Van der Lijke verrast achter derny Vette dicteert, maar Van Loon wint 30 SPORT Maakt Ueb Levekv leuker MZC'11 weer tegen IJzendijke Bronzen plak voor Swinkels KORFBAL Schrijf je nu gratis in op www. s weetdea In I door Wim de Vos WESTDORPE - Nick van der Lijke kende het rijden achter de derny al leen van zien. Nog nooit had de Zeeuwse beloftevolle renner actief kennisgemaakt met deze wielerdis- cipline. Zaterdag liet de Middelbur ger echter zien dat hij ook op dit onderdeel uit de voeten kan. Hij schreef achter de brede rug van de Belgische gangmaker Walter Huy- brechts de finale van de eerste Der- nykoers van Westdorpe op zijn naam. De andere Zeeuwse deelne mer, Marco Minnaard uit Wemel- dinge, eindigde als derde. Niet alleen de organisatie was en thousiast over het verloop van de wedstrijd, ook Van der Lijke toon de zijn geestdrift. „Het was voor mij iets nieuws. Nog nooit had ik een wedstrijd achter een derny ge reden, maar toen ik werd ge vraagd, heb ik ingestemd met het verzoek. Ik zou wel zien wat me zou overkomen", vertelde hij. En dat was behoorlijk positief voor Van der Lijke geweest, ook omdat het enige afwisseling bete kende in het stramien van wed strijden en trainingen. „Het was aardig om te doen en anders was ik wellicht kilometers op de weg gaan trainen. Achter de derny rij den is een goede training om aan je snelheid te werken. Ondanks mijn gebrek aan ervaring is het me uitstekend bevallen en mis schien komt er nog wel eens een herhaling", stelde Van der Lijke. De renner van de opleidingsploeg van Rabobank won dit jaar de Be verbeek Classic. Daarnaast haalde hij nog verschillende ereplaatsen in sterk bezette wedstrijden in binnen- en buitenland. Boven dien was het voor Van der Lijke de doorbreking van de dagelijkse sleur in de aanloop naar de Ronde van Zeeland Seaports, waar een groot aantal deelnemers aan deze dernykoers ook aan zou meedoen. In de finale bleef Van der Lijke de Belgische kampioen bij de elites zonder contract voor. door Wim de Vos OUDELANDE - Jaarlijks weet Andy van Loon (45) uit Hoogerheide één of meer wielerkoersen op zijn naam te schrijven, maar in Zeeland lukte het hem nog niet. Zaterdag zag de Brabander zijn kans schoon in Oudelande. Hij was in de wed strijd van Trimbelangen Midden Zeeland iedereen te slim af. „Ik dacht: laat ze maar rijden, in de laatste kilometer probeer ik het wel", vertelde Van Loon. „En zie: ik bleef ze allemaal voor." Zo simpel was het echter allemaal niet gegaan. De ontknoping in Oudelande was namelijk zeer ver rassend, omdat Pieter Vette uit Heinkenszand op weg leek naar zijn vierde overwinning van het seizoen. Eerst reed hij samen met Jelle Jumelet uit Bruinisse voor het peloton uit, maar hij moest al leen verder toen Jumelet afhaakte. Bij het ingaan van de laatste ron de reed Vette nog steeds alleen aan de leiding en leek hij dus voor de bloemen te rijden. Zo ver kwam het dus niet, want hij werd achterhaald en pas op dat mo ment kwam het verhaal van Van Loon uit. „Vette reed inderdaad sweetdieal B @sweetdealnl c fb.com/sweetdealnl Verkrijgbaar in de App Store Swift verrast door titel door JaapJan Ritsema opnieuw erg sterk", Gaf Van Loon toe. „Hij kan gemakkelijk de over stap naar de eliterenners maken, maar vandaag was de koers net te lang voor hem." Michel Jansen uit Hansweert werd tweede en Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk finishte als derde. Bij de amateurs 40+ zegevierde Tonnie Akkermans uit Etten- Leur voor de tiende maal dit jaar. Feike Kalsbeek uit Middelburg was de snelste in de D-categorie en routinier Marcel Verhagen uit Oss liet alle overige S/P'ers achter zich. HEERHUGOWAARD - De voetbal sters van MZC'11 treffen volgend seizoen opnieuw het sterke IJzen dijke in de tweede klasse. Dit Zeeuws-Vlaamse team miste zaterdag promotie naar de eerste klasse door een 6-1-nederlaag (na verlenging) tegen Reiger Boys. IJ zendijke won het eerste duel met 3-2, zaterdag was het na negentig minuten 2-1 voor Reiger Boys. MIDDELBURG - Er was opluchting in Oost-Souburg en feest in Middel burg. De korfballers van Fortis speelden zich in de eerste klasse di rect veilig, terwijl Swift in de twee de klasse de titel pakte. Beide equipes profiteerden van puntver lies door een concurrent. Alleen in de derde klasse is het seizoen nog niet klaar. Het Goese Togo en het Vlissingse Seolto strijden nog in een beslissingswedstrijd om promo tie. Tjoba-Rust Roest 16-13: Had Tjo- ba voor rust (11-6) de focus om er nog een echte wedstrijd van te maken, na de hervatting was de beleving heel anders. Dat vertaal de zich vooral in.twintig minuten zonder doelpunt van de thuis ploeg. „Jammer, zo'n tweede helft, maar ook wel begrijpelijk", sloot coach Bram van Geffen be rustend het seizoen af. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Geerten van Moolenbroek en Demi Mondeel, Anoek Braam en Esmee Walraven 2, Niels Westmaas, Dennis Broerse en Manon Braam 1. GKV-TOP 23-13: GKV moest win nen om in de titelrace te blijven, bij TOP ging het slechts om de eer. Die hielden de Arnemuide- naars de eerste 35 minuten lang hoog. De 15-10-tussenstand net voor rust was al een veeg teken. De pijp bleek inderdaad leeg in de tweede helft. GKV spurtte in tien minuten tijd naar 19-10, waar na de laatste 25 minuten van het seizoen tergend lang duurden. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Nelleke van Belzen, Remco Bezemer en Corné Bezemer 2, Anne Meulmeester en Em- mely Bouwens 1 Fortis-HKC 17-11: „Het was een makkie", zei coach Leonard Debbaut over de winstpartij van Fortis op degradant HKC. Fortis grossierde in kansen en had geen kind aan HKC. De spanning zat veel meer in de wedstrijd Koag- Korbatjo. Door de winst van Koag op de concurrent van Fortis, kon de Souburgse ploeg opgelucht ademhalen. Fortis eindigde als zesde en was daarmee direct vei- lig- Scores Fortis: Remco Crucq 7, Rens van den Driest 4, Joyce Schoonaard en Rachel Verhagen 2, Kim Baas en Pascal Koppejan 1. ACKC-Swift 8-16: Swift maakte plichtsmatig het verschil met ACKC. „Het was slordig, maar ruim voldoende voor de winst", zag ook coach Dennis Plantinga, die zich al had verzoend met een beslissingswedstrijd. In acht spannende 'whatsapp-minuten' volgde Swift de verrassende ontknoping bij Vitesse-DES. Van 9-13 werd het alsnog 14-14. Daardoor werd de Middelburgse ploeg onverwachts nog kam pioen. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Vera Kuiper 3, Richard Geldof 2, Lennart Hoogenboom, Kris Huisman, Katrien ALMERE - Turner Dennis Swinkels uit Bruinisse heeft zondag een bronzen me daille gehaald in Almere bij het Nederland kampioenschap. Dat deed de gym nast op het onderdeel voltige. In andere toestelfinales (eerste divisie, pupil7) werd hij vierde (rekstok) en vijfde (vloer). Zaterdag in de meerkamp werd hij zesde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48