Onderzoek reactorvat moet over van Staten I 66 Niet direct heel hoog inzetten, maar gewoon een voorzichtig bod doen. Na de maand april laat ook mei een stijging van het aantal huizenverkopen zien. 22 ZEELAND Zuinig J Heeft u al gekozen voor I een leveringsovereenkomst bij DELTA? HERSTEL zaterdag Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ONTWIKKELING WONINGVERKOPEN +16% EP Maikel Harte Zeeuwen zijn zuinig. We zullen wel nooit meer van het stempel afkomen, al was er de ze week weer een bericht dat het tegendeel bewees. Omroep Zeeland liet weten dat uit on derzoek is gebleken dat Zeeuw en tijdens deze crisis helemaal niet zuinig zijn en dat ze in ver gelijking met de meeste andere Nederlanders het geld juist meer laten rollen. Zou dat samenhangen met het feit Zeeland al jarenlang de laag ste werkloosheid heeft. Meer mensen met werk, betekent meer mensen die geld uit kun nen geven, of is het andersom: als mensen meer geld uitgeven is er meer werk. Ik weet het niet, maar ik word in ieder ge val blij van dit soort berichten. Zuinig zijn is natuurlijk hele maal geen slechte eigenschap en vaak juist een goede, maar het heeft ook iets.negatiefs, iets bekrompens, zeker als het als een volksaard gebracht wordt. Terwijl het helemaal geen spe cifiek Zeeuwse volksaard is. Dat Zeeuwen zuinig zouden zijn, hebben we te danken aan een handige marketingman F van Unilever. Die bedacht op zijn kantoor de slogans 'Ons bin zunig' en 'geen cent te vee eeh' om het margarinemerk Zeeuws Meisje aan prijzen. Inmiddels is de productie van Zeeuws Meisje naar Hongarije verplaatst, woont het Zeeuws Meisje uit de reclames van des tijds tegenwoordig in het mid den van het landmaar blijft het de Zeeuwen achtervolgen. Ik heb mij er altijd al aan geër gerd. Tijdens mijn studententijd in Amsterdam heb ik hele kolo nies Brabanders, Friezen en Hollanders op bier getrakteerd en toch zat er altijd wel weer zo'n grapjas tussen die dan met de opmerking 'ons bin zunig' kwam. En ik was niet de enige die last had van die slogans. Ik kan me nog een Zeeuwse mede studente herinneren, ik zal haar naam niet noemen, die ook dat soort opmerkingen kreeg, maar dan wel net even anders. Zij versleet op korte tijd de ene na de andere stu dent en verwierf zo een zekere reputatie. Ik hoor ze het nog naar haar roepen in de aula: „Geen vent te vee eeh." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Het antwoord vindt u elders in deze krant. Meest klantgerichte energieleverancier CUSTOMER CENTRIC DNA AWARD 2013 Huizenmarkt kruipt uit dal door Edith Ramakers MIDDELBURG - Is het een structu reel herstel of een tijdelijke ople ving van de huizenmarkt? Peter Kodde van Delta Makelaardij in Zierikzee weet wel raad met die vraag. „Ik verkoop al maanden goed, vanaf oktober vorig jaar. Vanaf januari heb ik al zeventig huizen verkocht, in alle prijsklas se. We hebben nog nooit zo goed gepresteerd, met drie a vier verko pen per week. Structureel dus." Voor VBO-makelaar Kodde komt het onderzoeksresultaat van Make- laarsland niet als een verrassing. Makelaarsland (de landelijk opere rende grootste makelaar) laat een positief geluid horen en signa leert dat de huizenmarkt zich langzaam maar zeker herstelt. Voor de tweede maand op rij is een opgaande lijn te zien in het aantal woningverkopen. In mei 2013 zijn er zelfs meer woningen verkocht dan in mei vorig jaar en er werden 114.000 bezichtigingen aangevraagd. Het aantal huizen dat in het hele land in een maand werd verkocht komt uit op 11.000, dat is een stij ging van 16 procent ten opzichte van de maand mei in 2012. Kodde ziet kansen voor zijn colle ga-makelaars. „We moeten met Makelaar Peter Kodde De ontwikkeling van de woningverkopen in 2013 ten opzichte van 2012. 20% 10% 0% -10% -20% -30% -40% jan'13 feb'13 mrt'13 apr'13 mei'13 infographic Willem Adriaansens bron Makelaarsland.nl zijn allen door deze periode heen, maar het komt goed. Soms moet je dan je strategie veranderen. Niet direct heel hoog inzetten, maar gewoon een voorzichtig bod doen en kijken waar je uitkomt. Dat is een vriendelijke aanpak, die bij mij succesvol is en regelma tig tot verkoop leidt." Hij zegt dat de klant koning is en vindt het onbegrijpelijk als een collega een klant rustig drie da gen laat wachten op een ant woord. „Dat hoor ik dan weer te rug van de kopers in spe. Dat kan dus niet meer in deze tijd. We moeten werken, overuren maken en vernieuwen. Ik bied virtuele rondleidingen aan belangstellen den aan en ik laat een professio neel fotograaf foto's maken van huizen die te koop staan, voor een mooi magazine. Dat kost alle maal wat, maar de investeringen betalen zich uit." De woning markt heeft de weg omhoog weer gevonden, is de mening van Kod de. Mark Faasse, voorzitter van de NVM, afdeling Zeeland, is nog aan de voorzichtige kant. „De eer ste drie maanden van dit jaar wa ren nog superslecht. Maar als we nu de lijn vasthouden van 11.000 verkochte woningen maandelijks, zoals Makelaarsland nu aanhaalt, komen we wel uit op zo'n 130.000 woningen in een jaar. Dat zou he lemaal niet slecht zijn." Hij hamert erop dat geaccepteerd moet worden dat de huizenprijs niet meer zo hoog is als voor de crisis. „Daar is tijd voor nodig. Een arbeiderswoning in Kats werd een jaar geleden op de markt gezet voor 138.000 euro en is deze week verkocht voor 79.000 euro." Makelaarsland signaleerde nog dat de koopbereidheid toeneemt en dat het consumentenvertrou wen groeit. 70 Procent van de hui dige woningzoekers is van plan om in 2013 een woning te kopen. door Ben Jansen MIDDELBURG - Bij de eerstvolgende onderhoudsstop van de kerncentra le Borssele moet het héle reactor vat op haarscheurtjes worden ge controleerd. Dit voorjaar is onge veer de helft van het vat geïnspec teerd en dat achten de Staten van Zeeland onvoldoende. Een meerderheid (GL, D66, PvZ, SP, PvdA en PW) sprak vrijdag de wenselijkheid van zo'n onder zoek uit. Een nieuwe echo van het vat moet een einde maken aan elke twijfel over haarscheur tjes. Die twijfel wordt onder ande re geuit - door Greenpeace en wordt gevoed doordat niet het he le vat aan het ultrasoon onder zoek is onderworpen. In de motie van de Staten staat dat in de Belgische kerncentrales Doel 3 en Tihange 2 de reactorva ten wél algeheel zijn onderzocht. Dat klopt echter niet. Ook daar zijn delen van het vat die met de echo-robots moeilijk te bereiken zijn, buiten beschouwing geble ven. De motie gaat naar het minis terie van Economische Zaken en de Tweede Kamer. CDA en WD betoogden dat de motie de onze kerheid over de veiligheid van het vat in stand houdt. SCHELDEJA2Z dankt een ieder die de 41e editie van Scheldejazz tot een succes heeft gemaakt. bedankt sponsoren, subsidiegevers en donateurs voor hun financiële bijdrage of sponsoring in natura. bedankt alle samenwerkingspartners, vrijwilligers en musici voor hun inbreng en inzet. bedankt alle bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62