PZC 'Van echte problemen nog geen sprake' Wethouder rijdt op kosten 66 Je hebt altijd PZC COLOFON Maak iemand abonnee! 2 IN HET NIEUWS Het hoogwater jaagt vele kampeerders van hun stek en dieren raken van streek. PAUL KUSTERS toosenhenk.ni OU mensen die te lang blijven staan. Die hebben een natte tent gekregen -L Toes Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Aritwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeld recht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl door Peter Winterman ARNHEM - De stijgende water stand in de grote rivieren veroor zaakt de komende dagen forse hinder op een aantal plekken in Nederland. De uiterwaarden, die in deze tijd van het jaar vaak in ge bruik zijn als camping of weiland voor vee, moeten worden ont ruimd. „Van echte problemen door hoogwater is echter geen sprake", meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. „Daarvoor zou het waterpeil in Rijn, Waal en IJssel nog aanzienlijk hoger moeten komen te staan." Volgens Rijkswaterstaat stijgt de Rijn bij Lobith in de komende da gen van 12,00 naar ongeveer 13,55 meter boven NAR Dat komt door hevige regenval in het Duitse stroomgebied van de Rijn. Als het rivierwater boven de 12,00 meter boven NAP komt, lopen de uiter waarden onder. Pas als het water stijgt naar ongeveer 15,00 meter boven NAP gaan waterbeheerders de dijken extra controleren. De huidige hoge waterstand is 'bijzonder'. Alleen in 1970 en 1983 stond het rivierwater in juni nog hoger. Rijkswaterstaat opende gis teren de stuwen bij Driel, Ame- rongen en Hagestein, waardoor de Lek en Neder-Rijn kunnen hel pen bij het afVoeren van de grote hoeveelheid rivierwater. Door het hoogwater doen Neder landse binnenvaartschippers slechte zaken. „We kampen op dit moment met een enorme over capaciteit", zegt Sunniva Fluits- ma, voorzitter van de Algemene Schippers Vereniging. „Schepen vervoeren meer vracht, want ze kunnen dieper in het water lig gen. Maar daardoor is er wel min der vraag naar vrachtschepen en zitten veel schippers, die richting Duitsland varen, zonder werk." Volgens ARK Natuurontwikke ling is het hoogwater een bedrei ging voor vogels, zoals de graspie per en de gele kwikstaart. Zij broe den nu in de uiterwaarden. Hun nesten dreigen weg te spoelen. Water tart Campingmedewerker DOESBURG/OOSTERBEEK - „We had den tijdig alle kampeerders ge beld", zegt uitbater Mieke Kloos van camping Het Zwarte Schaar aan de IJssel bij Doesburg. „Ze hadden zich al helemaal geïnstal leerd, met houten vlondertjes en zo, en moesten alles weer afbre ken." Bij de buren van camping IJsselstrand staan de dertig kam- peerplekken langs de rivier inmid dels blank. Vrijdag zijn de kam peerders al verplaatst. „Je hebt al tijd mensen die een tikkeltje ei genwijs zijn en toch te lang blij ven staan", zegt een medewerk ster. „Die hebben een natte tent gekregen." Op camping Waalstrand in Gendt werd gisteren een tiental caravans naar hoger terrein verplaatst. Mo gelijk dat dit later in de week met nog meer caravans moet gebeu ren. Volgens eigenaar Roger Cor- nelissen is dat het geval als het peil bij Lobith stijgt tot boven de 13,5 meter NAP. „De Duitse voor spellingen gaan nu al uit van 13,8 meter, dus het zal er om span nen." De campinggasten kunnen waarschijnlijk pas over een week of twee, drie weer op Waalstrand terecht. Pieter Brantjes van camping Rijn oever in Oosterbeek maakt zich vooralsnog geen zorgen. Uit voor zorg heeft hij de steigers bij de jachthaven steviger vastgelegd en extra ankers bijgelegd. „Als de toe gangsweg naar de camping onder water staat, zitten we op een ei landje." Ook dat is geen probleem voor de eigenaar, die naar eigen zeggen op alles is voorbereid. „Er HELMOND - De Helmondse wet houder Peter Tielemans heeft zon dagavond zijn functie neergelegd nadat in het weekeinde ophef was ontstaan over zijn declaratiege drag. De wethouder voelde zich niet meer gesteund door de rest van het college, vertelde fractie voorzitter Berry Smits van zijn partij (SDOH-D66-Helmondse Belangen) gisterochtend. De frac tie heeft vervolgens de stekker uit de coalitie getrokken. „Het vertrouwen is weg", zei Smits. Het Eindhovens Dagblad onthulde zaterdag dat wethouder Tielemans in 2011 en 2012 tiental len keren op kosten van de ge meente de taxi nam van het café naar huis. Dat mocht, want B&W hadden de generieke afspraak dat bestuurders vanwege hun voor beeldfunctie niet met drank op achter het stuur mogen zitten: 'dan liever een taxipas gebruiken'. Maar Tielemans declareerde liefst 111 taxiritten, in 92 gevallen was het centrum van Helmond de be gin- of eindbestemming. Het college kwam vanwege de onthullingen zondagmiddag bij een in een extra vergadering. De wethouders van SDOH-D66-Hel- mondse Belangen werden wel uitgenodigd maar bleven weg. De wethouders van CDA, WD en de burgemeester namen afstand van het declaratiegedrag van Tiele- Peter Tielemans mans. Smits: „De wethouder wordt extra voor schut gezet ter wijl hij binnen de regels heeft ge handeld. Hij is politiek geslachtof ferd." „Het is niet goed te praten Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee 'Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2