Digitaal loket voor stages $b5P) i STER ZLM TOER Rare grillen Tlinnel nacht dicht vanwege onderhoud Bezichtiging op komst Nog niet gelukt Dan maar blijven zitten ZEELAND 23 commentaar De huizenbezitters waren bij de Openhuizendag hoopvol over de verkoop van hun huis. Over belangstelling hadden ze niet te klagen, maar zijn de huizen ook verkocht? 12 juni in Goes PROLOOG 18.00 UUR GROTE MARKT Woensdag 12 juni wielerspektakel 3P J»n van Haan»* M J 15.00 uur Dikke Banden Race 16.45 uur Clinic Mountainbike ZATERDAG 1 JUNI 2013 Mensen die hun huis willen verko pen, krijgen voor zichtig weer hoop. In april en mei werden er meer woningen verkocht dan in de zelfde maanden vorig jaar. Pran gende vraag is: zet die trend door? Ondanks de aanhouden de economische malaise is er aanleiding voor enig optimis me. De potentiële koper weet dat er de afgelopen tijd een ste vige prijscorrectie heeft plaats gevonden. De kans dat de prij zen opnieuw fiks zullen dalen, is volgens de meeste deskundi gen niet zo groot. Ondertussen melden zich nieuwe starters op de markt. Ook mensen die al enige tijd toe zijn aan een luxere of ruimere woning, dur ven zich weer te oriënteren. Dat resulteert opgeteld in een toenemende vraag. Bovendien is de discussie over de hypo theekrenteaftrek (even) ver stomd. Resteert de vraag: wat moet de potentiële koper? Die moet vooral behoedzaam opere ren, want de geschiedenis leert dat de huizenmarkt in strijd met alle voorspellingen rare grillen kan vertonen. TERNEUZEN - De Westerschelde- tunnel is van dinsdag 4 juni 20.30 uur tot woensdag 5 juni 4.00 uur volledig afgesloten voor het ver keer vanwege groot onderhoud en een calamiteitenoefening. Het gaat om onderhoudswerk dat eens per jaar plaatsvinden. De ca lamiteitenoefening, die eens per drie jaar gehouden wordt, is no dig om de veiligheid te kunnen waarborgen bij een eventuele cala miteit. Het verkeer wordt tijdens de afsluiting omgeleid via Antwer pen. Gele omleidingsborden ge ven de route aan. door Marcel Modde MIDDELBURG - Zeeland krijgt een di gitaal stageloket voor studenten. Het centrale (internet)adres moet de vraag en het aanbod van stage plaatsen in de provincie bij elkaar brengen. Vooral hbo'ers en studenten uit het wetenschappelijk onderwijs hebben moeite in Zeeland een ge schikte stageplaats te vinden. Ze zijn in eerste instantie zelf verant woordelijk voor het zoeken van een geschikt stage-adres. Mbo'ers worden over het algemeen door de onderwijsinstelling geholpen bij het zoeken van een plek. Wan neer de praktijk is dat ze hier niet verder komen, zoeken ze hun heil buiten de provincie. Dat versterkt de kans dat ze ook na hun studie buiten Zeeland een baan zoeken. En dat terwijl wij die jongeren keihard nodig hebben, betoogde Harry van der Maas (SGP) vrijdag in Provinciale Staten. „Investeer in jongeren die de basis zijn voor de toekomst van de Zeeuwse eco nomie." Een motie van zijn hand was me de-ondertekend door PvdA, SP, Christenunie, CDA en PW en werd gesteund door WD, PvZ, GroenLinks en D66. „Wanneer stages vindbaar en aantrekkelijk zijn, is het voor studenten die bui ten Zeeland studeren een unieke kans om terug te keren", luidt één van de belangrijke overwegin gen achter deze motie. De provincie gaat na bij welke be staande organisatie die nu al ban den heeft met zowel de arbeids markt als het onderwijs het digita le loket het beste kan worden on dergebracht. Verschillende instel lingen zijn daar al mee bezig, maar dat gebeurt veel te versnip pert en te lokaal gericht, ervaren de Staten. Het centrale loket zou het best lopende initiatieven kun nen verbinden, zodat er voor heel Zeeland een betere afstemming tussen de arbeidsmarkt en het on derwijs ontstaat. Harrie en Teja Kokx uit Nieuw- en Sint Joosland hebben inmiddels 16 bezichtigingen gehad, maar tot een verkoop heeft het niet geleid. Drie gegadigden waren erg serieus, maar 'het pro bleem is dat ze ook hun eigen huis moeten ver kopen'. Volgende week komt er weer iemand naar het huis aan de Oude Rijksweg kijken. Maar het echtpaar zegt dat het geen straf is om hier te moeten wonen. „We raken er eigenlijk steeds meer van overtuigd dat we op een heel speciaal plekje wonen." Alex en Wilma de Bode uit Lewedorp wonen nog op hun idyllische plekje met schapen in de omgeving, roofvogels, een drinkput op het erf, fruitbomen en een moestuin. Ze hebben op de Open Huizendag in april twee bezoekers ontvan gen, maar daarna is het stil geworden. Ze hebben een huis in de hogere prijsklasse. Uit onderzoek van Makelaarsland is dat nu net de categorie waarmee het niet zo goed meegaat. Zo'n 80 van de procent woningzoekers zoekt een huis onder de drie ton. foto's Ruben Oreel Jacqueline en Leo van Dorst wonen ook nog in Zoutelande aan de weg naar de zee. Aan de vraagprijs willen ze niet tornen, 249.000 euro is een scherpe prijs. Maar na een twijfeling zegt Jacqueling van Dorst: „Nou ja, we kunnen na tuurlijk altijd praten. Wie weet komt er nog ie mand langs die Duits geld kan lenen", zegt ze, verwijzend naar het bericht dat Duitse banken voor een bedrag van 200 miljard aan hypothe ken in Nederland gaan verstrekken tegen lage rentetarieven. „Dat was mooi nieuws."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63