VER in Biervliet 149." 18 ZEELAND VESTROCK Nu bij KPN Prepaid 20 retour op de Nokia Lumia 520 kprt winkel kpn.com zeeland in de vorige eeuw 20 extra beltegoed gratis extra cover T EXTRA Phonc House Na het succes van de kinderdag op vrijdag beleefde Vestrock zaterdag een kille maar geslaagde en uitverkochte vierde editie. SkyOriwf Orkestrale pracht I69r99" Je betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopieheffing. Na aanmelding op prepaidkortmg.nl ontvang je de korting retour en het extra beltegoed. Bestel je cover op nokiapromotion.nl/gratiscover. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden doet 't gewoon Een nieuwe opgave. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgie rig naar de locatie en lezen graag anek dotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossin gen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middel burg. Drie inzen ders van goede ant woorden ontvangen een waardebon. uit 1660 dateert. „Een prachtige to ren, die door beschietingen in 1944-'45 geheel is verwoest. Na de oorlog is hij zoveel mogelijk in oude staat terug opgebouwd. Deze kerk is bekend om zijn gebrand schilderde ramen." Aloys Sponse- lee uit Sas van Gent kent de na men van mensen die op de foto staan. „Rechts, met pet op, zien we Leen C. de Die. Daarnaast vrouw Van de Linde met haar Cad- zandse muts, in de volksmond 'karrakassemutse' genoemd, ver der soldaat Verschore in uniform en rechts op de voorgrond Mien- tje, Corrie en ]ans Kostense, ter wijl aan de linkerkant achteraan Kee Dingemanse staat." Biervliet was vroeger het centrum van de haringvisserij, schrijft Kees Ste- vense uit Middelburg. „Het toren tje van het naastgelegen raadhuis had zelfs een metalen haring als windwijzer!" Stevense weet dat de gebrandschilderde ramen in de kerk zijn ontworpen door Corne- lis Barlaer. „Tijdens de oorlog wer den de ramen uit de kerk verwij derd en op een veilige plaats opge borgen. Na de oorlog kwamen ze ongeschonden weer op hun plaats terug." Stevense besluit met een anekdo te: „Vele jaren geleden luidde kos ter Piet Keukelaar de kerkklok voor de zondagse eredienst Tij dens het luiden hoorde hij een enorme klap: de bel was gebroken en de klepel uit de klok viel met groot geraas naar beneden. De kerkdienst kon gewoon door gaan." Winnaars waardebon: Marianne Salomé- Gerritsen, Groede; Marinus Weeda, Axel; Ronny Baute, Terneuzen oor Marianne Salomé zal de raadkaart van de vorige week niet erg moeilijk geweest zijn. Ze herkende op de foto haar oma, haar moeder en twee van haar tantes. Haar familie leefde in de Kerkstraat in Biervliet. „Geheel rechts is de gevel van de bakkerij van mijn grootouders Kos tense. Mijn grootmoeder staat in klederdracht op de foto." Ook Marinus Vrijlandt herkent het verleden van zijn familie in de foto uit Biervliet: „Mijn oma, Ca- tharina Leenhouts Provoost had links van de fotoplek (van 1917 tot 1938) haar kruidenierswinkeltje, waar de klanten na een dankjewel van mijn oma 'vrijsenie' ('het ver eist geen dank') terug riepen. Voor mijn moeder Marie destijds ge heimtaal die zij pas later begreep." R. de Dobbelaere uit Biervliet weet te melden dat de kerktoren door Rolf Bosboom HULST - „Bedankt allemaal voor het komen op deze mooie novem berdag", zei zanger/gitarist Jan Pa ternoster van Black Box Revela tion, nadat de duisternis Hulst had toegedekt. Het was geen ver spreking. Het was zaterdag alsof Vestrock twee seizoenen was op geschoven, met een kilte die naar mate de uren verstreken zich nau welijks liet negeren. Nu is een beetje festivalganger wel wat ge wend, maar de ambiance is toch net wat genoeglijker, de muziek klinkt toch net wat weldadiger en het biertje smaakt toch net wat lekkerder als de zon een van de headliners is. Niettemin gingen de allerlaatste toegangskaarten voor deze vierde editie zaterdagochtend van de hand en dus was Vestrock - met 7500 mensen op het eiland in de Hulster buitenvest - net als voor gaande jaren uitverkocht. En dat is begrijpelijk, want de charme van het evenement is groot. Dat is niet alleen te danken aan de prachtlocatie en de prikkelende programmering, maar ook aan de strakke organisatie. Het festival is vooral ook een ge slaagde liaison van Nederland en België, zowel in publieke belang stelling als in muzikale invulling. Nederlanders maken - al dan niet nader - kennis met bands die bij de zuiderburen gevestigde namen zijn. En omgekeerd. Maar liefst 38 acts stonden er za terdag op het programma, met de grotere namen verspreid over de dag. De Jeugd van Tegenwoordig moest bijvoorbeeld aan het begin van de middag al aan de bak en had daarom de lastige taak de nog acclimatiserende menigte op te zwepen. Met belangstelling werd nadien uitgekeken naar het festi valdebuut van Carice van Houten. De actrice bleek tevens een veel zijdige zangeres, luisterrijk bege leid door een topband onder aan voering van oud-Hulstenaar JB Meijers, maar kon als podiumact nog niet echt overtuigen. Dat lukte wel Hooverphonic, de Vlaamse band die met een twin tigkoppig orkest aantrad. Samen staken ze het veelal bekende re pertoire in een uiterst stijlvol jas je, met een glansrol voor zangeres Noémie Wolfs. Hoewel bassist Alex Callier zich beklaagde over het publiek ('Ik vind dat jullie tam zijn), zorgde Hooverphonic aan het begin van de avond voor een orkestraal hoogtepunt. Op de twee grote podia domineer den nadien de tierende gitaren. The Van Jets bouwden hun ver trouwde feestje, Kensington be speelde vaardig het publiek en be wees klaar te zijn voor Pinkpop, Drive Like Maria liet met een even vuig als vurig optreden ho- H Carice van Houten, met rechts gitarist JB Meijers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44