'Voor twee maanden regen' PZC Meer 55-plussers raken verslaafd aan alcohol Aftreden Erdogan geëist DINSDAG 4 juni 2013 Meer zon, en warmer 17° Geen mens is onfeilbaar, ook een arts niet NIEUWSTIP? Het overlijden van zijn eerste coach sterkt Djokovic nóg meer Vrienden van vermiste Van Liere gaan zoeken Spoorwegen ziet geen heil meer in trein vol gebreken. DESTELLING UW MENING 427 reacties Word ook abonnee! 8 6 5 5! 55 >30 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 129 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 GEZOND redactie@pzc.nl of 0118-434010 SPORT ZEELAND NS doet Fyra in de ban door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Ophef in Nederland. De NS doet de Italiaanse Fyra-trein in de ban. Net als de Belgische spoorwegen ziet de NS geen heil meer in de trein vol technische ge breken, zo maakte het bedrijf gis termiddag bekend. De Tweede Kamer schreeuwt moord en brand. Terwijl verant woordelijk staatssecretaris Wilma Mansveld de rust probeert te be waren, wordt het Nederlandse de bacle in het thuisland van de Fyra ontvangen met gelatenheid en vanzelfsprekendheid. Ook hier wordt immers volop geklaagd over de prestaties van het rollend materieel van AnsaldoBreda. Ad vocaat en ervaren treinreiziger Fa- brizio Delia Pena: „Wij hebben dezelfde problemen, sneeuw of geen sneeuw. Het echte probleem is dat de noordelingen niet ge wend zijn aan dit niveau." Het bedrijf Ansaldo is een begrip in Italië. Het maakt al 160 jaar trei nen en trams. Als staatsbedrijf kwam het na de Tweede Wereld oorlog in de greep van politici en zijn clientèle. Een situatie die van daag, ondanks de privatisering, nog maar weinig anders is. Zoals treinen in de tijd van Mus solini symbool stonden voor een nieuwe orde, zo zijn ze vandaag symbool voor stilstand. „Het zijn veewagons die al dertig jaar dienst doen", klaagt de kleine on dernemer in Milaan Virgilio Ber- nardi. Na jaren van getreuzel en vele mil jarden meer dan begroot uit te hebben gegeven, rijden ook in Ita lië de snelle treinen van Ansaldo. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de laatste jaren de situatie flink is verbeterd. De duurste va riant, de Freccia Rossa - 'Rode Pijl' - is soms een serieus alterna tief voor het vliegtuig. De onlangs gepresenteerde 'Mennea', die 400 kilometer per uur zal rijden, zal volgens Ansaldo de 'beste trein van de wereld' worden. „We ma ken inmiddels echt goede trei nen", zegt een jonge ingenieur, die als enige, op voorwaarde van strikte anonimiteit, commentaar wil leveren. „Ik werk voor een Duits bedrijf dat in het Fyra-pro- ject zit en ik denk dat de drang om koste wat het kost de order binnen te halen, ons heeft ge nekt." O pagina 8,9 en 10: Het Fyra-fiasco en De NS is kennelijk te klein voor Europa MIDDELBURC - Steeds meer oude ren hebben hulp nodig vanwege een alcoholverslaving. Het aantal 55-plussers dat aan klopte bij de verslavingszorg steeg met 136 procent tussen 2002 en 2011. Een kwart van de pro bleemdrinkers is 55 jaar of ouder. Tien jaar geleden was dat 17 pro cent. Deskundigen pleiten voor een landelijke campagne om men sen bewuster te maken van dit probleem en verslavingen in een vroeg stadium aan te pakken. O pagina 18 en 19: oudere vaker aan de drank; commentaar 55-plusser mag zelf bepalen hoeveel hij drinkt Reageer op pzc.nl ISTANBUL - Duizenden betogers zijn gisteravond opnieuw naar het Taksimplein in de Turkse stad Istanbul getrokken om tegen het beleid van premier Recep Tayyip Erdogan te demonstreren. Velen schreeuwden 'Tayyip, treed af, terwijl zij met rode vlaggen zwaaiden. De politie vuurde voor de vierde achtereenvolgende avond traangasgrana ten af om de demonstranten bij het kantoor van Erdogan in de wijk Besiktas te verspreiden. Premier Erdogan is niet van plan toe te geven aan de eis van de betogers. foto Sedat Suna/EPA pagina 7: Niets aan de hand, voel me vrijer dan eerst Geweld op en rond het voetbalveld is niet uit te bannen EENS ONEENS BERLIJN - De overstromingen en overlast door hevige regenbuien in midden-Europa zijn gisteren nog niet voorbij. In Tsjechië zijn tot nu toe vijf doden gevallen en in Oostenrijk verdronken twee mensen. Ook worden nog zeker acht mensen vermist. Tienduizen den mensen hebben hun huis ver laten. In Duitsland hebben vooral Beieren, Thüringen en Saksen te kampen met overstromingen. Met name de Beierse stad Passau, 440 kilometer ten zuiden van Ber lijn, lijdt onder wateroverlast. Sinds 1501 heeft het water niet zo hoog gestaan in de stad, waar Do- nau, Inn en Ilz samenkomen. zie ook pagina 2/3 en 6/7: Water stijgt Ga naar www.pzc.nl/abonneren 7' 1 38 1 1 III

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1