ARUBA... One Happy Island! Hulst houdt bijna 800.000 euro over in 2012 KRAS.NL 26 ZEEUWS-VLAANDEREN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .,„pm a Jan van de Sluis, afkomstig uit Retranchement, woont in het Duitse Gütersloh. 9<*9 TOP-accommodaties bij KRAS.NL ORANJESTAD huurauto; Paradera Park Apartments**** Zie www.kras.nl/31511 Zie www.kras.nl/31458 Zie www.kras.nl/31147 Prijzen zijn p.p., exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl 'Voorwaarden PSF, zie www.kras.nl/parksleepfly Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-aruba 'Eén Europa? Soms denk ik: laat tig jaar geleden, een baan aangebo den. „Ik ging aan de slag als servi cemonteur, en ben daarna een paar jaar naar India gestuurd om een machine te ontwikkelen in een Duits-Indiase fabriek. Daar werden kleine maaidorsers ge maakt, speciaal voor kleine ak kers." Na dat avontuur voelde Jan wel voor een terugkeer naar Neder land, maar zijn chef besloot an ders. „Hij had voor mij een baan als testingenieur in gedachten. Ik kreeg nauwelijks de tijd om er over na te denken." In die functie reisde de Truzementenaar de hele wereld over. Interessant, maar wel funest voor zijn contacten in Ne derland. „Je had toen nog geen mobiele telefoon, of email, of Face- book. En als ik een keer naar huis ging, had ik ook weer niet de tijd om iedereen op te zoeken." Jan heeft er een dubbel gevoel bij. „Ik heb natuurlijk wel heel veel van de wereld gezien; dat is ook wat waard." In 1999 ontmoette Jan zijn vrouw Irina. „Zij komt uit Kazachstan en was mijn buurvrouw in het dorp Harsewinkel, waar ik toen woon de." Irina had een zoon uit een eerder huwelijk, de nu 23-jarige Alex. Samen kregen Jan en Irina een dochter: Anna, die nu 13 jaar is. „Thuis praten we voornamelijk Duits, hoewel ik met mijn doch ter zo veel mogelijk Nederlands spreek", vertelt Jan. „Via de fami lie van mijn vrouw krijgen we na tuurlijk ook wat van het Russisch mee. Ik kan die taal nu een beetje verstaan, maar echt praten kan ik het niet." De gesprekken in huize Van de Sluis zijn soms nauwelijks nog te HULST - De gemeente Hulst sluit 2012 af met een positief saldo van 1.156.000 euro. Een deel daarvan, 363.000 euro, heeft betrekking op een aantal geplande investeringen die vorig jaar niet meer zijn uitge voerd. Onder meer openbare ver lichting, verbeteren van de toegan kelijkheid van de binnenstad en het project Hulst voor Elkaar. Het resterende bedrag van 793.000 euro is grotendeels te ver klaren door eenmalige meeval lers, zoals 600.000 euro meer uit keringen van het rijk. B en W stellen voor om 673.000 euro te gebruiken voor het ver sneld afschrijven van investerin gen in wegen. Daarnaast willen ze 50 mille gebruiken voor, nog nader te bepalen uitgaven voor het stimuleren van de lokale eco nomie en 70.000 euro toevoegen cF aan de algemene reserve. Het hele leven van Jan van de Sluis, die 46 jaar geleden geboren werd in Retranche ment, staat al in het teken van landbouw en machines. „Mijn ouders hadden een landbouw- loonbedrijf, dus ik groeide op tus sen de machines", geeft hij aan. „Als kleine jongen ging ik al mee naar het land; meerijden op de tractor of de dorsmachine, of hel pen bij het onkruid hakken of strobalen rollen. Ik vond dat heer lijk." Het leverde Jan onder zijn klasgenoten zelfs de bijnaam 'Jan tje Trekker' op. „Ik had het blijk baar hele dagen over wat er thuis met onze trekkers en machines aan de hand was." Geen wonder dat Jan later koos voor een techniekopleiding. „Ik ging werktuigbouwkunde stude ren aan de MTS en later aan de HTS." Die opleiding legde de ba sis voor zijn eerste verblijf in het buitenland. „Ik ging op kamers wonen in Vlissingen. In mijn huis woonden ook een paar mei den die Heao deden. Die deden van die vlotte stages in Parijs, Mi laan of New York, en ze keken een beetje neer op die 'fietsenma kers' van de HTS, die stage liepen bij één of ander klein, stoffig be drijfje om de hoek." Dat liet Jan niet op zich zitten. „Ik ben Spaans gaan leren en heb vijf maanden stage gelopen in Spanje. Weliswaar óók bij een klein, stof fig bedrijfje, maar wél in het bui tenland, haha." Jan had de smaak te pakken en liep daarna ook nog een halfjaar stage bij landbouwmachinebe- drijf Claas in Duitsland. Daar kreeg hij na zijn stage, bijna twin- Voor echt lekker eten moet je niet in Duitsland zijn, vindt Jan van de Sluis. Oliebollen en appelflappen, die kennen ze er wél. door Martijn de Koning Jan van de Sluis met zijn vrouw Irina en hun kinderen Alex en Anna. waarom zou je meer betalen vlieg met ArkeFly en ontvang tot 250 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m oktober! ook vertrek mogelijk met KLM ontdek het prachtige eiland Aruba! Geniet van het tropische klimaat, de parelwitte stranden, de azuurblauwe zee en de hoofdstad Oranjestad! Jreen v» Nieuw bij KRAS.NL! Kleinschalig hotel, tegenover Surf side Beach. Inclusief ontbijt. Kleinschalig appartementencomplex, in een rustige tropische omgeving. 5-sterren resort met vele faciliteiten en een privé-strand. Inclusief ontbijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66