KvVL» J Afwijking ZEEUWS-VLAANDEREN Dikkertje Dap Wakker worden op het strand bij Groede Nog 7 dagen almanak Schrijf in op: NIEUWSTIP? Woningmarkt heeft de weg omhoog weer gevonden Alles over de Ronde van Zeeland Seaports Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Het duurde even, maar nu is het zover. Terneuzen mag zich uitspreken over het plan voor Kennedylaan-West. redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND KAPELLE - Het bronzen standbeeld van Dikkertje Dap op zijn giraf in Kapelle is in de nacht van donder dag op vrijdag gestolen. Het stand beeld, dat in 1993 door Annie M.G. Schmidt zelf werd onthuld, stond bij de bibliotheek aan de Van der Biltlaan. Waarschijnlijk waren de dieven uit op het brons. Tip? redactie@pzc.nl www.deltaridefortheroses.nl_ Alle mensen zijn anders en eigenlijk hebben ook alle mensen hun eigen afwijking, hield de juf de kinderen op de Hulster basisschool voor. En dat is helemaal niet erg. Ook de kin deren in de klas hebben elk hun ei genaardigheden. „Ik kan niet zo goed zien", reageerde een jongetje op de vraag van de juf. En de juf zelf Welke afwijking had die eigen lijk? De klas keek de juf met onder zoekende blik aan. Een jongetje kwam met het antwoord: „Jij bent slim..." SPORT Bel: 0118 - 57 24 27 AANGEENBRUG ELECTRO www.aangeenbrugelectro.nl wwwdotreporee^ikzeywe^l Ei 'Kennedy' is nu gelegd door Henk Boot TERNEUZEN - Nee, namen van be leggers, investeerders, exploitan ten of kopers voor het win kel-wooncomplex aan Kenne dylaan-West (KL-w) noemen ze nog niet. Dat komt later. Voor Ni co Boussen van Laföma Project ontwikkeling en directeur Kees van bouwbedrijf Van der Poel is nu het belangrijkste dat ze B en W van Terneuzen op hun hand hebben. „Er ontstaat zekerheid. Gegadigden - en die zijn er - we ten nu dat het plan daadwerkelijk in gang gezet wordt. Dat maakt dat ze in hun afweging waar te in vesteren, bewust voor Terneuzen kunnen kiezen", aldus Boussen. Zijn plan voor de ontwikkeling van het project Kennedylaan- West gaat in procedure. Ontwik- kelkosten: tussen de 30 en 35 mil joen euro. Streefdatum van inge bruikname: eind 2015. Dan staat er op het nu nog braak liggende, deels vervuilde De Hoop-terrein tussen de Kenne- dylaan en de havenarm een op het oog fraai complex met twee paviljoens voor grootschalige en perifere detailhandel. Met daarin winkels met 1000 tot 1500 vier kante vloeroppervlakte. Plus 42 koop- of huurappartementen met uitzicht op de jachthaven. Er komt ook een parkeerterrein in twee lagen met 400 plaatsen en een benzinestation (geen LPG) om de Agrimarkt (een potentiële klant) te gerieven. „Er is 500 vier kante meter snipperruimte over, zodat we er ook horeca voor een functionele bak koffie kunnen on derbrengen", aldus De Regt. Een gokhal komt er volgens wethou der Co van Schaik in elk geval niet. De gemeente Terneuzen steekt 750.000 euro in aanpassing van de verkeerssituatie. „Maar die plek ligt buiten het plangebied omdat we geen staatssteun mo gen en willen geven", aldus Van Schaik. Volgens wethouder Frank van Hulle is de Kennedylaan- West een aanvulling op het be staande winkelcentrum en 'niet concurrerend'. Van Schaik denkt dat Terneuzen hiermee qua win kelaanbod kan wedijveren met an dere (Zeeuwse) steden. „De vraag is of er hierna nog nood is om de Zuidpoort (rondom de skihal) te ontwikkelen." Dat het langer duurde dan ver wacht voordat B en W het plan in procedure brengen, komt vooral door de financiële onderbouwing ervan. „Op luchtkastelen zitten we niet te wachten", aldus Van Schaik. Er waren op het bouwterrein zes grondeigenaren die het met el kaar eens moesten zien te wor den: de gemeente, De Hoop, Nae- ye-Verstraeten, Van der Poel, La föma en het waterschap. Het op ruimen van de vervuiling hoeft volgens Boussen minder grondig vanwege de aanleg van het par keerterrein. De Terneuzense raad bespreekt in juni het beslisdocu- ment over 'KL-w'. pagina 24 en 25: Van Schaik en 'Collega's ZATERDAG 1 juni 2013 GROEDE - Binnen een paar weken kan het voor het eerst op het West- Zeeuws-Vlaamse strand: overnachten in een slaaphuisje. Het eerste huisje werd gisteren, op het strand achter de Cletemspolder, op z'n plek gezet. De komende weken volgen er nog negen, vertelt Erik van Damme van de vlakbij gelegen Camping Groede, die de huisjes exploiteert. Camping Groede won vo rig jaar een prijsvraag van de gemeente Sluis, en mag daarom, als pilot en voorlopig als enige, slaaphuisjes neerzetten. „Dit jaar komen er tien huisjes waar vier mensen in kunnen", verklaart Van Damme. „Volgend jaar komen er nog vijf bij." De eerste huisjes gaan over een paar weken de verhuur in. Eind juni kan iedereen tijdens een open dag de huisjes bewonderen, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61