Topdag voor tennissers De Boskreek na knappe zege op 's Cravenzande Corleer is op dreef I 8 8 30 SPORT Maakt Uet Leveva Leuker Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Vreugdetranen Van Kerckhoven na zege bij rentree EP App Store De hockeysters van Rapide degraderen uit de tweede klasse na een 2-0-nederlaag tegen Voorne. ap door Henk van de Voorde breskens - Eind goed ai goed voor de tennissers van De Boskreek. Het team speelde zich op de slotdag in de landelijke eerste klasse in veilig heid door een knappe overwinning in en tegen 's Cravenzande. Het mixedteam van De Boskreek veroverde met vlag en wimpel het kampioenschap in de vijfde klasse door voor de vijfde keer in successie te winnen. Deze keer werd in Breskens met 6-2 afgere kend met Yerseke. „Alleen in de eerste wedstrijd hebben we met 4-4 gelijk gespeeld tegen Roosen daal. Vandaag hadden we nog twee punten nodig. Net als twee jaar geleden zijn we kampioen ge worden, waardoor we gelukkig weer naar de vierde klasse gaan", zei captain Brigith de Waele. Ze startte met een prima 6-2 6-3-ze- ge op Marloes Meulmeester. „Het ging vrij rap, mede doordat mijn forehand veel verbeterd is. Ik zocht zoveel mogelijk haar minde re backhand op." Maud Kuijpers moest in drie sets de eer laten aan Merel Meulmees ter: 6-11-6 2-6. De Zeeuws-Vlaam- se sloeg in de eerste set goed door, maar begon daarna rustiger te spelen. Hierdoor liet ze juist haar tegenstandster in haar spel komen. Jordi Engelaar leed tegen Stefan Nonnekes zijn eerste ver lies in de competitie: 2-6 7-6 3-6. Jan Maarten van de Vrie, met een dwingende linkshandige fore hand, won met 6-3 6-2 van Den nis Verschuure. In het vrouwendubbel waren Kuy- pers en Annoes Willemsen met koewacht - In het Open Vlastoer- nooi van tennisvereniging De Ei kenhof te Koewacht gaf in de 5-ca- tegorie favoriet Wim Gorleer met een zijn visitekaartje af. Hij domi neerde in het eerste toernooiweek- einde in poule A zowel tegen Wer ner Tak (6-0 6-2) van het Steense Smash als tegen zijn clubgenoot Erwin van Regenmortel (6-3 6-1). De tweede geplaatste Stijn Cant, eveneens van de organiserende vereniging, bedwong in zijn eer ste partij met 6-3 7-5 Desiré de Schepper. In de mixed-6 boekten Barbara Vonk en Harm Rietjens een zwaarbevochten zege via de tiebreak van de derde set op de lo kale favorieten Catelijne Broos en Raimond Laan. III «r lliflll m WÊ I I C1 @sweetdealnl KJ fb.com/sweetdealnl Verkrijgbaar in de 6-4 7-5 te sterk voor de zusjes Meulmeester. Bij de mannen klop ten Engelaar en Van de Vrie met twee keer 6-4 Mario van Gastel en Verschuure. In de eerste mixed zetten De Waele en Jordi Engel aar met 6-0 6-3 Marloes Meul meester en Stefan Nonnekes aan de kant. Annoes Willemsen en Van de Vrie tenslotte wonnen in hun mixed met 6-3 6-0 van Merel Meulmeester en Van Gastel. Drive speelde in de eerste klasse voor mannen een zorgeloze com petitie. Op de slotdag werd in Rijswijk op kunstgras met 3-3 ge lijkgespeeld tegen hekkensluiter Vredenburgh 2. Dat team degra deert samen met Thor de Bataaf uit Den Haag naar de tweede klas se. In de derde klasse mixed was het doek al lang gevallen voor Tio- la uit IJzendijke. door Lucien Roelandt HULST - Met de overwinning in de klasse Z kon amazone Marjolein van Kerckhoven zaterdag in Hulst op een uitstekende rentree in te rug kijken in de dressuur. De voor de Biervlietse Haringruiters uitko mende Belgische Jennifer Haege- man was in de wedstrijd van de PSV Hulst spekkoper met vier over winningen. Anderhalf jaar geleden verbrijzel den Marjolein van Kerkhoven bij een val met haar paard haar knie. De diagnose was voor de amazo ne uit Ossenisse weinig hoopvol. Er moest wel een klein wonder ge beuren om ooit nog wedstrijden te kunnen rijden. Maar het won der geschiedde. Zaterdag kwam Van Kerckhoven met de schimmel-ruin Sampras voor het eerst weer in de wed strijdarena. Ze liep in de in handi cap verreden klasse Z met de met veel power door de piste dansen de Royal Diamond-zoon met de fraaie score van 68,23 procent met een straatlengte voorsprong naar de overwinning. Eline Pauwels uit Grauw eindigde met de vos- ruin Stanley met zestig procent als tweede. „Ik ben hier ontzettend blij mee," vertelde de een traantje van vreug de wegpinkende Marjolein van Kerckhoven. „Het zag er hopeloos uit, maar ik ben er in blijven gelo ven dat het ooit nog eens goed zou komen. Ik heb keihard hard gewerkt aan mijn herstel en condi tie. Het heeft bloed, zweet en tra nen gekost. Maar dat is vandaag beloond. Ongelooflijk. Toen dat ongeluk mij overkwam reed ik ZZ-zwaar. Dat zit er met deze knie niet meer in. Maar net als nu met Z2 ben ik al dol gelukkig." Nina van Hooydonk kon in de her kansing met de merrie Winona op een goed debuut in de klasse Z terug kijken. De amazone uit Os senisse eiste met de veel souples se tonende Obelisk-dochter met een score van 60,58 procent het oranje erelint voor zich op. Even als in de eerste proef eindigde Eli ne Pauwels met Sandro Hit-zoon ook nu met zestig procent op de tweede stek Hockeysters door Peter Snelders HULST - Voor de hockeysters van Rapide is het doek gevallen in de tweede klasse. Jarenlang was het Hulster team de vaandeldrager van Zeeland, maar degradeert nu naar de derde klasse. Toekomstig tegen stander Walcheren redde vorige week het vege lijf en sloot zondag de competitie af met een riante 4-0-zege bij Tempo. De mannen van Walcheren speelden in de der de klasse gelijk bij Prinsenbeek. Vrouwen. Rapide-Voorne 0-2 (0-1): Rapide moest dit slotduel winnen om het tweedeklasser schap veilig te stellen. Coach en trainer Mark-Jan de Jonge wist echter al van tevoren dat hij aan een loodzware klus begon. Maar liefst zeven speelsters ontbraken. Vier door blessures en drie door andere verplichtingen. Daardoor moest hij een beroep doen op een aantal vijftienjarige speelsters uit de jeugd. Die streden voor wat ze waard waren, maar konden Voor ne niet echt in de problemen te brengen. Met het oog op volgend seizoen was het een leerzame ken nismaking voor die jeugdspeel- sters met het hardere en fysiek sterkere seniorenniveau. Voordat in het seizoen 2013-2014 een bal geslagen is, ondergaat de selectie van Rapide een stevige aderlating. Een flink aantal vaste krachten stopt er om uiteenlopen de redenen mee. In dat licht be zien kwam de degradatie niet al te hard aan in het Hulster kamp. Gezien de leegloop is het beter voor de jeugd om een trapje lager aan het seniorenhockey te wen nen. Rapide dwong tegen Voorne met name uit strafcorners wel iets te weinig af, maar was over het alge meen niet eens zoveel minder dan de tegenstander uit Hellevoet- sluis. Op fysieke vlak moest Rapi de echter buigen voor de Zuid-Hollandse formatie. Voorne was wat gevaarlijker voor het doel en eveneens effectiever. Het open de reeds na een kwartier de score. Ruim een kwartier na de doelwis- seling werd het vanuit een doel- worsteling 0-2 en was het duel ge speeld. Tempo-Walcheren 0-4 (0-3): Walcheren kon zich vrij gemakke lijk aan de druk van Tempo ont worstelen en kwam daardoor vrij gemakkelijk aan het eigen ver trouwde spelletje toe. Reeds na twee minuten werd het 0-1 door Kat ja de Loof en nog geen tien mi nuten later liet Frederique van Amersfoort de 0-2 noteren. Toen het in de 25e minuut 0-3 werd via Adriënne Krijnen en was het ge beurd met Tempo. Een minuut voor die derde treffer had Caro Schuiteman al eens tegen de paal geschoten. Ondanks enkele wis sels bleef Walcheren in de twee de helft de betere ploeg. Dat resul teerde in de 0-4 van Frederique van Amersfoort uit een strafcor- ner. Mannen. Prinsenbeek-Walche- ren 3-3 (1-1): De thuisploeg nam al na drie minuten de leiding. Toch kwam Walcheren vrij snel daarna goed in de wedstrijd. Het duurde tot de 31e minuut toen Koen Waasdorp met een fraaie lob de 1-1 aan liet tekenen. In de tweede helft zorgde Prinsenbeek voor de meeste druk. Toch zorgde Waasdorp al snel voor de 1-2. Daarna stond de paal een treffer in de weg. Het werd daarna 1-3 via Steven Sijnja. In de slotminu ten waren vier gemakkelijk gege ven strafcorners voldoende om Prinsenbeek langszij te brengen. I Jasper Bovenhuis, tweevoudig winnaar van de Juniorendriedaagse, was eveneens van de partij in Westdorpe. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70