Voetballers Cadzand redden leven almanak ZEEUWS-VLAANDEREN Van der Poel bouwt mfc in Breskens Schrijf in op: het water Uit eten Nog 5 dagen, NIEUWSTIP? Calvijn College doet mee met olympiade INESPO Ride for the Roses geeft iedereen een warm gevoel Bezwaren van buren tegen komst van 116 appartementen en uitbreiding Strandhotel door gemeente Sluis van tafel geveegd. MAANDAG 3 juni 2013 WWW.PZC.NL/RIDE2013 redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND Fiat bouwplan Cadzand-Bad door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De buren van de geplande appartementencom plexen aan het Duinplein in Cadzand-Bad moeten de nieuwe gebouwen naast zich dulden. De gemeente Sluis legt hun grieven over onder meer aantasting van hun privacy naast zich neer. De Vlaamse projectontwikkelaar Compagnie Het Zoute wil in het hart van de badplaats het huidige Strandhotel enorm uitbreiden. Aan de noordzijde van het Duin plein, tegen de duinen, komen meerdere gebouwen met bij el kaar zeventig hotelkamers en 62 appartementen. Eén ervan is een toren van 24 meter hoog. Ernaast, op de plek waar tot voor kort res taurant De Branding gevestigd was, verrijst nog een gebouw met 54 appartementen. Dat staat naast appartementencomplex Deurloo. De Vereniging van Eigenaren van dat gebouw diende, net als een aantal individuele eigenaren, be zwaren in tegen de bouw. Ze vin den het gebouw te dicht bij hun eigen appartementen staan en stellen dat het project te kolossaal is voor Cadzand-Bad. Verder vre zen ze dat de groei van het aantal voertuigen in het dorp zorgt voor een toename van stikstof in de lucht. Dat zou de natuurwaarden in het nabijgelegen Zwin kunnen aantasten. De gemeente weerlegt nu de bezwaren, maar niet voor dat ze uitgebreid aanvullend on derzoek deed naar onder meer de gevreesde toename van stikstof. Daarnaast wijzen B en W erop dat het nieuwe gebouw op min stens 15 meter van Deurloo komt te staan. De bewoners hebben 'geen recht op blijvend uitzicht', vinden B en W. Dat het om een omvangrijk plan gaat, erkent de gemeente. „Dat is ook de bedoe ling. Iedere badplaats heeft op zijn meest markante en centrale plek een herkenbaar en majestu eus hotel", schrijft het college in het definitieve bestemmingsplan. De gemeenteraad moet, later deze maand, dat plan nog wel goedkeu ren. De bezwaarmakers kunnen dan overigens nog wel naar de Raad van State stappen. Volgens bestuurder Philippe Muylle van Compagnie Het Zoute begint de bouw zodra alle vergunningen binnen zijn. „We zijn niet van plan langer te wachten dan no dig." Een datum durft Muylle nog niet te noemen. Het Zoute hoopt nog dit jaar ook plannen te presenteren voor de bouw van nog eens 39 apparte menten aan de westzijde van het plein, dat moet uitgroeien tot kloppend hart van Cadzand-Bad. BRESKENS - Aannemer Van der Poel uit Terneuzen mag het multi functioneel centrum in Breskens neerzetten. Het bedrijf deed het beste bouwvoorstel. De bouw be gint na de zomer en is medio 2014 klaar. Er komen onder meer twee scholen, een bibliotheek, kinderopvang en een gymzaal in het mfc. Het gebouw komt op de plek van de voormalige biblio theek. Die is inmiddels gesloopt. deltaridefortheroses.nl Krmtr\r>\p*Q SLUIS -Sluis, waar het op zondag toch al bepaald niet stil ddlllJ-J J Cj ddll js> wercj gjsteren overspoeld door een massa liefhebbers van rommelmarkten. 'Brocant langs de waterkant' is uitge groeid tot één groot snuisterfeest. Langs onder meer de Kaai stonden 250 kleurige kraampjes. Zoals gebruikelijk was het al in de vroege uurtjes aanschuiven om een plaatsje te bemachtigen. Ook op de parkeerterreinen was het zoeken naar een plekje. De organiserende midden stand was tevreden. „Hier gaan we voorlopig niet aan sleu telen", aldus Frankie Standaert. foto Mark Neelemans CADZAND - Vier leden van voetbal vereniging Cadzand hebben van burgemeester Jan Huisman van de gemeente Reimerswaal een oorkon de gehad. Ze redden in april het le ven van een inwoner van Yerseke. Dat gebeurde vlak voor een wed strijd tussen teams van beide vere nigingen. Het Cadzandse viertal - Ronald Vanhyfte, Eelco Basting, Peter Nieskens en Johan de Lijser - zag bij aankomst op het sport park in Yerseke een man van zijn fiets vallen. Hij bleek een hartstil stand te hebben. „We hebben hem gereanimeerd en één van ons is naar binnen gerend om een hartdefibrillator te halen", vertelt Vanhyfte. Het viertal kreeg het hart van het slachtoffer weer op gang. Met hem gaat het nu weer goed. Vanhyfte noemt de oorkon de 'een leuk gebaar', maar bena drukt dat de redders niet zo nodig in de belangstelling hoeven staan. „We waren nu eenmaal op de juis te plaats. Het is toch normaal dat je dan probeert te helpen. De mooiste beloning was dan ook dat die man ons onlangs allemaal persoonlijk heeft opgebeld. Dat gaf pas écht voldoening." Jantje uit Hansweert mocht voor het eerst met het gezin mee uit eten. Zijn moeder gaf hem vooraf instruc ties: met mes en vork eten, niet met je vingers in de soep om de slierten er uit te halenniet smakken en zo nog een paar lessen. Eenmaal aan tafel in het restaurant gedroeg Jantje zich voorbeeldig. Na het eten haalde de ober met veel zwier de borden van tafel. Toen dat van Jantje aan de beurt was ging het mis. Heel het tafelkleed werd meegetrokken. Borden, schalen en glazen, alles lag over de vloer. Alleen het bord van Jantje hing nog aan het kleed. Dat kwam door de kauwgom die hij eronder had vast geplakt. En daar had moeder nou net niet voor gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61