f ZEELAND 25 Maar het kan hoor, dat hij met een kapotte boot op een van die eilandjes is gestrand DINSDAG 4 JUNI 2013 2 MEI De kustwacht vindt aange spoelde spullen, waaronder een deur, overall en meubilair. Die blijken echter bij nader inzien niet van de Warnow afkomstig te zijn. 5 JUNI Op aanwijzing van twee paragnosten, gaan vrienden Ramon Bimmel en Willy Berrevoets naar de Shetlandei- landen boven Schotland. Daar, beweren de paragnosten, is de Warnow te vinden. 7 JUNI Er wordt een inzamelingsactie op touw gezet om de zoektocht te financieren. In 't Hof in Middelburg wordt een benefiet concert gehouden met mede werking van de band ROLR. 4 MEI Er wordt een gsm-alarmering ingesteld. De kustwacht krijgt een melding zodra de mobiele telefoons van de bemanningsleden van de Warnow wordt gebruikt. Na 1,5 week wordt echter het actief zoeken naar de boot gestaakt. 10 MEI Vrienden van de vermiste bemanningsleden zetten een facebookpagina op: FindingPeterNow. erwick NOORWEGEN SHETLAND EILANDEN (omgeving van vermissing) vertrek 15 april) Stonehaven (Boorplatform Draupner pikt nog gsm-signaal op) Montrose (redding op 23 maart) NEDERLAND VERENIGD KONINKRIJK (vertrek 17 maart) 29 APRIL De vijf vrienden die inmiddels zijn teruggekeerd in Nederland, lichten de kustwacht van Schotland in, omdat ze geen contact kunnen krijgen met de opvarenden van de Warnow. Ook de kustwacht van Noorwe gen jvordt ingelicht. Die begint een zoekactie met onder meer een helikopter. Heel de kust van Bergen naar het zuiden wordt onderzocht. De Noorse autoriteiten vermoeden dat het schip nog op zee is, omdat er overal langs de Noorse kust gsm-bereik is en er desondanks nog steeds geen contact is geweest. Van Liere gaan zoeken infographic Rolant Quist foto's ANP, Jesse den Duik en Mirjam van Dijk www.facebook.com/FindingPeterNow gen is aangekomen. „De paragnoste had direct al gezegd dat er gezocht moest worden dichter bij de Schotse, dan de Noorse kust. Ik heb een van de twee paragnostes twee keer bezocht." Het bericht dat op 20 april de Warnow door een visser in een Noorse fjord ge signaleerd zou zijn, heeft ze dan ook nooit serieus genomen. „Het is nooit voor 100 procent bewezen dat het ook de Warnow was die de visser daar ge zien heeft." De Nederlandse kustwacht reageert nu dat dat hoogstwaarschijnlijk een schip is geweest dat op de verbouwde Duitse loodsboot heeft geleken. Peter Westenberg van de Nederlandse kust wacht: „Er is in deze vermissing wei nig met zekerheid te zeggen. Helaas. Maar als dat de Warnow was geweest in het Noorse fjord, dan zou de kust wacht bijna zeker wel op een of ande re manier contact hebben gehad met de bemanning of meer te weten zijn gekomen over het schip." De actieve zoektocht door de Noorse kustwacht naar de Warnow is inmid dels gestaakt, maar de nummeralarme ring is nog wel ingesteld. „Zodra de be manning van de Warnow belt of zo dra een van hen zijn telefoon aandoet, gaat bij de Noorse kustwacht het alarm af." Westenberg zegt dat er de afgelopen periode het een en ander gevonden is door zijn Noorse collega's. Dat ging dan om een deur, een chemisch toilet en een overall waarin Engelse ponden en euro's zaten. „Maar geen van deze gevonden voorwerpen hoorden bij de Warnow. Dat is allemaal gecheckt met de bemanningsleden die eerder op het schip hadden gezeten." En eerlijk ge zegd vindt Westenberg het wel vreemd dat er geen spullen van de Warnow zijn gevonden. „Als een Vader Pieter van Liere schip vergaat, dan spoelt er altijd wel iets aan. Dat verbaast mij wel, al is de kust in Noorwegen wel op veel plaat sen moeilijk te bereiken." Op 18 maart vertrok de Warnow van Schiedam naar Middlesborough met acht man en een hond aan boord. Ze noemden zich de Zoute Zigeuners. Ze gingen op pad om het uiterste puntje van Noorwegen te bereiken, met het noorderlicht zien als uiteindelijke doel. Maar de romantiek ging er snel af toen ze aan de Oostkust bij Whitby in Enge land in een hevige storm terechtkwa men en ze niet op eigen kracht de ha ven konden bereiken. De acht lapten het gehavende schip op en zetten hun reis voort. Ze maakten muziek in kroe gen in enkele havenplaatsen, met Peter als de drummer van de Zoute Zi geuners. Hij was jarenlang de vaste drummer van The Old Firm, de band die een paar jaar geleden werd opghe- ven. Maar toch had de storm de groeps sfeer aangetast en de groep viel uit el kaar. Alleen Tirza Smit, Arnaud Brink man en Peter zetten door. Vanaf 29 april werd het stil en nie mand hoorde meer iets van het drie tal. „Het is zwaar, we hebben goede en slechte dagen", zegt Monique. „Met de andere bemanningsleden van de War now hebben we geen contact. Dat zijn vrienden van Peter en ze lieten mer ken niet echt samen te willen zoeken. Wij gaan nu voor Peter. We hebben nu weer meestal goede dagen omdat er nu echt gezocht gaat worden door Ramon en Willy", zegt Monique. In café 't Hof in Middelburg wordt vrij dag een Benefietconcert gehouden voor Peter van Liere, aanvang 21.00 uur in 't Hof in Middelburg. De band ROLR met bandlid Kees Moerland treedt op. Stortingen voor de zoektocht kunnen ge daan worden op naam van de Stichting Fin dingPeterNow: ABN rekeningnummer: 47.86.38.612. Meer informatie op de Facebook-pagina https://www.face- book.com/FindingPeterNow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25