UITVERKOOP 25%-50% Pensioen vrouwen vaak lager gemeente naar café IKOPENHAG DELSCHER <oovër IN HET NIEUWS 3 Zorgverlof onbekend Roemloos einde slimme politicus V effe DINSDAG 4 JUNI 2013 toerist en dier Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 www.delscher.nl BRUSSEL - Vrouwen in Nederland krijgen een pensioen dat gemid deld 40 procent lager is dan dat van mannen. Gemiddeld in de EU is het verschil 39 procent in het na deel van vrouwen. Dat meldt de Eu ropese Commissie in Brussel. De grootste verschillen tussen ge pensioneerde vrouwen en man nen zijn er in Luxemburg (47 pro cent) en Duitsland (44 procent). Estland en Slowakije hebben de kleinste kloof tussen 65-plussers, met respectievelijk 4 en 8 pro cent. De commissie noemt drie oorzaken voor het verschil: vrou wen hebben minder vaak een baan dan mannen, ze werken min der uren en/of jaren en ze verdie nen gemiddeld minder. Volgens de commissie worden vrouwen ook 'gestraft' als ze kin deren hebben. In Nederland krijgt een gepensioneerde moe der van een of twee kinderen ge middeld 32 procent minder, met drie kinderen 30 procent minder. Opvallend is dat vrouwen zonder kinderen in Nederland gemiddeld 6 procent méér pensioen hebben dan mannelijke 65-plussers. is eten genoeg. En we kunnen al tijd nog met een bootje aan wal komen." Een hoge waterstand is Brantjes wel gewend. „In de win ter is dat wel vaker zo. Het is al leen vreemd dat het nu in deze tijd van het jaar gebeurt." Niet alleen mensen dreigen in het nauw te komen. Ook dieren moe ten - met hulp van de mens of ge heel op instinct - verkassen als het water van de Waal hun leefge bied overstroomt. Zoals in de uiterwaarden bij Beu- ningen en Beneden-Leeuwen. Be heerder Free Nature heeft hier ruim vijftig runderen en bijna tachtig paarden naar een droog plekje gebracht. Free Nature advi seert om op dit moment niet bij de dieren in de buurt te komen. Want door de stress van het hoog water zijn vooral de koeien en merries met jongen zenuwachtig en kunnen ze onverwachte din gen doen. Boswachter Gerrit van Scherren- burg van Staatsbosbeheer maakt zich weinig zorgen over de pol ders aan de andere kant van Nij megen: „We verwachten niet heel veel problemen. De hoogwater- golf uit Duitsland en Oostenrijk zal iets zijn afgezwakt als die hier aankomt." De dieren in het gebied vinden op eigen kracht een droog plekje, legt de boswachter uit. „We leg gen op sommige plaatsen wat Een camping in Oosterhout aan de Waal staat deels blank. Langs de grootste rivier van het land wer den veel campings geëvacueerd. foto Erik van 't Hullenaar hooi neer, zodat ze genoeg te eten hebben." De uiterwaarden bij Nij megen zijn deze week afgesloten voor publiek. „De wilde dieren zoeken een hoog plekje op. Als daar ook mensen zijn, voelen ze zich opgejaagd." hoofddorp - Mensen die de zorg voor een naaste combineren met een baan, weten te weinig over wettelijke regelingen. Bijna de helft van de werkende mantelzor- gers kent de zorgverlofregeling niet, meldt CNV Dienstenbond. maar het moet worden uitge zocht", zegt de fractievoorzitter over het declaratiegedrag van de wethouder. „Iedereen heeft zijn conclusie al getrokken. Hij heeft zich niet kunnen verdedigen." Vanavond is er een extra raadsver gadering over bestuurscrisis. De Helmondse gemeenteraad keurt het declaratiegedrag van wethouder Peter Tielemans una niem af. Thijs van Wetten van coalitiepar tij CDA vindt dat 'het college nu met een goed verhaal moet ko men richting de raad': „Dit tast weer het aanzien van het bestuur en van de hele politiek aan." Maarten Janssen (SDOH/D66/ HB): „Wat deze wethouder heeft gedaan, kan niet. Het kan niet zo zijn dat iemand op een dergelijke sleutelfunctie zich op kosten van de gemeenschap naar een café of naar een theater laat rijden." Ling Ko (GroenLinks): „Ik heb er maar één woord voor: misselijk makend. Ik begrijp dat als je als wethouder iets te veel op hebt bij een receptie je het beste een taxi kunt nemen. Maar dit gaat om ca fébezoek in privétijd. Net als ie dereen dient een wethouder dat zelf te betalen. Dit zegt veel over zijn integriteit. Sacha van Lierop (Helder Helmond): „Dit gedrag geeft weer het beeld dat wij al leen maar graaiers zijn." helmond - Peter Tielemans (56) draait al veertig jaar mee in de Helmondse politiek. Hij is een slimme man die snel kan taxeren, zaken kan doorgronden en proble men tot de kern kan terugbren gen. In 2002 werd hij wethouder en zette hij de bouw van de biblio theek in gang. Maar hij liet ook huis-aan-huis een kalender ver spreiden van zijn ondernemers- stichting, met twaalf grote foto's van zichzelf er op. En hij parkeer de zijn bolide pontificaal op de stoep van Hotel Westende, dat mocht hij als wethouder. Die 'ar rogantie' werd in 2006 afgestraft door de kiezer, maar in 2010 kon hij weer aan de slag als wethou der. Tot afgelopen zondag. ^SiEFTOUBSG^ Vertrek: 16, 22, 28 juli, 3, 9 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak een stadswandeling door Kopenhagen langs het beeld van de kleine zeemeermin, kasteel Amaliënborg en de Nyhavn. Breng ook een bezoek aan de Zweedse Hanzestad Malmö met vele kastelen en prachtige stadparken! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Antwerpen Boek nu: www. of bel 0529 46 96 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3