Knappe prestatie Dolfijnenburch Laatste plaatsen! Nieuwe dagopvang voor mensen met dementie 66 In één uur tijd passeerden liefst tien tankwagens met gevaarlijk spul 22 WALCHEREN stipreizen.nl korting Vertrek vanaf Amsterdam! Zolang de Costa neoRomantica***** PvdA pleit voor maatregelen in Sas van Gent naar aanleiding van ongeval met trein in Wetteren. De jongens van groep 7 en 8 laten trots hun trofeeën zien. foto Ruben Oreel door jelle Kempe MIDDELBURG - De jongens van groep 7 en 8 van De Dolfijnen burch zijn zaterdag tweede gewor den bij de Zuid-Nederlandse dis trictsfinales schoolvoetbal in Eind hoven. Naast de basisschool uit Middelburg deden nog vijf andere teams uit Zuid-Nederland mee. Het is niet vanzelfsprekend dat het team het tot de districtsfina les heeft geschopt. Zo moesten ze eerst het Middelburgse toernooi en het regiotoernooi in Bruinisse overleven. Daarna mochten ze pas naar de districtsfinales. Juf Wilma: „In de elf jaar dat ik voor de klas sta heb ik dit nog nooit meegemaakt. Het zal ook nog wel even duren voordat dit weer gebeurt. Deze groep gaat vol gend jaar namelijk naar de middel bare school." De jongens zijn blij met de uit slag. Dylan (11): „Ik vind dat we het goed hebben gedaan. Het was ook heel leuk om zo'n toernooi mee te maken." Volgens juf Wilma zitten er een paar topspelers in het team van de Dolfijnenburch: „Neem onze aanvoerder, verdediger Siebe. Hij is zelfs gescout door grote voetbal clubs. Daar komt echt niemand langs." Overigens houdt het team een op merkelijke rivaal over aan de toer nooien. Basisschool Acaciahof, naast De Dolfijnenburch geves tigd, kwam de ploeg drie keer te gen tijdens de toernooien: twee keer in Middelburg en in de fina le in Bruinisse. voorraadsl^^ ^rshuttoeswgl slechts De Costa neoRomantica is een bekend en geliefd cruiseschip in een geheel nieuw jasje! Dit 4-sterren-plus cruiseschip werd in de winter van 2011-2012 totaal verbouwd en gerenoveerd, waarmee een bedrag van maar liefst 100 miljoen euro gemoeid was! Maar het resultaat mag er absoluut zijn... Prachtige nieuwe en ultramoderne lounges, nieuwe decoratie, een extra restaurant (nu totaal 4) en een schitterend wellnessgedeelte van maar liefst 4.200 m2 groot Dankzij de stijlvolle inrichting in vooralzachte pasteltinten zutt u zich al snel thuis voelen op de Costa neoRomantica. Daarnaast kunt u genieten van de uitgebreide bestaande faciliteiten zoals twee heerlijke zwembaden, diverse jacuzzi's, een uitgebreid casino, diverse (belastingvrije) winkels en zelfs een buitenbar, gebouwd als beachclub. Ook de kinderen zullen zich uitstekend vermaken. Zo is er een speciale kinderclub met o.a. een 'virtual World'! Als dat geen topschip is... Met een maximum van 1800 gasten is de Costa neoRomantica overigens geen 'megaschip', wat ervoor zorgt dat de intieme sfeer gewaarborgd blijft! Alle maaltijden tijdens deze cruises zijn inbegrepen. U kunt ook boeken op basis van All Inclusive, dus ook inclusief alle drankjes. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds ■|n<f 'ei/wtnl i Transport door Sas is te risicovol' door Wout Bareman SAS VAN GENT - Het transport van gevaarlijke stoffen via Sas van Gent levert te veel risico's op en moet daarom worden terugge drongen. De PvdA-raadsleden Wim ten Hoor en Frank van Oorschot en fractievoorzitter Giel van Boom (TOP/GB) gaan daarover praten met de Veiligheidsregio Zeeland, de provincie en het Zeeuwse Tweede Kamerlid Albert de Vries. Directe aanleiding tot het overleg is de treinramp in het Vlaamse Wetteren, waarbij onder meer en kele wagons bestemd voor Dow Benelux in Terneuzen ontspoor den en vlam vatten. Wim ten Hoor: „Zo'n ramp kan overal gebeuren, ook in Sas van Gent. Daarom willen we maatre gelen. Iedereen beseft dat al die transporten van economisch be lang zijn, maar waar mogelijk moeten we de risico's beperken. Economie en veiligheid zijn daar bij de trefwoorden." In het verleden werd al eens beke ken hoeveel de verplaatsing van het spoorwegemplacement in Sas van Gent naar een locatie buiten de kern kostte. Ruim tien jaar ge leden ging het om 14 miljoen eu ro. Van Boom: „Op mijn verzoek is de samenstelling van de goederen treinen verplaatst van Sas van Gent naar Gent-Zeehaven. Daar door wordt er in Sas veel minder gerangeerd. Maar dé oplossing is denk ik het doortrekken van het spoor van de Axelse Vlakte naar Zelzate. Dan wordt Sas van Gent verder ontlast." Het PvdA-raadslid wijst erop dat het spoor op de oostelijke kanaal oever is meegenomen in het ont werp voor de verdubbeling van de Tractaatweg. „Het goedkoopste is waarschijnlijk om het spoor di rect in die werken mee te ne men." Ten Hoor ijvert al jaren voor een veiliger Sas van Gent. Niet alleen de veelvuldig passerende treinen, ook de vrachtwagens met gevaar lijke stoffen die nog steeds dwars door de kern rijden, baren hem zorgen. „Ik heb het laatst geteld. In één uur tijd passeerden liefst tien tankwagens met gevaarlijk spul. Dat zie je aan de stickers en doodshoofden, dan weet je ge noeg." Ten Hoor stipt ook de passerende scheepvaart aan. „En we hebben natuurlijk bedrijven hier, die ook risico opleveren. We hebben er mee leren leven, het economisch belang is groot", zegt hij. Volgens hem beseft iedereen dat ook wel. „Maar het lijkt ons toch goed om aandacht voor al die za ken te vragen. Dat vrachtverkeer bijvoorbeeld móet van die West kade wegblijven en over de Trac taatweg worden omgeleid." PvdA-raadslid Wim ten Hoor ARNEMUIDEN - Stichting Voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ) is in Ar- nemuiden een dagbehandeling be gonnen voor mensen met demen tie. Deze vindt plaats in de welzijns- ruimte van de Arnehoeve aan de Dokstraat en is elke maandag en donderdag open van 10.00 tot 16.00 uur. Wie in aanmerking wil komen voor de dagbehandeling heeft een indicatie van het CIZ nodig. De huisarts in Arnemuiden kan on dersteunen bij de aanvraag. De opvang biedt een gevarieerd dagprogramma, aldus het SVRZ. „De doelstellingen zijn uiteenlo pend; het kan thuis wonen langer mogelijk maken, het kan de man- telzorger ondersteunen en ontlas ten. Maar het zorgt voornamelijk voor lotgenotencontact en een ple zierige dagbesteding. De groep maakt ook uitstapjes zoals een museumbezoek of een boottocht. Voor een lunch en vervoer wordt gezorgd." Dagbehandeling in de Arnehoeve wordt verzorgd vanuit SVRZ-loca- tie 't Gasthuis in Middelburg. Wie meer informatie wil hebben over deelname aan de dagbehan deling, kan bellen of mailen naar teamleider Jenny Mott: 0118-853069 ofj.mott@svrz.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22