Water stroomt als blauwe draad door verjaardagskalender ADRZ denkt na over toekomst in Zierikzee. Geruchten over sluiting blijven de ronde doen. SCHOUWEN-DUIVELAND 21 ADRZ Dreamnight voor de tiende keer Ontmoeting voor singles veertig-plus Mini-instuif YMCA in gebouw De Driehoek Inbraak in kantine van tennisvereniging Wethouder opent Mosselboomgaard Jaarmarkt met draaimolen en pony's Grote wietplantage in natuurgebied Openingstijden van de Praettuin DINSDAG 4 JUNI 2013 blijft onzeker door Melita Lanting en Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het Admiraal De Ruy- terziekenhuis schrapt mogelijk be handelingen in Zierikzee. Dat past binnen de discussie over ta ken en locaties, die momenteel binnen het ziekenhuis wordt ge voerd. Een hardnekkig gerucht dat de dagbehandeling oncologie zal verdwijnen, kan door ADRZ-woordvoerder Dick Bos- scher niet bevestigd worden. „Er is nog geen beslissing gevallen en het kan voor Zierikzee nog alle kanten op", zegt Bosscher. Het gerucht dat onder meer rond waart op Facebook en via mail bij dorpsraden terecht is gekomen, was voor wethouder Gilles Houte kamer voldoende reden om con tact te zoeken met het ADRZ. „Ik heb de geruchten ook gehoord en heb daarom gebeld met de direc teur. Ik heb hem gevraagd een openbare voorlichting te geven over de plannen voor er een defi nitieve beslissing valt." Houtekamer heeft de toezegging dat er een openbare bijeenkomst komt met raadsleden. Hij zou het wel zeer betreuren als de dagbe handeling oncologie zou verdwij nen. „Dat mensen die een chemo- kuur moeten ondergaan, moeten reizen is heel vervelend." Als het ADRZ besluit bepaalde ac tiviteiten in Zierikzee te staken, betekent dat nog niet dat deze vorm van zorg daadwerkelijk van Schouwen-Duiveland verdwijnt. De Victoriakliniek zal volgens me disch directeur Rutger Batenburg zeker proberen bepaalde planbare zorg over te nemen. „Uiteraard De toekomst van het zorgaanbod in Zierikzee door het ADRZ staat ter discussie. De naastgelegen Vic toriakliniek kan misschien een deel van de zorg overnemen, foto Dirk-Jan Gjeltema wel in goed overleg met het ADRZ." Of dagbehandeling onco logie daar ook onder valt kan Ba tenburg niet zeggen. Dat ligt vol gens hem niet zo direct voor de hand omdat de Victoriakliniek (onderdeel van Zeelandcare) zich vooral richt op de planbare zorg en het is de vraag of dagbehande ling oncologie daar onder valt. De discussie over mogelijk afsto ten van onderdelen in Zierikzee heeft niet alleen te maken met de herschikking van taken en loca ties binnen het ADRZ. „Het aan tal behandelingen neemt ook af', zegt Bosscher. „Er gaan toch ook aardig wat patiënten naar Dirks- land." Het ADRZ wil alle com plexe zorg concentreren in Goes. De meer planbare zorg gebeurt in Vlissingen. Bosscher verwacht dat dit jaar meer duidelijkheid zal ko men over locaties en het zorgaan bod binnen het ADRZ. Raadslid Wim Dorst van de Chris tenunie heeft naar aanleiding van de berichtgeving het college via schriftelijke vragen om ophelde ring gevraagd. Veel specialisten van het ADRZ houden spreekuur in Zierikzee. Patiënten kunnen terecht voor zeer uiteenlopende zorgvragen, van cardiologie en chirurgie tot reumatologie en urologie. Daarnaast kunnen in Zierikzee röntgenfoto's worden gemaakt en is een prikpost. Poliklinische operaties en dagbe handeling oncologie zijn ook mo gelijk. Voor acute zorg, de complexe zorg en de nucleaire geneeskunde zijn de inwoners nu ook al aange wezen op andere vestigingen van het ADRZ. NEELTJE JANS In Deltapark Neeltje Jans wordt vrijdag voor de tiende keer de Dreamnight gehouden. Een groot aantal chronisch zie ke en gehandicapte kinderen mogen hun droom verwezenlij ken. Motor- en automerken clubs, brandweer, politie en de fensie werken mee. In totaal zijn vrijdag circa honderd vrij willigers in touw. Regionale be drijven sponsoren limonade, ijsjes en cadeautjes. RENESSE In Slot Moermond in Renesse wordt zondag een ontmoe tingsmiddag gehouden voor vrijgezelle mensen van 40 jaar en ouder. Er is live muziek en er kan ook iets worden gegeten en gedronken. OverDate Zee land is een grote groep singles. De bijeenkomst duurt van 15.00 tot 18.00 uur. Aanmelden via het emailadres: overdatezeeland@gmail.com ZIERIKZEE YMCA Zierikzee houdt op woensdag 12 juni een mini-in stuif. Deze activiteit is bedoeld voor kinderen van 4 tot 7 jaar. De mini-instuif wordt gehou den in gebouw De Driehoek aan Kerkhof NZ8 in Zierikzee. Wie meer wil weten kan bel len met de organisatie: 0111-412921. De instuif duurt van 14.00 tot 15.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER In de kantine van de tennisver eniging in 's-Gravenpolder is tussen zaterdagmiddag en zon dagochtend ingebroken. Uit de clubkas is een bedrag van enkele tientallen euro's weggenomen. Om binnen te komen is de deur van de kanti ne geforceerd. Er is veel schade aan het interieur. Het totale schadebedrag is nog niet be kend. ZIERIKZEE De herinrichting van parkeer terrein Mosselboomgaard in Zierikzee is klaar. Behalve meer parkeerplaatsen, kreeg het terrein een speelplaatsje en een Cruyff Court. De Mossel boomgaard is uitgebreid om au to's te kunnen bergen die niet meer op het Havenplein mo gen komen. Wethouder Wim Stouten opent het gerenoveer de parkeerterrein vrijdagoch tend om 10.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Organisatiebureau Zeeuwse Markten houdt zaterdag een jaarmarkt in Burgh-Haamste- de. De markt wordt opgeluis terd door standwerkers die luidkeels hun waren aanprij zen. Voor de kinderen staat er een draaimolen en zijn er po ny's. Schminken behoort ook tot de mogelijkheden. De jaar markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. STELLENDAM Toezichthouders van Natuur monumenten hebben zondag in het Scheelhoekbos in Stellen dam een grote hennepplantage ontdekt. Het gaat om drie vel den van elk 600 vierkante me ter. Op de velden waren vier mannen uit Rotterdam, in leef tijd variërend van 35 tot 60 jaar, aan het planten. Ze zijn door boswachters en politie aangehouden. SEROOSKERKE In tegenstelling tot een eerder bericht, wordt gemeld dat de zogeheten 'Praettuin' van Hes ter en Peter Praet aan de Oude Zandweg 11 in Serooskerke (S) vanaf 6 juni alleen op de don derdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur geopend is voor be zoek, met uitzondering van donderdag 18 juli. Van 3 juli t/m 28 augustus is de tuin ook woensdag open van 10 -13 uur. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Leerlingen van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee steu nen met een onlangs uitgebrachte verjaardagskalender inwoners van Bhutan. Want niet alleen in de Zeeuwse polders maar ook op meer dan vijf kilometer boven zee niveau bestaat een - zelfs veel gro tere - kans op overstroming. Door versneld smeltende gletsjers is het waterniveau van het Thor- thormi-meer in de Himalaya de afgelopen jaren enkele meters ge stegen. Om te voorkomen dat de dam het begeeft en bewoonde ge bieden overstromen, hebben Bhu- tanen de voorbije jaren in de zo mermaanden met primitieve mid delen het waterniveau een stuk kunnen laten zakken. Mavo-leerlingen van Pontes Pie ter Zeeman steunen de bedreigde bewoners met het uitbrengen van een verjaardagskalender. Deze uit gave bestaat uit veertien foto's (twaalf maanden, een inleiding en een dertiende maand waarbij sponsoren worden bedankt) waar in water een hoofdrol speelt. In de kalender, die als titel 'Pieter Zeeman bouwt aan bruggen naar Bhutan' heeft meegekregen, wis selen foto's die door de leerlingen zijn gemaakt elkaar af met oude afbeeldingen van Zierikzee tij dens de watersnoodramp en 'wa terrijke' foto's die in Bhutan zijn gemaakt. Zo biedt juli een foto van het Thorthormi-meer (zie fo to), is bij november een foto van het aanjaagstation aan de Zand weg te zien waar het zeewater woest kolkt en is bij maart de Dik ke Toren te zien die weerspiegelt in de Varreput. De foto's van de leerlingen wor den vergezeld van tekstregels uit nummers van Blof. Toepasselijk, want de opbrengsten van de ka lender gaan via het Umojafonds van de band naar Bhutan. De kalender is te koop bij alle VW-kantoren op het eiland, het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk, Trudy van 't Westeinde acu punctuur en Kadoshop Viergever in Zierikzee en Wijnhoeve de Kleine Schorre in Dreischor. www.pieterzeeman.nl Een foto van het Thortormi-meer siert de maand juli in de verjaardagska lender van Pontes Pieter Zeeman, foto Robbert Zweegman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43