Politie te laat bij 1 op de 5 spoedritten Eerste weekend voor homojongeren is succes ZEELAND 15 Date-middag voor single 40-plussers MAANDAG 3 JUNI 2013 MIDDELBURG - De politie in Zee land komt in ongeveer één op de vijf gevallen niet binnen een kwartier aan na een noodoproep via alarmnummer 112. Dat blijkt uit cijfers die de politie zaterdag naar buiten bracht over de periode april 2012 tot februari 2013. Het voormalige regiokorps Zeeland scoort, net als een jaar eerder, het slechtst van heel Ne derland. De politie komt iets minder vaak te laat dan een jaar eerder: 20,9 procent ten opzichte van 23,3 pro cent. De politie streeft ernaar om in ne gentig procent van de ritten bin nen een kwartier ter plaatse te zijn, maar dat lukt in geen enkele Zeeuwse gemeente, blijkt uit on derzoek van RTL Nieuws naar aanrijtijden, dat dit weekend ook naar buiten kwam. In de gemeente Tholen was de po litie het vaakst te laat: in 38,5 pro cent van de gevallen lukte het niet om binnen een kwartier ter plaatse te zijn. In drie andere ge meenten ligt het percentage bo ven de dertig: Noord-Beveland 34,1 procent, Schouwen-Duive- land 32,7 procent en Sluis 30,8 pro cent. In Middelburg komt de poli tie het minst vaak te laat: 12,7 pro cent, gevolgd door Vlissingen (13,4 procent) en Hulst (15,2 pro cent). Staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie beloofde in juni 2012 dat de politie aan het eind van dat jaar in 90 procent van de spoedgevallen binnen 15 minuten ter plaatse zou zijn. RENESSE - In Slot Moermond in Renesse vindt komende zondag een bijeenkomst plaats voor sin gles van veertig jaar en ouder. Vrijgezellen kunnen op deze mid dag, die 'overdate' heet, met een hapje, drankje en muziek kennis maken met elkaar. Overdate is een initiatief van een groep vrijgezelle vrienden. Zij hebben plannen om nog meer ac tiviteiten te organiseren. Aanvang 15.00 uur. Aanmelden via www.overdate.nl. de wereld laten zien' II Naam: Kozybek Tompiyev, Valik- han Omarov, Imran Ismailov en Marat Makeyev Afkomstig uit* Almaty in het zui den van Kazachstan De vier jongens uit Kazachstan glunderen als ze gevraagd wordt waarom ze meedoen aan duur zaamheidsolympiade INESPO. Voor hen is het zeker niet alleen een leuk uitje. „We komen hier al leen om te winnen", zeggen ze vastbesloten. „We hebben een nieuwe techologie uitgevonden om het milieu te verbeteren en die ideeën willen we nu aan de we reld laten zien." De scholieren zijn niet alleen voor het eerst in Nederland, maar ook in West-Europa. Ze willen van de mogelijkheid gebruikmaken om hun land te promoten. „We gaan Kazachstan aan de wereld voorstel len." foto's Ruben Oreel 450 middelbare scholieren uit de hele we reld doen mee aan de internationale duurzaamheidsolympiade INESPO, die dit jaar voor de vijfde keer gehouden wordt. INESFO O INESPO staat voor International Environment Sustainability Pro ject Olympiad. 4» Deze internationale duurzaam heidsolympiade wordt dit jaar voor de vijfde keer gehouden. O 450 scholieren uit 45 landen ko men naar Zeeland om hun duurza me ideeën te presenteren aan het publiek. De plannen van de scholieren wor den beoordeeld door een jury en door jongeren van JouwZeeland. 9 Vandaag en morgen kan iedereen van 9.00 tot 17.00 uur presenta ties van de studenten bezoeken in de Kloostergangen, de Nieuwe Kerk en de Wandelkerk op het Abdijcomplex in Middelburg. Woensdag is er van 15.00 tot 21.00 uur een wereldmarkt op de Markt in Middelburg. Kijk ook op www.inespo.org Naam: Carolina Trento en Wagner Fracassi Afkomstig uit: Novo Hamburgo en Canoas in Brazilië De twee Braziliaanse scholieren waren zaterdag al in Amsterdam, maar zijn meer gecharmeerd van Zeeland. „Wat een indrukwekkend landschap!" Naam: Chatchanan Kongtanakom- tunkich Afkomstig uit: Bangkok (Thailand) „Ik heb net elf uur in het vliegtuig gezeten naar Nederland. Ik wil heel graag mijn project presente ren bij de duurzaamheidsolympia de. Het is de eerste keer dat ik zo iets meemaak, dus ik vind het heel spannend!" Naam: Kelianet Roque Afkomstig uit: Ponce, Puerto Rico „Ik ben voor het eerst in Europa. Wat is het hier koud! Heel anders dan in de Caraïben. Ik vind het een hele eer om mijn duurzaamheids project te presenteren, want ik ben de enige uit mijn land en het is de eerste keer dat Puerto Rico meedoet aan INESPO." door Cornelleke Blok VEERE - Twintig Zeeuwse homo-, bi-seksuele en transgenderjonge- ren kwamen zaterdag en zondag voor het eerst een heel weekend bijeen in Veere. Eén van de deelnemers, Desi Stoutjesdijk (19) uit Zierikzee, is enthousiast. „Het was heel gezel lig. Er was een barbecue, een kampvuur en een feestje." Ze had zich aangemeld, omdat ze meer gelijkgestemden wilde ontmoe ten. „Met hetero-vrienden kan ik niet over alles praten. Daarom wil ik andere mensen ontmoeten die ook op meisjes vallen." Het jongerenweekend was georga niseerd door de werkgroep LHBT jongeren Zeeland, onderdeel van COC Zeeland. Deze groep hield eerder dit jaar, onder begeleiding van het anti-discriminatiebureau Zeeland, al een jongerencafé in Goes voor homoseksuele jonge ren tussen de 14 en 25 jaar. Desi: „Ik vind het heel goed dat deze evenementen georganiseerd worden. Er is in Zeeland niet veel geregeld. Als ik andere homojon geren wil ontmoeten, moest ik eerst naar Rotterdam. Als zoiets ook in Zeeland kan, is dat natuur lijk ideaal." Ze denkt dat Zeeuwse homo-jongeren nog wat huiverig zijn om naar zo'n activiteit toe te gaan. „Ik vond het zelf ook een beetje eng. Ik ging er alleen naar toe en ik kende niemand. Maar ik ben heel goed opgevangen. Ik heb me tijdens het weekend totaal niet ongemakkelijk gevoeld. Het was alsof we elkaar al heel lang kenden. We zijn zeker van plan om contact te houden." De werkgroep wil later dit jaar nog een jongerencafé houden en ook een activiteit organiseren rondom Coming Out Dag. Meer weten? Stuur dan een e-mail naar lhbtzeeland@gmail.com of kijk op de facebookpagina www.face- book.com/lhbtjongerenzeeland. Bij beschikking van 21 februari 2012 heeft de Rechtbank te Middelburg de heer mr. Jan Pieter Loof, geboren te Maurik op 11 september 1951, domicilie kiezend ten kantore van notarissen Loof, Segers Poppe, Claushof 2, 4532 BB Ter- neuzen, telefonisch 0115-617977, benoemd tot vereffenaar in de nalatenschap van de heer Ar thur Edmond Marie Vermandei, geboren te Sint Jansteen op 20 juli 1924, overleden te Terneuzen op 23 september 2010, laatst gewoond hebbende te 4564 ED Sint Jansteen, gemeente Hulst, Brou werijstraat 21Op grond van artikel 4:214 lid 1 en 2 van het Burgerlijk Wetboek roep ik, de heer mr. Jan Pieter Loof voornoemd, vereffenaar, bij deze schuldeisers(s) op inzake de nalatenschap van de heer Arthur Edmond Marie Vermandei voornoemd om hun vordering(en) schriftelijk kenbaar te ma ken voor 1 augustus 2013 bij mij op kantoor, notarissen Loof, Segers Poppe, Claushof 2 te 4531 BB Terneuzen Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41