Friettent daalt tijdelijk af naar Bellamypark r WALCHEREN 21 Directeur Ttoee- Directeur de Voorzitter TYvee- Wethouder master-Kameleon Burcht-Rietheim master-Kameleon van onderwijs Landelijk CU-prijs voor Treurniet Informatie over werk draaibrug Nieuwe rector Luzac College Grote wietplantage in natuurgebied Wandeling bij Nollebos 1700 deelnemers avondvierdaagse i DINSDAG 4 JUNI 2013 De Tweemaster-Kameleon gebruikt twee gebouwen. Er zijn regelmatig problemen, van tochtende ramen tot uitval van elektriciteit, foto Ruben Oreel „Hieruit spreekt hoe radeloos de ouders zijn", reageert directeur Jo- han Eckhardt op het voorstel van de ouders van zijn school. „Ik zou het bijna omarmen. Maar dan zou den we nog langer in ouwe sannie zitten. Onze gebouwen zijn al ze ventien jaar afgeschreven, dus er moet geld zijn voor nieuwbouw. Ik zeg ja tegen dit voorstel als het de enige oplossing is maar ik zeg ook nee, omdat het te zot voor woorden is." Directeur Nelly van de Velde van de Burcht-Rietheim is verrast over de actie van de ouders. „Van bestuur en directie krijg ik signa len dat ze een nieuwe school voor zichzelf willen. Dus ik weet niet wat ik hiervan moet denken. Bo vendien sta ik nog achter één bre de school voor ons allebei. Er moet snel overeenstemming zijn over locatie en ruimte. De weg er naartoe is lang en hobbelig, maar ik blijf dromen en blijf positief." 'Creatief noemt voorzitter Cees Corstanje van de Archipel Scholen - koepelorganisatie van de Twee master-Kameleon - het voorstel van de ouders. „Het initiatief juich ik toe en ik neem het mee in de ge sprekken met het bestuur van de Burcht-Rietheim. „Het klopt dat er een impasse is in de situatie rondom de brede school, dus ik wil wel graag meedenken of het ruilen van gebouwen in de prak tijk haalbaar is." Marin de Zwarte neemt als wet houder van onderwijs nog geen standpunt in over het aanbod van de ouders van de Tweemaster-Ka meleon. „Eerst hebben de bestu ren van beide scholen nog een ge sprek", zegt hij. De Zwarte hoopt dat die alsnog tot overeenstem ming komen over een locatie en een structuur voor een brede school in Souburg-Zuid. „Maar wat mij betreft liggen alle moge lijkheden open." door Maurits Sep VLISSINGEN - De friettent aan de voeten van Michiel de Ruyter gaat tijdelijk naar het Bellamypark in Vlissingen. De zaak van Servo Eve- gaars moet een paar weken weg omdat gewerkt wordt aan de kaze matten en het Keizersbolwerk waarop hij staat. De kazematten worden gerestau reerd. Zes van de acht ruimtes on der het Keizersbolwerk worden ingericht als museum en openge steld voor het publiek. De ge meente pakt het openbare gebied bovenop het Keizersbolwerk aan. Zo wordt een waterdichte asfalt- laag aangebracht om te voorko men dat water naar beneden kan ontsnappen. Frituur Keizersbolwerk is maan dagmiddag met een grote kraan opgetakeld en vanaf het Keizers bolwerk naar beneden gebracht, naar het Bellamypark. Daar zal hij gedurende vier weken staan. Eve- gaars verwacht dat zijn zaak eind juni terugkeert op zijn oude ver trouwde plek, aan de voeten van Michiel de Ruyter. De frituur op het Keizersbolwerk is maandagmiddag naar zijn tijdelij ke plek op het Bellamypark ge bracht. foto Ruben Oreel MIDDELBURG Het Middelburgs raadslid Willemien Treurniet heeft binnen haar eigen partij Christenunie de landelijke Masterclass Award christe- lijk-sociaal denken gewon nen. Zij presenteerde samen met Ineke Schiltkamp het idee mensen samen te brengen om te praten over politieke onderwerpen, zon der de waan van de dag te volgen. OOST-SOUBURG De draaibrug tussen West en Oost-Soubug wordt in het najaar tijdelijk verwij derd om gerenoveerd te wor den. Er komt een tijdelijke noodbrug. De provincie in formeert op dinsdag n juni tussen 19.00 uur en 22.00 uur betrokkenen in de Histo rische Kerk Souburg aan het Oranjeplein. GOES Rob Frencken volgt Kees van der Wouw op als rector bij het Luzac College in Goes. Frencken is al vijfjaar lid van het rectorenteam van het Luzac in Breda. Van der Wouw zet een nieuwe MBO business school op in Goes: het Getijde College. Die opent op 16 augustus. STELLENDAM Natuurmonumenten heeft zondag in het Scheelhoek- bos in Stellendam een grote hennepplantage ontdekt. Het gaat om drie velden van elk 600 vierkante meter. Op de velden waren vier Rotter dammers, van 35 tot 60 jaar, aan het planten. Ze zijn door boswachters en politie aan gehouden. VLISSINGEN Onder leiding van een IVN- natuurgids is er woensdag een wandeling langs de wa terpartijen in het Nollebos en over de Nolledijk in Vlis singen. Vertrekpunt is het Koopvaardijmonument op de Boulevard bij het Woold- huis om 10.30 uur. De wan deling duurt anderhalf uur. MIDDELBURG Ongeveer zeventienhonderd mensen zijn maandagavond van start gegaan voor de avondvierdaagse. Het is de zeventigste keer dat de avondvierdaagse in Middel burg gelopen wordt De deel nemers konden kiezen uit de afstanden 5 en 10 km. Donderdag worden de wan delaars feestelijk ingehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21