Windpark kortwiekt attractie Neeltje Jans ADRZ schrapt mogelijk behandelingen Zierikzee 20 WALCHEREN Kademuur krijgt nieuwe steun Oost-Souburgse ouders gunnen nieuwbouw aan andere school om uit impasse huisvesting te komen. NOODKREET HERSTEL door Henk Postma NEELTJE JANS - Deltapark Neeltje Jans Park mag voorlopig geen wa terbak aanbrengen boven de glij baan op de nieuwe, in aanbouw zijnde waterspeelplaats. Dat heeft de rechtbank Breda in kort geding bepaald. De voorzieningenrechter heeft de vergunning geschorst, die ervoor was afgegeven door de ge meente Veere. Tegen de vergunning was be zwaar gemaakt door Windpark OSK dat vlakbij Deltapark negen 180 meter hoge windmolens wil bouwen. Windpark OSK voerde aan dat het gaat om een 'speeltoe stel' van 8,5 meter hoog, terwijl het gemeentelijk bestemmings plan bepaalt dat speeltoestellen niet hoger mogen zijn dan zes me ter. De voorzieningenrechter oordeel de dat Windpark OSK wel eens gelijk zou kunnen hebben. Het gaat daarbij overigens slechts om een woordenspel. De omstre den constructie bestaat uit een glijbaan met daarboven een bak van waaruit water kan worden ge stort op kinderen die naar bene den glijden. Is dat geheel nu een 'glijbaan', of noem je zoiets een 'speeltoestel'? Beschouw je het als een glijbaan dan is er niets mis, want volgens het bestemmings plan mag zo'n attractie zelfs nog hoger zijn: maximaal twaalf me ter. Maar zie je het als 'speeltoe stel', dan mag het niet boven de zes meter uitsteken. De gemeente Veere ging er van uit dat je gewoon van een glij baan kan spreken en verleende zonder omhaal de vergunning. Ten onrechte, oordeelt de voorzie ningenrechter. „De hoogte van het vergunde bouwwerk wordt niet bepaald door de glijbaan maar door de stellage die daarbo ven uitsteekt." Daarin speelt mee dat Veere in het bestemmingsplan niet nader heeft omschreven wat precies moet worden verstaan onder het begrip 'glijbaan'. Het wachten is nu op behande ling van de kwestie door de be stuursrechter. Daarnaast loopt een procedure van Deltapark Neeltje Jans tegen de vergunning die Windpark OSK van Veere kreeg voor de bouw van windmolens. MIDDELBURC - Bij de rechtbank in Middelburg treffen werklieden voorberei dingen voor het herstel van de kademuur. Vorig jaar bleek dat de achttien- de-eeuwse houten palen, waarop de muur steunt, in slechte staat verkeren. De muur krijgt nu een betonnen fundering. Het werk duurt tot het eind van dit jaar. foto Ruben Oreel Geef nieuwe school dan maar aan hen' door Maurits Sep OOST-SOUBURG - De ouders van de Tweemaster/Kameleon in Oost- Souburg doen een uiterste poging de problemen met de huisvesting voor twee basisscholen op te los sen. „Geef de Burcht-Rietheim maar die nieuwe school, dan gaan wij wel in hun oude gebouw zit ten." Het Ouderinitiatief Huisvesting Tweemaster-Kameleon doet dit voorstel in een brief aan het ge meentebestuur van Vlissingen. De discussie over de bouw van een nieuwe brede school in Sou burg-Zuid zit muurvast en dat gaat ten koste van de kinderen. „Wij zijn het zat. We zitten nu in uitgeleefde gebouwen met een slecht leefklimaat. Het zijn wel onze kinderen", zeggen Gert Schuurman en Esther Janssen na mens de ouders van de openbare basisschool. Met dit ogenschijnlijk onbaat zuchtige aanbod gaan ze er zelf toch ook op vooruit, stellen de ouders. Want terwijl hun twee ei gen schoolgebouwen door achter stallig onderhoud lekken, tochten en nauwelijks brandveilig zijn, kan het pand van de Burcht-Riet heim aan de Van Visvlietstraat nog vijftien jaar mee. De ouders van de Tweemaster-Ka meleon willen dat alle groepen van hun school in hetzelfde ge bouw komen. Dat is nodig omdat in de werkwijze van de school - het Dalton-onderwijs - kinderen uit de groepen 7 en 8 samenwer ken met kinderen uit de groepen 1 en 2. Door die eis, die ook door bestuur en directie wordt gedra gen, is het niet mogelijk één nieu we school te bouwen die door het openbaar en het bijzonder onder wijs wordt gedeeld. En in Sou burg-Zuid is het ondanks een ja renlange zoektocht niet gelukt één plek te vinden die groot ge noeg is voor een nieuwe school waar zij allebei in kunnen en waarin ook nog ruimte is voor een gymzaal, kinderopvang, bui tenschoolse activiteiten en een mediatheek. De school van de Tweemaster-Ka meleon is er het slechtst aan toe. „De wethouder kan besluiten al leen voor ons een nieuwe school te bouwen. Maar misschien stuit dat weer op bezwaren bij de ande re school. Om de situatie te door breken vinden wij het aanvaard baar dat een volledig nieuwe school mét een gymzaal, op de plek waar nu onze school staat in de De Priesterstraat, naar de Burcht-Rietheim gaat. En dat voor ons een locatie wordt gevon den in een fatsoenlijke huisves ting. Het huidige gebouw van de Burcht-Rietheim in de Van Vis vlietstraat voldoet daaraan", ver klaren Schuurman en Janssen. De huidige school van de Burcht-Rietheim zou dan wel met enkele lokalen moeten wor den uitgebreid om alle groepen van de Tweemaster-Kameleon daarin te huisvesten. „Maar er al tijd ergens wel wat. We hebben tot nu toe heel afwachtend gerea geerd, maar het wordt tijd samen een oplossing te zoeken en te vin den", benadrukken Schuurman en Janssen. „Er gebeurt nu niets en alles blijft staan. Het echte pro bleem is dat de Tweemaster-Ka meleon is afgeschreven." DE TWEEMASTER-KAMELEON DE BURCHT-RIETHEIM De Tweemaster-Kameleon is de openbare basisschool onder de vlag van de Archipel Scholen. De school gebruikt nu twee gebou wen: de onderbouw (groep 1 t/m 4) gaat naar het Oranjeplein, de bovenbouw (groep 5 t/m 8) naar de J. de Priesterstraat De school telt ongeveer 220 leer lingen. De Burcht-Rietheim is de protes tants-christelijke basisschool on der de vlag van Perspectief. De school gebruikt nu twee gebou wen: de onderbouw (groep 1 t/m 4) gaat naar de Van Visvlietstraat, de bovenbouw (groep 5 t/m 8) naar de Dongestraat. De school telt ongeveer 240 leer lingen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Admiraal De Ruy- terziekenhuis schrapt mogelijk be handelingen in Zierikzee. Dat past binnen de discussie over taken en locaties, die momenteel binnen het ziekenhuis wordt gevoerd. Een hardnekkig gerucht dat de dagbehandeling oncologie zal ver dwijnen, kan door woordvoerder Dick Bosscher van het ADRZ niet bevestigd worden. „Er is nog geen beslissing gevallen en het kan voor Zierikzee nog alle kanten op", zegt Bosscher. Het gerucht dat onder meer rond waart op Facebook en via e-mail bij dorpsraden terecht is geko men, was voor wethouder Gilles Houtekamer voldoende reden om contact te zoeken met de directie van het ADRZ. „Ik heb de geruch ten ook gehoord en heb daarom gebeld met de directeur. Ik heb hem gevraagd een openbare voor lichting te geven over de plannen voor er een definitieve beslissing valt." Houtekamer heeft inmid dels de toezegging dat er een openbare bijeenkomst komt met raadsleden. Hij zou het wel zeer betreuren als de dagbehandeling oncologie zou verdwijnen. „Dat mensen die een chemokuur moe ten ondergaan moeten reizen is heel vervelend." Als het ADRZ besluit bepaalde ac tiviteiten in Zierikzee te staken, betekent dat nog niet dat deze vorm van zorg daadwerkelijk van Schouwen-Duiveland verdwijnt. De Victoriakliniek zal volgens me disch directeur Rutger Batenburg zeker proberen bepaalde planbare zorg over te nemen. „Uiteraard wel in goed overleg met het ADRZ." Of dagbehandeling oncologie daar ook onder valt kan Baten burg niet zeggen. Dat ligt volgens hem niet zo direct voor de hand omdat de Victoriakliniek (dat on derdeel is van Zeelandcare) zich vooral richt op de planbare zorg en het is de vraag of dagbehande ling oncologie daar onder zal val len. De discussie over mogelijk afsto ten van onderdelen in Zierikzee heeft niet alleen te maken met de herschikking van taken en loca ties binnen het ADRZ te maken. „Het aantal behandelingen neemt ook af', zegt Bosscher van het ADRZ. „Er gaan toch ook aardig wat patiënten naar Dirksland." Het ADRZ wil alle complexe zorg concentreren in Goes. De meer planbare zorg gebeurt in Vlissin gen. Bosscher verwacht dat dit jaar meer duidelijkheid zal ko men over locaties en het zorgaan bod binnen het Admiraal de Ruij- terziekenhuis. ADRZ Veel specialisten van het ADRZ houden spreekuur in Zierikzee. Patiënten kunnen terecht voor zeer uiteenlopende zorgvragen, van cardiologie en chirurgie tot reumatologie en urologie. Daarnaast kunnen in Zierikzee röntgenfoto's worden gemaakt en is een prikpost Poliklinische opera ties en dagbehandeling oncologie zijn ook mogelijk. Voor acute zorg, de complexe zorg en de nucleaire geneeskunde zijn de inwoners nu ook al aange wezen op andere vestigingen van het ADRZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20