Concertserie in Stadhuismuseum i^BH Ook Nieuwdorp krijgt Bevrijdingspark 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Vertrek vanaf Amsterdam^ Zolang de i-pers-huttoestag slechtsio%lU Costa neoRomantica****+ 4 PvdA pleit voor maatregelen in Sas van Gent naar aanleiding van ongeval met trein in Wetteren. In één uur tijd passeerden liefst tien tankwagens met gevaarlijk spul Muziektheater Zeeland tijdens een repetitie voor de musical 'Belle en het Beest', archieffoto Willem Mieras door Ali Pankow ZlERlKZEE - Het Stadhuismuseum in Zierikzee brengt deze zomer in de trouwzaal een zomerconcertse- rie op de donderdagavond. Met deze zomerconcerten wil de Werkgroep Muziek van het Stad huismuseum het publiek ontha len op verschillende muziekgen res: van Nederlandstalig repertoi re tot licht klassiek. Na de ingrijpende restauratie en herinrichting biedt het Stadhuis museum een plek bij uitstek voor activiteiten als lezingen en mu- ziekoptredens. De reeks zomer concerten begint donderdag 13 juni met een optreden door leden van Muziektheater Zeeland uit Goes onder de titel 'Muziek op Maat'. De zangers en zangeressen brengen een muzikale ode aan het Nederlandse lied. De groep neemt het publiek mee op een muzikale reis door het Nederland van de laatste honderd jaar. Op het programma staan liedjes van Louis Davids, Kees Pruis, Annie M.G. Schmidt, Wim Sonneveld, Willeke Alberti, Claudia de Breij en Blof. De zanggroep van Mu ziektheater Zeeland, die de 'Mu ziek op Maat'-programma's ver zorgt, bestaat uit: Rowenna Otte, Naomi Priem, Ivo Soeters, Wil- bert van Waas en Rini Schilders. Zij waren allen ook betrokken bij de recente succesvolle opvoerings reeks van de musical 'Belle en het Beest'. Het programma voor deze concert serie biedt verder op 4 juli een op treden van Rafaël en Rugile (van Portugese en Litouwse volksmu ziek tot bossa nova en jazz). Op 25 juli spelen drie jonge musici die meedoen met het Prinses Chris tina concours en op 15 augustus is er een optreden van het duo Fol- lie a Deux met Marina Eckhardt (mandoline) en Monty van Bel- zen (accordeon). Kaarten a 10 euro zijn verkrijg baar bij de balie van het Stadhuis museum. Aanvang steeds 20 uur. voorraad strekt^ De Costa neoRomantica is een bekend en geliefd cruiseschip in een geheel nieuw jasje! Dit 4-sterren-plus cruiseschip werd in de winter van 2011-2012 totaal verbouwd en gerenoveerd, waarmee een bedrag van maar liefst 100 miljoen euro gemoeid was! Maar het resultaat mag er absoluut zijn... Prachtige nieuwe en ultramoderne lounges, nieuwe decoratie, een extra restaurant (nu totaal 4) en een schitterend wellnessgedeelte van maar liefst 4.200 m2 groot. Dankzij de stijlvolle inrichting in vooral zachte pasteltinten zult u zich al snel thuis voelen op de Costa neoRomantica. Daarnaast kunt u genieten van de uitgebreide bestaande faciliteiten zoals twee heerlijke zwembaden, diverse jacuzzi's, een uitgebreid casino, diverse (belastingvrije) winkels en zelfs een buitenbar, gebouwd als beachdub. Ook de kinderen zullen zich uitstekend vermaken. Zo is er een speciale kinderclub met o.a. een 'virtual World'! Als dat geen topschip is... Met een maximum van 1800 gasten is de Costa neoRomantica overigens geen 'megaschip', wat ervoor zorgt dat de intieme sfeer gewaarborgd blijft! Alle maaltijden tijdens deze cruises zijn inbegrepen. U kunt ook boeken op basis van All Inclusive, dus ook inclusief alle drankjes. éf" Transport door Sas is te risicovol' door Wout Bareman SAS VAN CENT - Het transport van gevaarlijke stoffen via Sas van Gent levert te veel risico's op en moet daarom worden terugge drongen. De PvdA-raadsleden Wim ten Hoor en Frank van Oorschot een fractievoorzitter Giel van Boom (TOP/GB) gaan daarover praten met de Veiligheidsregio Zeeland, de provincie en het Zeeuwse Tweede Kamerlid Albert de Vries. Directe aanleiding tot het overleg is de treinramp in het Vlaamse Wetteren, waarbij onder meer en kele wagons bestemd voor Dow Benelux in Terneuzen ontspoor den en vlam vatten. Wim ten Hoor: „Zo'n ramp kan overal gebeuren, ook in Sas van Gent. Daarom willen we maatre gelen. Iedereen beseft dat al die transporten van economisch be lang zijn, maar waar mogelijk moeten we de risico's beperken. Economie en veiligheid zijn daar bij de trefwoorden." In het verleden werd al eens beke ken hoeveel de verplaatsing van het spoorwegemplacement in Sas van Gent naar een locatie buiten de kern kostte. Ruim tien jaar ge leden ging het om 14 miljoen eu ro. Van Boom: „Op mijn verzoek is de samenstelling van de goederen treinen verplaatst van Sas van Gent naar Gent-Zeehaven. Daar door wordt er in Sas veel minder gerangeerd. Maar dé oplossing is denk ik het doortrekken van het spoor van de Axelse Vlakte naar Zelzate. Dan wordt Sas van Gent verder ontlast." Het PvdA-raadslid wijst erop dat het spoor op de oostelijke kanaal oever is meegenomen in het ont werp voor de verdubbeling van de Tractaatweg. „Het goedkoopste is waarschijnlijk om het spoor di rect in die werken mee te ne men." Ten Hoor ijvert al jaren voor een veiliger Sas van Gent. Niet alleen de veelvuldig passerende treinen, ook de vrachtwagens met gevaar lijke stoffen die nog steeds dwars door de kern rijden, baren hem zorgen. „Ik heb het laatst geteld. In één uur tijd passeerden liefst tien tankwagens met gevaarlijk spul. Dat zie je aan de stickers en doodshoofden, dan weet je ge noeg." Ten Hoor stipt ook de passerende scheepvaart aan. „En we hebben natuurlijk bedrijven hier, die ook risico opleveren. We hebben er mee leren leven, het economisch belang is groot", zegt hij. Volgens hem beseft iedereen dat ook wel. „Maar het lijkt ons toch goed om aandacht voor al die za ken te vragen. Dat vrachtverkeer bijvoorbeeld móet van die West kade wegblijven en over de Trac taatweg worden omgeleid." PvdA-raadslid Wim ten Hoor NIEUWDORP - De gemeente Borsele werkt mee aan de ontwikkeling van het Bevrijdingspark Zeeland in Nieuwdorp. Het college stelt de raad voor ge meentegrond in te brengen en een door het bevrijdingsmuseum verschuldigde bijdrage van een dikke twee ton kwijt te schelden. Het college van burgemeester en wethouders stelt wel klip en klaar dat het blijft bij het inbrengen van gemeentegrond en het kwijt schelden van de bijdrage. Het dagelijks gemeentebestuur komt daarom ook niet tegemoet aan de wens van het museum gronden van het dorpsbos toe te voegen aan het park om er een stiltebos van te maken. Het museum zou de gemeente tij dens de bouw en inrichting van het park ook om meer geld kun nen vragen maar dat past volgens het college niet in de bezuini gingsoperatie van de gemeente. Wel is eventueel nog een beschei den financiële bijdrage aan de rea lisatie van groen bespreekbaar. Het museum wil het park op 3 mei 2015 openen. Ook Vlissingen heeft plannen voor een Bevrijdingspark. Dit park moet komen bij de Oranje molen en de Commandoweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44