Karakteristiek huisje in een leuke straat Een aantal woningen in Nieuw Middelburg is voor starters te koop SPECTRUM 3 Ik had mazzel want veel van de woningen die te koop stonden zijn al weg. Het was voor mij echt nu of nooit. Je durfde toen niet eens meer zeggen dat je in Nieuw Middelburg woonde. ZATERDAG 1 JUNI 2013 onze wijk' Michaela di Majo aan het werk in de door haar gekochte gerenoveerde woning in Nieuw Middelburg. M ichaela di Majo is voor haar werk van uit Zuid-Holland naar Zeeland ver huisd. Ze staat nog aan het begin van haar maatschappelij ke loopbaan, maar desondanks kreeg ze van de bank een hypotheek. Dat kon dankzij een regeling waarbij de woningcorporatie een terugkoopga rantie geeft aan de koper. Michaela: „Je kunt je er eigenlijk geen bult aan vallen." Een ook de bank loopt dus nauwelijks risico, waardoor een hypotheek gemakkelijker wordt verstrekt. „Ik kom uit Hellevoetsluis. Daar had ik nooit een huis kunnen kopen. Ik zag deze huizen in Middelburg op de website en ben toen gaan informe ren." De ligging van de wijk is een belang rijke reden om voor het huis te kie zen. „Middelburg is een leuke stad en het centrum is vanaf mijn huis zo aan te fietsen. En het nieuwe winkelcen trum aan de rand van de wijk is han dig. Ik vind de huizen zo leuk gewor den door de renovatie. Zo karakteris tiek. Ik had ook mazzel want veel van de woningen die te koop stonden zijn al weg. Het was voor mij echt nu of nooit." Nog een belangrijk aspect voor de ko per: de woningen zijn compleet gere noveerd. De houten vloeren op de be gane grond zijn vervangen door be ton, alle deuren, ramen, kozijnen en dakkapellen zijn vervangen, ze zijn energiezuinig (label A+) gemaakt, de badkamers zijn vernieuwd en in veel gevallen vergroot. Kortom, de huizen hebben karakter en historie, maar be vatten geen onaangename bouwkun dige verrassingen voor de koper. Van de 266 gerenoveerde woningen werden 55 te koop gezet, eventueel via de zogenaamde regeling die de cor poratie aanbiedt. Daarvoor geldt ech ter wel een inkomensgrens. Wie bo ven die grens komt, komt er niet voor in aanmerking. Van die 55 voormalige huurwoningen zijn er inmiddels 51 verkocht. Bewoners die vanwege de renovatie weg wilden uit de wijk, konden een verhuispremie krijgen van zesdui zend euro. Dat heeft er wel voor ge zorgd dat de mensen die zich weinig bekommerden om de leefbaarheid in de wijk vertrokken. Vanuit het welzijnswerk en de wo ningcorporatie werden bewoners ge stimuleerd elkaar te helpen tijdens de renovatie. Zo hielp een clubje vrijwil ligers tientallen mensen bij hun tijde lijke verhuizing naar een wisselwo ning en weer terug. Driekwart van de mensen is in de wijk blijven wonen. Doel van de renovatie was om de wo ningen veel energiezuiniger te maken en de bij de vorige reorganisatie verlo ren gegane stijlelementen terug te brengen. „Ons huis is luxer gewor den, en de hele uitstraling van de wijk is enorm verbeterd." Over de historie van de wijk en de renova tie is een boek samengesteld. Dat is voor 12,50 euro te bestellen via josiansep@kpnmail.nl Josian van Lent woont al sinds 1975 in Nieuw Middelburg en ze heeft haar buurt een ware metamorfose zien ondergaan. 'fóffi Nieuw Middelburg Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87