24 ZEELAND WARNOW EXPERIENCE ZOEKEN NAAR DE WARNOW Twee vrienden van de vermiste Middelburger Peter van Liere vliegen morgen naar de Shetlandeilanden om Peter, Arnoud Brinkman en Tirza Smit te vinden. De bemannings leden van de Warnow zijn sinds 17 april spoorloos. We doen dit voor Peter omdat het een goede vriend is en een heel bijzonder mens Een vaar- en muziekavontuur dat op 18 maart begon, liep uit op een verdwijning. Wat is er gebeurd met de Warnow en haar bemanning? 18 MAART 2013 De Warnow, een tot zeilschip omge bouwde Duitse loodsboot, vertrekt vanuit Schiedam richting Engeland. Aan boord zijn Van Liere en zeven vrienden plus een hond. De vrienden zijn muzikant en willen in Engeland en Schotland optredens geven. 23 MAART De Noordzee is zeer onstuimig en bij windkracht 9 komt de Warnow in de problemen. De boot moet naar Engeland worden gesleept, waar ze aanlegt in Middlesbo- rough voor reparaties. De muzikanten treden samen op, maar het gezelschap valt uiteindelijk uit elkaar, omdat niet iedereen verder wil. Vijf van de opvarende vrienden besluiten naar huis terug te keren. 15 APRIL Peter van Liere vertrekt samen met Arnaud Brinkman en Tirza Smit vanuit Stonehaven in Schotland. Doel is de Noordzee over te steken naar Noorwegen en naar het noorden te varen om het noorderlicht te zien. 17 APRIL Het boorplatform Draupner (eigendom van Gassled en beheerd door het Noorse staatsbedrijf Gassco) pikt een gsm-signaai op van de Warnow. De boot maakt ook contact met internet om zeekaarten te downloaden. Dat is het laatste teken van leven van de Warnow. 20 APRIL Een visser zegt de Warnow gezien te hebben in een fjord bij Bergen in Noorwegen. Maar dat is nooit vast komen te staan. Vrienden van vermist ,V- n Peter van Liere door Edith Ramakers Paragnosten wezen onaf hankelijk van elkaar naar dezelfde plek waar Peter van Liere (51) zich zou bevinden. Het was op een van de circa 100 Shetlandlandeilandjes. Voor Monique van Liere, de zus van Peter was die bevestiging voldoende om alles op alles te zetten zelf een zoektocht te organiseren. „En snel, want de Brabantse en Zeeuwse pa ragnosten zeiden ook nog eens dat we niet meer te lang moesten wachten, want Peter raakt verzwakt." Monique van Liere voelt zich 'gesterkt door dit nieuws'. Ze is het jongere zus je van Peter en houdt de hoop dat ze Peter levend in haar armen kan slui ten. „Dat zou werkelijk het mooiste moment uit mijn leven worden. En ik hecht waarde aan dat wat de paragnos ten zeggen. Wat kun je trouwens an ders nog doen dan een paragnost raad plegen als alle zoektochten stranden; het onderzoek van de politie en kust wachten schiet niet op. Ik ben niet spi ritueel, helemaal niet, geloof wel in god en dan denk ik dat een paragnost ook een gave van god kan krijgen." Het is een ellendige en onzekere tijd. „We zoeken daar waar mogelijk steun bij elkaar", zegt Pieter van Liere, Pe ters vader. Pieter van Liere blijft wer ken om zijn gedachten te verzetten. „Ik ben binnenhuisarchitect. Werken doet me goed en mijn vrouw trekt er veel op uit. Ze gaat fietsen en wande len om ook aan andere dingen te kun nen denken. Thuis puzzelen we veel en kijken televisie. Naarmate de tijd verstrijkt en we maar niets van Peter horen, wordt het wel moeilijker. Maar het kan hoor, dat hij met een kapotte boot op een van die eilandjes is ge strand. Daar hopen we zo op; onze hoop is nog helemaal intact." Peters hartsvrienden Willy Berrevoets en Ramon Bimmel vertrekken morgen voor een week naar de Shetlandeilan den. „Maar als het iets langer duurt, Willy Berrevoets kunnen we onze reis verlengen. We denken nu binnen een week het ge bied voor een groot deel uitgekamd te hebben", verwacht Willy. Ze gaan met het vliegtuig en bij aankomst huren ze een auto om naar de aangewezen loca tie van de paragnosten te rijden. „We kregen de rillingen toen we hoorden dat de tweede paragnoste precies de zelfde plek aanwees als de eerste." De twee hebben inmiddels ook de au toriteiten in de Shetlands geïnfor meerd over hun plannen. De Shet landeilanden bestaan uit ongeveer 100 eilandjes, daarvan zijn er maar 15 be woond met in totaal zo'n 22.000 inwo ners. „Het is op sommige plaatsen heel onherbergzaam en de kust staat be kend om zijn grilligheid. Waar wij gaan zoeken, staan gelukkig heel wei nig bomen. We kunnen met de verre kijkers hele stukken in een keer bekij ken. We doen dit voor Peter omdat het een heel goede vriend is, we hem mis sen en hij een bijzonder mens is." Monique heeft er eigenlijk nooit in ge loofd dat de Warnow ooit in Noorwe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24