Laatbloeiers RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE SPECTRUM 15 kraaien ZATERDAG 1 JUNI 2013 Cuvelier, die samen met haar man na zijn pensione ring naar Spanje vertrok, en bedacht dat ze nu einde lijk tijd had de verhalen, die al lang in haar leefde, op te schrijven. Zij debuteerde met 'Inshalla', een spannende geschiedenis over een homosexuele Ma rokkaanse jongen en zijn strijd tegen discriminatie. „Ik ben alweer begonnen aan een nieuw boek", ver telt Nelleke enthousiast. „Noah's Vlaggenlied! Maar dat gaat over heel andere dingen!" Nog een creatief wapenfeit van een rijpe heer van ge vorderde leeftijd. Jan Willem Verhagen, voormalig directeur van de auteursrechten vereniging BUMA - STEMRA, heeft zijn hele leven al poëzie geschreven. En nu, in zijn nadagen, presenteert hij zijn mooie bundel, origineel in twee perioden gedrukt:, 'Eindig Verleden', dat de periode 1952 -1977 beslaat, en 'Eeu wig Heden', gedichten geschreven tussen 1982 en 2012. In gezelschap van de oude kompanen uit zijn auteursrechten-tijd, waaronder componist Konrad Böhmer en dichter Jan Boerstoel, tijdens een poëti sche lunch bij een Boswachter in een bos bij Breda, kwam hij uit de poëtische kast met zijn eersteling. Ik kan het niet laten te citeren uit de eerste helft 'Eindig Verleden', dichtregels die bij mij een groot 'déja vu' gevoel oproepen. 'Alibi'. Vaak denk ik met volstrekte zekerheid, hoe ongerijmd ook na het overpeinzen: ik was hier eerder in een vroeger tijd en tracht vergeefs onwetendheid te veinzen. Jan Verhagen schreef in het tweede deel ook een fraai in memoriam voor filmer Wim Verstappen, ook voor mij een dierbare verloren vriend, onder wiens regie ik twee maal optrad in 'Grijpstra en de Gier', en waarin ik de vrouw van de eveneens onver getelijke Rijk de Gooyer speelde. Ik citeer hier de laatste regels van het gedicht van Verhagen: In Memoriam Wim Verstappen. Ik ween om Wim maar ach wie weet Heeft hij zijn ware element gevonden, Heeft hij zijn zoektocht nu voltooid. Ik houd hem aan mijn hart gebonden. Zo ziet u maar, wat zou een tuin zijn zonder laat bloeiers! Emelie is nu bijna zo ver, dat ze mijn vrien din kan zijn." Deze bijzondere uitspraak komt uit de mond van mijn zesjarige klein dochter. Ze heeft met deze bijna-vriendin haar bijna vierjarige zusje op het oog, die het af en toe moeilijk heeft, wanneer haar grote zus metveen vriendinnetje speelt van haar eigen leeftijd. Ook in deze leeftijdscategorie kunnen we af en toe spreken van leeftijdsdiscriminatie! Zo hoorde ik van een vriend een verhaal over zijn achtennegentig-jarige vader, die werd afgewezen voor een nieuw rijbewijs. De oude heer liet het niet op zich zitten, maakte er een rechtszaak van, die hij won op het punt van die leeftijddiscriminatie! „Ik ben kerngezond, al mijn reflexen doen het nog uitstekend. Er is geen enkele reden, waarom ik niet zou mogen autorijden!" Na het gewonnen proces rijdt hij weer ongestoord verder! Het is voor mij ook de week van de creativiteit! Be halve het waarnemen van originele vormen van leef tijdsdiscriminatie (zie boven) mocht ik ook kennis nemen van twee hoogst originele producten van niet meer zo jonge mensen. Tijdens een lezing in Nieuw Vennep ontmoette ik de 66-jarige Nelleke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 99