat kan je dan als inwoner nog doen?" Inwoners worden nu opgeroepen om op 19 en 27 juni massaal naar het gemeentehuis te komen. hoek - Een 31-jarige man en een 50-jarige man uit Hoek zijn zon dag opgepakt op verdenking van verboden wapenbezit en het te len van wiet. De politie trof de 31-jarige man al rijdend in zijn au to aan in Hoek. Hij zou een wa pen bezitten. Dat bleek niet het geval. Hij werd toch gearresteerd omdat in zijn auto verdachte spul len lagen: een groeimiddel voor hennepkweek, hennep, vijf tele foons en enkele honderden eu ro's. In zijn huis vond de politie twee kweekruimtes 96 volgroeide en één met zeven kleine planten. Zijn 50-jarige huisgenoot is ook aangehouden. door Martijn de Koning yerseke - Vier voetballers van w Cadzand hebben van burgemees ter Jan Huisman van de gemeente Reimerswaal een oorkonde gekre gen. Ze redden in april het leven van een inwoner van Yerseke. Dat gebeurde vlak voor een wed strijd tussen teams van beide vere nigingen. Het Cadzandse viertal - Ronald Vanhyfte, Eelco Basting, Peter Nieskens en Johan de Lijser - zag bij aankomst op het .sport park in Yerseke de man van zijn fiets vallen. Hij bleek een hartstil stand te hebben. „We hebben hem gereanimeerd en één van ons is naar binnen gerend om een hartdefibrillator te halen", vertelt Vanhyfte. Het viertal kreeg het hart van het slachtoffer weer op gang. Met hem gaat het nu goed. Vanhyfte noemt de oorkonde 'een leuk gebaar', maar benadrukt dat de spelers niet zo nodig in de be langstelling hoeven staan. „We waren nu eenmaal op dat mo ment op de juiste plaats. Het is toch volkomen normaal dat je dan probeert te helpen. De mooi ste beloning was dan ook dat die man ons onlangs allemaal per soonlijk heeft opgebeld. Dat gaf pas écht voldoening." SEROOSKERKE Bij The Dutch Cottage in Serooskerke worden zater dag 8 juni en vrijdag 28 juni workshops natuurlijk ver ven gegeven. Er gaat geverfd worden met wouw, mee krap, cochenille en indigo. De workshops zijn van 9.00 uur tot 17.30 uur. www.thedutchcottage.nl DREISCHOR Manege Balans in Dreischor verzorgt de collecte voor Handicap.nl, van 17 tot en met 22 juni. Daarbij maakt de manege gebruik van de vergoedingsregeling van or ganisator Ango, die de plaat selijke organisatie een deel van de opbrengst (minimaal 25 procent) ter plaatse laat besteden. ZIERIKZEE Hotel-restaurant 't Poortuus in Zierikzee is dicht. Pandei- genaar Bavaria heeft de stek ker er uit getrokken. „De pandeigenaar zag het niet langer zitten", zegt voorma lig uitbater (en eigenaar van restaurant De Beuze) Hans L andman. Nog niet bekend is wat Bavaria nu met het ge bouw gaat doen. Voor de stad Zierikzee is het een verlies, vindt Landman. Er was volgens hem sprake van een stijgende lijn. Zo wist 't Poortuus in april 200 kamers te verhuren, tegen slechts 17 kamers een jaar daarvoor. Maar opbouwen kost tijd en dat is er niet. Daarnaast speelden de werk zaamheden aan het Haven plein en de lange winter een rol. Voor restaurant De Beu- ze heeft dit geen gevolg, be halve dat Landman weer fulltime voor dit bedrijf be schikbaar is. „We moeten volle bak vooruit." SB Madeleine is samen met haar opa, Jaap Kleiberg, de nieuwe winkel in Haamstede aan het opknappen. De kleine ruitjes op de achtergrond zorgen voor een zelfde sfeer als ook in het winkeltje van Ouddorp hangt foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman burgh-haamstede - Wat ooit be gon als een spontaan op poten ge zette minifair in eigen tuin in Oud dorp is in een paar jaar tijd uitge groeid tot een goed lopende win kel in woonaccessoires. Zaterdag 22 juni opent Hartje Holland een tweede vestiging in Haamstede. Het 75 vierkante meter aan vloer oppervlakte tellende pandje in Ouddorp barstte al een tijdje uit zijn voegen. Tijd voor uitbreiding dus: in Haamstede vonden eigena ren Bianca en Madeleine Groene- veld (moeder en dochter) een pand aan de Ring. Groter (175 vier kante meter) dan de vestiging in Ouddorp, maar even sfeervol. „Van diezelfde kleine ruitjes. Het lijkt eigenlijk sprekend, maar dit is groter. Het voelde als thuisko men", blikt Bianca Groeneveld op de kennismaking terug. Toen zij acht jaar geleden met haar gezin in Ouddorp kwam wo nen, belandde ze in de oude pasto rie aan de ring, waarop de bestem ming detailhandel rustte. Het bracht het gezin op het idee eens een minifair in de tuin op te zet ten, met zelfgemaakte spullen. Dat bleek een doorslaand succes. De spullen vlogen eruit en de mi- eigen makelaardij. Creativiteit en handigheid alom bij de familie. Bianca zelf is handig met naald en draad, man en oudste zoon brengen elke vrije minuut door tussen het hout, dochter Madelei ne zet alle spullen in de verf en dochter Nellieke bakt en verzorgt de theetuin die achter Hartje Hol land in Ouddorp is gevestigd. Al die inzet is goed voor een uitge breide collectie aan kindermeubel tjes, kussens, dekbedden en har tenluiken. Aangevuld met acces soires van bekende merken. „Het stoere, landelijke wonen. Maar nét even iets anders dan anderen. Het zal best een aanwinst zijn." nifair werd serreverkoop, om uit eindelijk door te groeien tot een eigen winkel. Met daarin nog al tijd een groot aanbod spullen van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45