Hilaria opent theaterseizoen Borsele 26 CULTUUR Festival op zoek naar filmtalent Leo Hannewijk jurylid in Setubal Museum verguld met schenking van Van Vloten AGENDA Clementine heeft de titel Special to me voor haar nieuwe cd bewust gekozen. Zij brengt Ierse folk en Keltische muziek met een eigen sound. Zondag presenteert ze het album in Renesse. Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Burgh-Haamstede Start 34ste avondwandelvierdaagse. Sportpark Leliëndaleweg, 18.30 uur. Kerkwerve Scootmobieltocht sportvereniging d'Antilopen. Start 13.00 uur vanaf café Heerenkeet aan Boogerdweg. VLISSINGEN - De inschrijving voor FbtS Shorts, onderdeel van festi val Film by the Sea, is geopend. Shorts is een landelijke competi tie waarbij iedereen tussen de 14 en 35 jaar een korte film (van maximaal tien minuten) kan in zenden. De deelnemers strijden om diverse prijzen, waaronder de FbtS Shorts Young Talent Award. In de aanloop naar het festival wordt een selectie uit de inzen dingen gemaakt. Als onderdeel van Film by the Sea worden zon dag 15 september de genomineer de films vertoond en beoordeeld door een vakjury. Belangstellenden kunnen zich tot 1 augustus aanmelden. Meer info: www.filmbythesea.nl VLISSINGEN - Leo Hannewijk, di recteur van festival Film by the Sea, maakt deel uit van de jury van het internationale filmfesti val Festroia. Dat wordt gehouden in de Portugese kustplaats Setü- bal, van vrijdag 7 juni tot en met zondag 16 juni. De jury beoordeelt veertien films, waaronder de Vlaamse productie The Broken Circle Breakdown en de Nederlandse film The Girl and the Death van Jos Stelling. De winnen de film wordt bekroond met de Gouden Dolfijn. Folk met eigen sound door Ali Pankow RENESSE - Ierse muziek voelt als thuiskomen voor Clementine Vol- ker uit Goedereede. Dat heeft al les te maken met haar jeugd. Haar vader was baggerkapitein. „Die Ierse en Keltische muziek vulde ons huis zodra hij na een lange reis weer thuiskwam. In de perio den dat mijn vader op zee was, draaide mijn moeder vooral Fran se chansons", vertelt Clementine. Als zangeres afficheert zij zichzelf bij voorkeur uitsluitend met haar voornaam. Water, natuur en vrijheid speel den een grote rol in Clementines jeugd. Haar ervaringen toen zijn duidelijk van invloed op Special to me. Het album bevat hoofdzake lijk ballads in een sfeertje van la zy sunday-afternoon. Zelf om schrijft ze haar repertoire het liefst als 'frisse folkpop'. Het wordt nergens rauw, het gaat ner gens schuren. Geen schrijnende tegenstellingen dus, hooguit hier en daar wat weemoed. Voor het overgrote deel put Clementine uit haar positieve ervaringen die zij opdoet varend met haar boot over de Zeeuwse wateren of wan delend in de zon. En in de num mers waarin verdriet aan de orde komt, overheerst berusting of een moedig ondergaan. Een verrassen de uitzondering tussen alle bal- B Clementine op de cover van haar nieuwe album Special to me dat zij zondagavond 9 juni presenteert in De Orange- rie in Renesse. foto Lenneke Mietes lads biedt het up-temponummer Brand New Start. Daarmee heb ik mijn muzikanten ook wel een beetje verrast", lacht Clementine. Zij weet zich gesteund door een prima band bestaande uit gitarist Philip Masure, violist Siard de Jong en Diego Nicolas Rodriguez die de fretless bass bespeelt. Het overlijden van Clementines vader Tijs Volker in maart en ook van bassist Fons Vanhamel een klein jaar eerder markeren het uit komen van dit album. „Mijn va der heeft het traject grotendeels nog gevolgd. Hij heeft de mix van de nummers nog wel gehoord, maar niet het uiteindelijke resul taat", zegt de zangeres. De titel 'Roest' van haar eerste theaterconcert, dat ze net heeft af gerond ontleende zij aan een uit spraak van haar vader. Hij stelde vast dat roest ontstaat door de in vloed van zuurstof en water op ij zer, dat als gevolg daarvan weer te rugkeert naar zijn oorsprong. De nieuwe cd biedt de basis voor het nieuwe theaterconcert 'Vita mine C' waarmee Clementine en haar band volgend seizoen gaan optreden. Ze doen op die toer on der meer theater De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland aan. Naast de nummers die de zange res er zelf voor schreef, samen met tekstschrijver Math van Heek, vertolkt ze het nummer Motherland van Nathalie Mer chant (10.000 Maniacs) en Ready for the Storm van de Schotse sin ger-songwriter Dougie MacLean. Clementine zingt voornamelijk in het Engels. Een uitzondering daarop maakte zij met het lied Na de hoos van Guus Westdorp. Op uitnodiging van de provincie Zee land zong zij dit lied op 1 februari dit jaar in het Watersnoodmu seum tijdens de 60-jarige ramp herdenking. Clementine ver heugt zich op de cd-presentatie zondag in de Orangerie van Slot Moermond in Renesse. „Clemen tine is de naam voor een manda rijntje. Dat leek me wel leuk: een mandarijntje in de Orangerie." Zondag 9 juni, Orangerie bij Slot Moermond, Renesse, 20.15 uur. DOMBURG - Bij de afsluiting van de tentoonstelling In het licht van Walcheren - 10 jaar Schildersweek Domburg heeft het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg een kunstwerk ontvangen. Kun stenares Octavie van Vloten schonk Onderonsje, een grote teke ning in potlood en houtskool van drie vrouwen met Zuid-Beveland- se kappen. Het museum be schouwt de aanwinst als een waardevolle aanvulling op zijn collectie. Die bestaat inmiddels uit meer dan honderd werken die een relatie hebben met de beel dende kunst die in of rond Dom burg tot stand kwam. De voorjaarstentoonstelling in het museum trok ruim 3000 be zoekers. Komende zondag gaat de zomerexpositie open. Deze is ge wijd aan de kunstenaarskolonie Volendam. ELLEWOUTSDIJK - Theaterduo Hila ria opent zaterdag 7 september het nieuwe theaterseizoen van Borsele Cultureel. De familievoor stelling Dolfinarium is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar en wordt gespeeld op een bijzondere locatie: Fort Ellewoutsdijk. Borsele Cultureel heeft voor het seizoen 2013/2014 vooralsnog zes voorstellingen op het programma staan, verspreid over diverse loca ties op Zuid-Beveland. Zaterdag 26 oktober treden de finalisten van het Amsterdams Kleinkunst Festival op in De Klomp in Ove- zande. Het gaat om Cortijn Ton- kes, lose Schuringa en Yentl de Boer (met naast Christine de Boer de uit Kruiningen afkomsti ge Yentl Schieman). Theaterproductiehuis Zeelandia brengt in het najaar de reizende voorstelling De uitvreter, naar het boek van Nescio, met Han Kerck- hoffs als de verteller en met com ponist en saxofonist Keimpe de Jong. Vrijdag 1 november is de voorstelling in De Stenge in Hein- kenszand. Zangeres Iris Kroes, vorig jaar win nares van The Voice of Holland, treedt zaterdag 4 januari op in De Klomp in Ovezande, met een strijkkwartet en met een band. De familievoorstelling Olaf en de verdwenen prinses van Kleintje Kaf (voor kinderen van vier tot acht jaar) staat voor zaterdag 15 februa ri op het programma in De Sten- ge in Heinkenszand. Comedy Kitchen, podium en broedplaats voor vrouwelijke stand-upcomedians en cabare tiers, sluit vrijdag 28 maart met Fresh Meat het seizoen af in De Klomp in Ovezande. Meer informatie www.cultureleraad- borsele.nl/programma.html Theaterduo Hilaria speelt de familievoorstelling Dolfinarium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26