L 1 Bi BI I I 28 ZEELAND DAGBOEK In Middelburg vindt vanaf maandag de Internationale Duurzaamheidsolympiade INESPO plaats. Scholieren uit de hele wereld presenteren hun duurzame ideeën. Coördinator Ibrahim Elmaagac is druk bezig met de voorbereidingen. _L EF WÊ. ui J Jammer, minister Bussemaker kan helaas niet ingaan op onze uitnodiging. Vrijdag 24 mei Zaterdag Zondag Maandag EP HB: L 1 m A 1 5 X- I (Sw" fcim-'t'L f- - v - - Ibrahim Elmaagac is coördinator van de internationale duurzaamheidsolympiade INESPO. Zo'n 450 scholieren uit 45 landen zijn komende week in Zeeland. Dag voor dag lopen we het Ibrahim Elmaagac, INESPO Na twee dagen afwezig te zijn geweest op het kantoor van Stichting Cosmicus, omdat ik woensdag en donderdag vanuit het Provincie huis van Zeeland werk, wacht me vandaag een dag vol overleg en het beantwoorden van vragen. Het eerste dat ik doe is het INESPO- draai boek delen met mijn collega's, dat opgesteld is door Monica Schra van Provincie Zeeland. De ochtend vliegt voorbij. In mijn lunchpauze rijd ik nog even langs mijn oude huis waarvan ik aanstaande maandag de sleutels moet over dragen. Terug op kantoor vult de middag zich met het beantwoorden van telefoontjes en e-mails. Een collega komt melden dat er inmiddels elf ambassades toegezegd hebben aanwezig te zijn bij de prijsuitreikingsceremonie op 6 juni en dat de Commissaris van de Koning in Zee land hen waarschijnlijk kan ontvangen. Helaas heb ik nog steeds geen antwoord van de ministers Iet Bussemaker en Melanie Schultz van Haegen ontvangen, maar ik houd j^oede hoop. Rond 18.00 uur vertrek ik richting huis, om bij te komen van een drukke week en me voor te bereiden op een nog hectischere week. Helaas, uitslapen zit er vandaag niet in. Om 9.00 uur moet ik in Amsterdam zijn voor over leg met externe commissies, bestaande uit stu denten en alumni die zich opgeworpen heb ben als vrijwilliger voor INESPO. Alle mogelij ke onderwerpen komen aan bod: inzet van vrijwilligers, accommodatie, programma, acti viteiten, sprekers, bezoekers, etc. Pas rond 16.30 uur ben ik thuis en doe nog snel even boodschappen, 's Avonds komt er voor het eerst bezoek in ons nieuwe huis; een aantal buren komt langs om kennis te maken. De ontspanning en de gezelligheid doen me goed en ik slaap met een tevreden gevoel in. Vandaag eindelijk een vrije dag na een ver moeiende week. Ik heb me voorgenomen me veel te ontspannen en weinig te werken. Ik ontbijt lekker laat met het hele gezin om ver volgens nog wat dozen uit te gaan pakken, om dat we net verhuisd zijn. 's Middags rijd ik met mijn jongste dochter Narin naar onze oude buurt in Feyenoord waar kabouter Plop een optreden geeft. Na het optreden spreek ik met een vriend en vraag hem om advies hoe ik de kurklaag, nog aangebracht door een vori ge huurder, in onze oude woning kan verwij deren. De woningcorporatie wil een kale wo ning terugzien en brengt anders kosten in re kening om het zelf te verwijderen. Mijn vriend raadt aan een machine te huren die de ze klus zo voor elkaar heeft. Morgen maar eens proberen dan. Het was een heerlijke ontspannen dag zo tus sen alle drukte door en ik ga dan ook op tijd naar bed om de week goed uitgerust te kun nen beginnen. Deze dag is in maar één woord te beschrijven: stress. Rond 7.00 uur vertrek ik om de machi ne op te halen die als het goed is de kurklaag in onze woning in een mum van tijd kan ver wijderen, omdat dat met hamer en plamuur- mes totaal niet opschiet. Met de machine gaat het beter, maar niet snel genoeg, want om 15.00 uur moet alles weg zijn. Ik geef het op en bel de woningcoöperatie. Gelukkig klinkt de stem aan de andere meelevend en we spre ken af om vanmiddag bij de sleuteloverdracht te kijken hoe we het op kunnen lossen. Ik spoed me naar kantoor om allerlei dringen de mails af te handelen. De busmaatschappij heeft een bevestiging nodig van de extra acti viteiten, de hotelindeling moet klaar zijn en persberichten over de vijfde INESPO moeten echt de deur uit. Ik lees, beoordeel, overleg en geef akkoord voor hetgeen gedaan moet wor den. Om 15.00 uur ben ik weer in mijn oude huis. De opzichter is zo aardig er geen pro bleem van te maken en de kurklaag verder te verwijderen, zonder kosten. Opluchting! Thuis check ik nog even mijn e-mail. lammer, minister Bussemaker kan helaas niet ingaan op onze uitnodiging om te spreken tijdens INESPO. Vervolgens ga ik de deur weer uit om aanwezig te zijn bij de Awards Ceremony I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60