Theo Bos neemt Coedegebure plaatst maatregelen na zich voor Ahoy Cup beginnersfout SPORT 29 Van Duijn trainer Hansweertse Boys Katwijk ziet af van Jupiler League De Carambowi grijpt naast NK Rallyduo pakt de zege in Brabant Harmes winnaar in marathon Hoorn DINSDAG 4 JUNI 2013 M Adam Maher arriveert met Jong Oranje bij het hotel in Tel Aviv. Donderdag komt de ploeg voor het eerst in actie, foto Koen van Weel door Koen de Vries MIDDELBURC - Theo Bos heeft z'n les geleerd. De Blanco-renner die zondag tijdens de eindsprint van de Ronde van Zeeland Seaports met beide voeten uit z'n pedalen schoot, gaat met beter materiaal koersen. Dat meldt hij in een ge sprek met wielerflits.nl. Bos kreeg van ploegleider Michiel Elijzen te horen dat die 'not amu sed' was. Twee weken geleden schoot Bos tijdens een eindsprint in de Ronde van Noorwegen ook uit een pedaal. Dat zorgde voor weinig ophef, omdat de 29-jarige wielrenner de rit toch nog won. Nu verpestte Bos het harde werk van zijn ploeg. Blanco leidde een groot deel van de koers de achter volging op een kopgroep van vijf renners. Bos moest het karwei in de straten van Terneuzen afma ken, maar werd door de mislukte sprint slechts negende. 'Een beginnersfout', noemde Elij- zen de escapades van zijn sprin ter. „Hij reed met versleten schoenplaatjes. Dit is een dure les." Bos beloofde na afloop van de Ronde van Zeeland Seaports dat hij nieuwe plaatjes onder zijn schoenen zal laten monteren en met nieuwe pedalen te gaan rij den. Hij sluit desondanks niet uit dat het ongemak hem opnieuw zal overkomen. „In volle sprint wring ik wel eens met m'n schoe nen. Bij al een klein beetje slijta ge kunnen ze dan losschieten." HOOGWOUD - Kelly Goedegebure kwam tijdens de kampioenschap pen turnen in Hoogwoud goed voor de dag. De turnster van de Turnschool Zeeland werd in de eer ste divisie bij de senioren tiende en plaatste zich voor de Ahoy Cup in Rotterdam. Zus Wendy werd 27e en Savannah Poppe 24e. Rachelle Hamels eindigde als veer tiende bij de jeugd in de eerste di visie. Bij de categorie pupil 2 ni veau Ni werd Frederique Snijders twaalfde en plaatste zich op sprong voor de toestelfinale. Da- niek Witlox legde als pupil 1 be slag op een zevende plaats en plaatste zich voor finales balk en brug. Wendy Gebraad eindigde in deze categorie als 24e. Moira Jo- zwiak werd 24e bij de instap Ni. Ezra Adriaanse (MTV) werd twaalfde bij de pupillen in de eer ste divisie. Adriaanse haalde 52.108 punten. Dankzij een mooie sprong die 13.600 opleverde haal de de Middelburgse een toestelfi nale, waarin ze vijfde werd. Bij de regiofinales behaalde EMM Terneuzen eenmaal goud en twee keer zilver. In de vijfde divisie werden Senna Boxman, Mayke de Vos, Aniek Roth en Valerie Segers eerste. Zilver was er voor de ploeg bij de keuze oefenstof vijfde divi sie. Dat team bestond uit Maria Dalampeki, Nathalie Jellema, San ne de Kok en Sarah Wauters. Isa- belle de Jongh, Anique en Simone Cijsouw werden tweede in de zes de divisie. Brons was er voor het team van VTV bij de pupillen 1 (Thirza van Belzen, Isis van der Linde, Indy de Rijke en Finn Zege link). Het gemengde team Atlas Heinkenszand/VTV haalde zilver bij de instap. HANSWEERT Marcel van Duijn wordt met ingang van komend voetbal seizoen trainer van Hans weertse Boys. De Bevelandse club had aan vankelijk Pim Bruins als speler/trainer op het oog, maar die zag daar vorige week vanaf. Daarop werd Marcel van Duijn vastgelegd. Hij was eerder werkzaam bij Quick Boys, Zierikzee, Colijnsplaat- se Boys. Zeelandia Middel burg en Sluiskil. KATWIJK Algemeen amateurkam pioen Katwijk komt ook vol gend seizoen uit in de Top klasse. De vereniging heeft het aanbod van de KNVB af geslagen om de komende twee jaar op amateurbasis deel te nemen aan de Jupiler League. Dat liet het bestuur v maandagavond in een pers bericht weten. Katwijk kiest na ampel be raad voor een geleidelijke aanpak. De zaterdagclub wil een stabiele factor worden bij de topamateurs. GOES Het Libre C3 team van De Carambowi uit Goes werd op het gewestelijk kam pioenschap voor teams twee- de in de eindstand en miste hiermee het NK op een haar na. De titel ging naar Wellse Vaert uit Steenbergen. Het kampioenschap kreeg toch nog een Zeeuws tintje omdat Hans Uitzetter uit Hansweert deel uitmaakt van het winnende team. De Carambowi moest het op wedstrijdpunten afleggen te gen de Brabanders. HULST Rallyrijder Sjef Meersschae- rt en navigator Debbie Ever- se uit Hulst hebben de ELE-rally wedstrijd rond Helmond en Eindhoven ge wonnen. Het Hulster duo reed in hun BMW in het me rendeel van de proeven naar de snelste tijd in de 325i chal lenge. De concurrentie werd op een onoverbrugbare ach terstand gezet. De naaste be lagers in de strijd om de Ne derlandse titel Reeder/Stein vielen uit. HOORN Erwin Harmes is zondag niet tweede geworden in de marathon van Hoorn, zoals in de krant van maandag ver meld stond. De Middelbur ger won juist de wedstrijd. Aanvankelijk meldde de or ganisatie dat de Zeeuwse at leet de nummer twee was. Dat werd later hersteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29