Groene dorp Dreischor geeft feestelijke aftrap voor project 'Speelnatuur' voor jong en oud Muziekkorpsen moeten meer samenwerken SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Hotel l'Escaut weer open na brand HAARWERKEN Commissaris Polman opent Kunstschouw Collecte Rode Kruis voor lokale doelen De Droomclub in Dreischor wil parken en terreintjes in richten tot 'speelnatuur'. Ce- woon omdat dat leuk is. Kapsalon de Jonge MAANDAG 3 JUNI 2013 BURGH-HAAMSTEDE De Kunstschouw staat met het twintigjarig bestaan aan de vooravond van de jubi leumeditie van Zeelands grootste hedendaagse kunst- en cultuurroute van 15 t/m 23 juni. Han Polman, Commissaris van de Koning in Zeeland, opent De Kunst schouw vrijdagavond 14 juni om 20.00 uur. ZIERIKZEE Het Rode Kruis op Schou- wen-Duiveland houdt in de week van 10 tot en met 15 juni een collecte. De opbrengst komt ten goe de aan lokale doelen. In de ze regio zijn twee Rode Kruis afdelingen actief, te weten Schouwen/Zierikee en Duvelant. Dikke rookpluimen bij het bakken van pannenkoeken deerden de kinderen absoluut niet foto Pieter van der Laan door Ali Pankow DREISCHOR - Speelnatuur is een hip begrip in den lande. In het groene dorp Dreischor krijgt het idee heel concreet vorm, zo bleek zaterdag tijdens de feestelijke kick off van het project. Doel van 'Speelnatuur' is in de eerste plaats kinderen te laten er varen dat er buiten in de eigen omgeving veel meer te zien en te doen is dan je misschien in eerste instantie zou verwachten. In een parkje op het dorp, in de gracht rond de kerk of in je eigen achter tuin bijvoorbeeld. „Het gaat vooral om het plezier, er zit niks belerends achter", zegt woordvoerster Ellen Bentlage van de Droomclub Dreischor, een or ganisatie die veelvuldig leuke din gen op touw zet voor kinderen van het dorp. Twee locaties in Dreischor - het parkje tussen Meelstraat en Ooststraat en een stukje grond tegenover het Streek- en Landbouwmuseum - spelen een belangrijke rol als 'speelnatuur'. In het parkje werden zaterdag eet bare plantjes gezaaid, zijn ingre diënten voor steensoep gesneden en graan gemalen om pannenkoe ken mee te bakken. Verder gaven muziekvereniging Crescendo en orkest Liever Ier As Tuus concer ten ter omlijsting van de officiële opening van het project. Plaatselijke en regionale sponsors maakten het beginfeest en de eer ste inrichting van het parkje mo gelijk. Met de bijdrage van 5000 euro van het Nutsfonds in Zierik- zee zullen verdere plannen voor 'speelnatuur' gerealiseerd wor den. De circa 35 kinderen tussen 2 en 13 jaar bleken zaterdag veel lol te hebben in de activiteiten. „Ik heb een kever, ik heb een ke ver", roept de 6-jarige Joeran en thousiast zwaaiend met een plas tic potje met grachtwater waarin wat zwarte dingetjes zweven. Dat het geen kever is, moet nog blij ken na het bestuderen van de plaatsjes in een boek. Voorlopig houdt hij vol: „Ik heb een kever, ik heb een kever met twee poot jes." Het plantjes en visjes schep- pen uit de gracht gebeurt onder leiding van enkele IVN-vrijwilli- gers onder wie Coby Geskus. Zij legt uit dat 'Scharrelkids' een leuk onderdeel kan zijn van speelna tuur in Dreischor. „Kinderen kun nen met hun ouders of grootou ders de natuur in eigen omgeving bestuderen en beleven. Bij vol doende belangstelling geven wij er in het najaar drie cursusavon den voor", zegt Geskus. In de kookpot op het parkje prut telt inmiddels de steensoep. Luk- kie Zijlstra legt uit dat de term steensoep geïnspireerd is op een oud Engels verhaal vol symboliek over de kracht van samen doen en elkaar helpen. Het parkje moet nog wel een naam hebben. Ideeën worden op briefjes in de boom ge hangen. De winnaar wordt bin nenkort bekendgemaakt. TERNEUZEN - Hotel l'Escaut aan de Scheldekade in Terneuzen hoopt vandaag weer open te kunnen. Het hotel en het bijbehorende restau rant Lekker La Vie zijn het afgelo pen weekend dicht geweest nadat ze vrijdagavond getroffen werden door brand in de meterkast. Daardoor had het hotel geen be schikking meer over elektriciteit. Vrijdag moest een feest voor me dewerkers van ZorgSaam in het restaurant worden afgelast. Bovendien was het hotel het hele weekend volgeboekt, onder meer door wielerploegen die gisteren deelnamen aan de Ronde van Zee land Seaports. Alle gasten werden overgeboekt naar andere hotels in Terneuzen. „We dachten nog even dat we mensen naar Goes moesten overbrengen, maar dat hoefde uiteindelijk niet", aldus Kristie de Zeeuw van l'Escaut, die zich blij toonde dat het hotel een schriftelijke 'back up' bijhoudt van alle boekingen. „Want we kunnen natuurlijk niet in het sys teem." door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Het zal voor plaatse lijke muziekkorpsen steeds moeilij ker worden een acceptabele bezet ting te behouden. Voorzitter Johan Goemans van harmonievereniging Nut Uit spanning in Zonnemaire signa leerde dat probleem zaterdagmid dag tijdens de opening van de Ei- landelijke Muziekdag Schouwen- Duiveland. Volgens hem moet de oplossing gezocht worden in on derlinge samenwerking. Goe mans deed een oproep op korte termijn binnen het Eiland Con tact Orgaan voor muziekvereni gingen eens uitgebreid stil te staan bij de gevolgen van de krimp. Hij stelde voor te gaan wer ken aan een plan van aanpak om tot structurele samenwerking te komen. Behoud van eigen identi teit is belangrijk voor een korps, weet Goemans. „Een dorp heeft behoefte aan 'eigen' muziek, zo wel bij vrolijke als droevige ge beurtenissen." Uiteraard wenste hij alle deelnemende korpsen aan de Eilandelijk Muziekdag een pret tig optreden toe. Nut Uitspan ning nam de organisatie van het jaarlijks evenement dit keer op zich ter gelegenheid van het 140-jarig bestaan van deze harmo nievereniging in Zonnemaire. Tien regionale korpsen lieten zich horen tijdens deze dag, die tevens onderdeel vormde van de Week van de Amateurkunst (WAK). Drumband Apollo bij de Eilandelijke Muziekdag, foto Pieter van der Laan Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43