maar' Vijftien jaar zoeken naar dé stem Let op! Verkeershinder. ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Markt voor Alpe d'HuZes Zwemvierdaagse in Kloosterzande Westerschelde- tunnel volledig afgesloten van 4 op 5 juni www.westerscheldetunnel.nl Tot 6 juli 2013 kunt u nog een keuze maken W voor een leveringsovereenkomst bij DELTA. W Wees er snel bij, want op op. Meer weten? www.DELTA.nl/kies REGIOAGENDA tussen 20.30 en 04.00 uur ZATERDAG 1 JUNI 2013 door Cris Sohier volgen. „Zeker als we, zoals laatst, tegelijkertijd Indische collega's en Kazachstaanse vrienden op be zoek hebben. Dan raak je de kluts soms een beetje kwijt. Maar leuk is het wel." Bovendien is het leerzaam, vertelt Jan. „Je krijgt begrip voor eikaars wereld en cultuur. Als iedereen buitenlandse vrienden zou heb ben, zou er veel minder strijd zijn in de wereld." Jan kan zich dan ook druk maken om Nederlanders 'die denken dat de Tweede Wereldoorlog nog steeds niet voorbij is'. Hij wordt zelfs nog wel eens uitgescholden voor 'mof en 'nazi'. „En dat blij ken dan vaak ook nog mensen die maar heel weinig weten over de geschiedenis van Nederland. Erg treurig allemaal. Op zo'n moment denk ik: laat dat geklets over één Europa maar zitten." Andersom denken Duitsers minder negatief over Nederlanders, ervaart Jan. „Al maken ze graag flauwe grap pen over caravans en Rudi Ca- rell." Jan mist niet zozeer Nederland, maar wel de zee en het strand die in Retranchement zo dichtbij wa ren. „Ik woon 350 kilometer van de Duitse Noordzeekust. Even naar het strand gaan, kan dus niet." Opvallend noemt hij de beperkte kook- en boodschappencultuur in Duitsland. „Heel veel lekkere, bui tenlandse dingen die je in Neder land overal kan kopen, hebben ze hier niet. Ik denk dat dit voort komt uit het koloniale verleden van Nederland. Zelfs als je uit eten gaat, is de kaart hier saai." Misschien komt dat ook doordat hij wat dat betreft in de 'saaiste re gio van Duitsland' woont. „Al thans, zo noemen andere Duit sers het hier." Jan heeft net een paar grote veran deringen achter de rug. „We heb ben een eigen huis laten bouwen, en ik ben na 19 jaar gestopt bij Claas, en overgestapt naar de fir ma Geringhoff. Die maakt maai- bakken en maïsplukkers voor dorsmachines. Inderdaad, ook weer landbouwmachines. In die wereld blijf ik nog wel even." PHILIPPINE - Al vijftien jaar liggen ze op de plank, de nummers die pro ducer John Hellenbrand uit Philippi ne nu eindelijk opgenomen heeft. Het zoeken was naar de juiste stem. Die vond Hellenbrand pak weg een jaar geleden in de persoon van Belinda Hemelaar. „Toen zij het inzong, kreeg ik direct kippenvel. Dan weet je dat het goed zit." Be Yourself at Whi field, gaat het al bum heten, en er staan acht akoes tische rocknummers op. De laat ste is net opgenomen. Zes van de songs draagt John al heel lang met zich mee. Het heeft te maken van de teksten van de songs. „De teksten hebben te maken met din gen die in het verleden in mijn fa milie gebeurd zijn", zegt John met een betrokken gezicht. „Geen leuke dingen. Dingen die niet door de beugel kunnen." Hij wil er niet al te veel over kwijt. Maar titels als Why won't you see me? en I am not a stone zijn veelzeggend: de songs zijn geschreven uit het hart, en daarom moest het ge woon goed zijn. „Ik heb het eerst zelf ingezongen. Dat klopte niet. En ik heb ze in het verleden ook al door verschillende zangeressen in laten zingen. Maar dat was het gewoon elke keer net niet." Dus gebeurde er niets met de num mers. Hellenbrand heeft iets met Enge land. Zijn hart ligt daar, zegt hij zelf. Hij heeft er vrienden, onder TERNEUZEN - De opbrengst van een snuffelmarkt, die vandaag plaatsvindt bij reikipraktijk De Witte Vlinder in Terneuzen, gaat naar Rina van Poecke. Die doet volgende week mee aan de goede doelenfietstocht Alpe d'HuZes in Frankrijk. De reikipraktijk bevindt zich aan de Schependijk 34. De markt duurt van 10 tot 16 uur. KLOOSTERZANDE - Zwembad De Honte in Kloosterzande houdt vanaf maandag de jaarlijkse zwemvierdaagse. Deelnemers kunnen maandag tot en met vrij dag terecht tussen 9.30 uur en Heeft u al gekozen voor een leveringsovereenkomst bij DELTA? l John Hellenbrand vond na vijftien jaar in Belinda Hemelaar de ideale stem om zijn nummers in te zingen, foto Peter Nicolai 10.30 uur, en tussen 15 en 18 uur (woensdag tussen 10 en 11 uur, en 13 en 18 uur). Deelnemers laten zich sponsoren. De opbrengst gaat via Unicef naar bestrijding van kindersterfte in Sierra Leone. wie een vriendin die hij al jaren kent. Zij zorgde voor een door braak in het cd-project. „Zij zei te gen mij: 'John, die songs... Je hebt het er al zó lang over, maar wat ga je daar nou mee doen?' En ik wist het echt niet." Hij haalt zijn schouders op. „Ik dacht mis schien een demo of zo. Want een cd opnemen, dat kost gewoon geld. Toen ik dat tegen haar zei, antwoordde ze dat ik me daar geen zorgen over hoefde te ma ken. Dat zij me dat geld zou schenken, om mijn droom te ver wezenlijken. Ik kon het niet gelo ven. Ik heb al heel lang niet ge huild, maar toen stonden de tra nen toch wel even in mijn ogen." Het laatste stukje van de puzzel, Meer agendanieuws vindt u op onze website. ZATERDAG 1 JUNI AARDENBURG - Schuttersterrein, 13.00 uur: Schieting Keizers en Koningen; 14.00 uur: Kermisschieting; CADZAND - Dorpskerk, 14.00 - 17.00 uur: Expositie Kunstkring Cadzand; CLINGE - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT - Café Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK - Dorpskern, 10.00 uur: d'Oekse Feesten; HULST - Terrein Buitenvest, 12.00 uur: Vestrock; LAMSWAARDE - Waaike van Bobs, 13.00 uur: Kermis (ook zondag); SAS VAN GENT - De Redoute, 10.00 uur: Zomermarkt; SINT - KRUIS - Kerkje, 15.00 uur: Con cert lezing Jan Brokken; SCHOONDIJKE - Korenmolen, 11.00 uur: Rondleiding; TERHOLE - Zorg- en beleefboerderij Binnen ste Buiten, 11.00 - 16.00 uur: open dag; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Koers- bal, biljarten; De Noordstraat, 14.00 uur: Stiletto run; Grote kerk, 14.30 uur: Blokfluitconcert conservatoria-studenten; WESTDORPE - Graafjansdijk, 8.00 uur: Dijkfeesten (ook zondag); IJZENDIJKE - Hervormde kerk, 19.30 uur: Zangavond; ZAAMSLAG - Parkeerterrein Molenhof, 14.00 uur: Muziekfestival; ZONDAG 2 JUNI BRESKENS - Het Trefpunt, 11.15 uur: The ma dienst 'De liefde van Jezus'; HULST - Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Optre den fanfare Nieuw- Namen; Bierkaai, 14.00 uur: Weekend Amateur Kunst-feest; KLOOSTERZANDE - Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; SLUIS - Langs kanaal Sluis - Brugge, 8.30 uur: Brocante markt. het juiste stemgeluid, vond Hel lenbrand in Belinda Hemelaar uit Hulst, die in zijn thuisstudio de achtergrondzang kwam inzingen voor een andere Zeeuwse artiest, Geert de Vos. „John legde mij zijn nummers voor. Of ik die ook in wilde zingen? Ik heb gezegd dat ik het in elk geval wilde probe ren." Hellenbrand: „Ik kreeg er kippenvel van toen ik het hoor de." Waar hem dat in zit? Heme laar weet het ook niet zeker: „Mis schien een stukje levenservaring? John en ik zijn elkaar in de mu ziekwereld wel eens eerder tegen gekomen, dus ik kende hem al wel een klein beetje. Ik heb hem zijn verhaal laten doen om er zo samen achter te komen welke emoties er in de nummers moes ten doorklinken. Want hoewel de teksten over John gaan, heb ik na tuurlijk ook al wel het een en an der meegemaakt. Die emoties kan ik vertolken." Hellenbrand speelt de laatste opname. Hij steekt zijn arm uit. Weer kippenvel. Wat er nu nog te doen rest, is het opnemen van een videoclip. Die komt ook op de cd te staan. „We hebben net toestemming gekre gen op het terrein dat ik in ge dachten heb: Whitfield. In Enge land worden oude dingen be waard. Whitfield is een oud mij- nencomplex daar. Het is gesloten, maar de mijnwerkers van toen zijn nu vrijwilligers die daar men sen rondleiden. Ik ben ook kind van een mijnwerker, en zo'n com plex doet me wat. En het is een eerbetoon aan mijn sponsor, en aan de mijnwerkers." Hellenbrand speelde zelf alle in strumenten in. Hij noemt zich zelf echter vooral 'producer', en heeft een studio aan huis. „Ik ben old school, auto-didact. Ik heb me zelf het vak geleerd. Met Be Your self at Whifield hoop ik toch ook wel wat bekendheid te verwer ven; voor Belinda als zangeres, en voor mezelf als producer." Naast de zeven eigen nummers van Jo hn staat er één cover op de cd: Lost van Anouk. De cd Be Yourself at Whifield wordt op 21 septem ber gepresenteerd aan genodig den. Daarna is het album te ver krijgen in de losse verkoop, of via Hellenbrand of Hemelaar. '.V >- V In de nacht van 4 op 5 juni 2013 wordt groot onderhoud verricht aan de Westerscheldetunnel en de tunnelweg. Ook is er een grootschalige calamiteitenoefening in de tunnel. De werkzaamheden starten op dinsdag 4 juni om 20.30 uur en duren tot 04.00 uur op woensdagochtend 5 juni, of eerder indien mogelijk. Gedurende de werkzaamheden is de Westerscheldetunnel in beide richtingen volledig afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. Tijdelijke gele verkeersborden geven de route van de omleiding aan. Onze excuses voor het ongemak. Meer informatie: Kijk op www.westerscheldetunnel.nl of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl of bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900 - 23 58 866 0,05/min.) - vanuit België: 0031 -113 - 23 28 44 Volg ons ook op Twitter via @WSTVerkeer Srs* wC«^«Tcm^ E L M^>unkt- W6êv IMegefijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67