Postzegelprijs voor tweede keer verhoogd 3 Gratis BINNENLAND 5 r 7- Bij Alles-in-1 van Ziggo. (ZIQQO Het OM had zes jaar cel willen eisen tegen de belagers van Richard Nieuwenhuizen, maar zes van de zeven zijn te jong. Rechters dragen als proef zelf enkelband Kabinet tegen vaste eurogroepvoorzitter Wat er in je omgaat om je zo te laten gaan, zal ik nooit kunnen begrijpen 20 jaar cel geëist voor moord op kickboksgala 'Geen proef met stroomstootwapens' Putdeksel hindert verkeer in tunnel Gratis bus voortaan alleen voor minima Samsung Galaxy Tab 2 (7.0) saJ altijd iets voor jou ZATERDAG 1 JUNI 2013 Trainer Nieuw Sloten 'had beter moeten weten' door Merel van Leeuwen LELYSTAD - Het Openbaar Ministe rie acht bewezen dat zes minderja rige spelers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten en een van hun vaders Voor liefhebben geno men' dat grensrechter Richard Nieuwenhuizen zou kunnen over lijden doordat ze hem hebben ge schopt terwijl hij op de grond lag. Volgens officier van justitie Joost Zeilstra was het niet hun bedoe ling Nieuwenhuizen dood te schoppen, maar hij acht voorwaar delijke opzet wel bewezen. „Ze hebben hem met kracht geschopt, terwijl hij weerloos op de grond lag." Wie precies tegen welke lichaams delen heeft geschopt, vindt Zeils tra niet van belang. „Met uitzon dering van één verdachte hebben ze allemaal meegedaan aan het schoppen en slaan." Het OM eiste zes jaar cel tegen de enige volwassen verdachte, de va der van een 15-jarige. Hij was be geleider en trainer en hij 'had be ter moeten weten'. „Hij had moe ten voorkomen dat het zo uit de hand liep." In plaats daarvan heeft hij meegedaan aan het ge weld. De aanklager noemde het 'zeer opvallend en belastend' dat de schoenen van de man na het incident nergens gevonden zijn. „Terwijl hij wist, zijn zoon was al aangehouden, dat de politie de schoenen mee zou nemen." DEN HAAG Twee Haagse rechters dragen vanaf maandag vijf dagen lang een elektronische enkelband. Zij doen dit bij wijze van proef en op eigen verzoek, omdat ze willen weten wat het betekent voor mensen die een dergelijke maatregel, met huisarrest, krij gen opgelegd. DEN HAAG Nederland zal niet instemmen met het instellen van een vaste voorzitter van de eurogroep, de functie die nu door minis ter Jeroen Dijsselbloem van Fi nanciën parttime wordt ver vuld. Dijsselbloem zelf wil in elk geval tot eind 2014 partti me voorzitter blijven. Nieuwenhuizen stond die zater dagmiddag op 2 december in zijn vrije tijd als grensrechter op het voetbalveld tijdens de jeugdwed strijd tussen Buitenboys B3 uit Al- mere en de Amsterdamse voetbal club Nieuw Sloten. „Je moet van dit soort mensen afblijven", bena drukte Zeilstra. Volgens het OM is Nieuwenhuizen na de wed strijd tot twee keer toe onderuit gehaald en geschopt en geslagen. „Eén vechtpartij die ongeveer een minuut duurde." Het OM nam het de verdachten zeer kwalijk dat zij, op één uitzon dering na, geen verantwoordelijk heid voor hun handelen hebben Joost Zeilstra, officier van justitie DEN BOSCH Tegen een 32-jarige man uit Veg- hel is gisteren twintig jaar cel geëist, omdat hij in november bij een kickboksgala in Zijtaart een kickbokspromotor doodschoot en diens broer neerschoot. De man was met een vol pistool naar het gala gegaan en kon verwachten dat er rivalen zouden zijn. DEN HAAG Proeven met stroomstootwapens ('tasers') bij de gewone politie moeten niet eens worden onder nomen, vinden D66-Tweede Ka merlid Magda Berndsen en het VN-Comité tegen Marteling. Het gezondheidsrisico is te groot, vooral voor mensen met hartpro blemen. genomen. „Wat er in je omgaat om je zo te laten gaan, zal ik waar schijnlijk nooit kunnen begrij pen." Het staat volgens hem vast dat Nieuwenhuizen een dag na de vechtpartij is overleden als gevolg van het geweld tegen hem. Ande re lichamelijke aandoeningen doet het OM af als zeer onwaar schijnlijk. Het OM had ook zes jaar celstraf willen eisen tegen de zes jongens die betrokken waren bij het ge weld tegen Nieuwenhuizen, maar gezien hun jeugdige leeftijd kon dat niet. Tegen de 15-jarige die als enige heeft toegegeven dat hij Nieuwenhuizen heeft geschopt, werd twaalf maanden geëist, waarvan twee voorwaardelijk. Te gen vijf medeverdachten eiste het OM 24 maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. Een jaar en twee jaar zijn de maxi mumstraffen in het jeugdstraf recht. Omdat het OM ook de hulp van de jeugdreclassering wil, moest de officier een deels voor waardelijke celstraf eisen. Als de jongens zich straks niet aan regels van de jeugdreclassering houden, moeten ze de rest van hun cel straf alsnog uitzitten. Tegen de enige verdachte die niet betrokken was bij het geweld te gen Nieuwenhuijze eiste het OM dertig dagen celstraf, waarvan der tien voorwaardelijk. Hij had wel de keeper van Buitenboys gesla gen. De advocaten waren niet te spre ken over de strafeisen. Sidney Smeets, raadsman van de verdach te vader, vindt dat de eisen tussen de volwassen verdachte en de jon gens veel te ver uit elkaar liggen. Vandaag en maandag geven de ad vocaten hun visie. AMSTERDAM Een losgeschoten putdeksel in de Zeeburgertunnel speelt het verkeer bij Amsterdam parten. Twee vrachtwagens waren donderdag tegen het deksel ge reden. De schade is zo groot, dat het wel tot maandag kan duren voor de boel is gerepa reerd. EINDHOVEN Het stadsbestuur van Eindho ven wil het gratis busvervoer voor 65-plussers en kinderen onder de 12 jaar schrappen. In plaats daarvan moet de bus gra tis worden voor mensen met een laag inkomen. Zo komt het voordeel bij mensen die dit het hardst nodig hebben. DEN HAAG - PostNL laat de prijs van zijn postzegels binnen een jaar met 20 procent stijgen. Vanaf 1 au gustus wordt het basistarief voor binnenlandse post verhoogd van 54 naar 60 cent. Op 1 januari steeg de prijs van een postzegel voor een gewone brief of kaart al van 50 naar 54 cent. De duurdere zegel zorgt ervoor dat de resultaten van PostNL over 2013 er iets beter uit zullen zien dan eerder gedacht. Volgens een woordvoerder van PostNL komt de snelle nieuwe verhoging, de tweede dit jaar, doordat de postmarkt harder krimpt dan verwacht. PostNL re kent erop dat het Nederlandse postverkeer in 2013 met 8 tot 10 procent daalt. „We doen er daar bij alles aan om kosten te bespa ren, maar dat is onvoldoende. Daarom zijn we gedwongen de ta rieven te verhogen." Minister Henk Kamp (Economi sche Zaken) stemde eind maart al in met de tariefsverhogingen. Ook de tarieven voor grensover schrijdende post stijgen. Daarbij gaat het basistarief voor brieven in Europa naar 96 cent, in de rest van de wereld naar 1 euro. Volgens PostNL betekenen de duurdere zegels dat een Neder lands huishouden gemiddeld 2 eu ro per jaar meer betaalt voor post. De nieuwe prijzen gelden voor on bepaalde tijd. PostNL heeft nog geen vastomlijnd idee wanneer de tarieven verder omhoog zou den kunnen gaan. PostNL rekent nu voor 2013 op een bedrijfsresultaat van 50 tot 90 miljoen euro. Eerder werd dit re sultaat op 20 tot 60 miljoen euro geschat. De lichte verbetering van de verwachting voor het bedrijfs resultaat komt volgens de woord voerder niet alleen door de duur dere postzegels. Hij wees ook op gunstige ontwikkelingen bij de bezorging van pakketjes en op de buitenlandse markten waar Post NL actiefis. N r Q, W 11 SAMSUNG i Wil je ook in en om je huis tv-kijken op een tablet en smartphone? Eenvoudig films en series bestellen, supersnel internetten, voordelig bellen en nog veel meer? Neem dan nu Alles-in-1 en ontvang een gratis Samsung Galaxy Tab 2 (7.0)*. Of kies een van de andere aanbiedingen. Ga naar ziggo.nl/aUesinl of bel 0900-0730 (lokaal tarief) De aanbiedingen zijn alleen geldig voor nieuwe Alles-in-1 klanten die de afgelopen 6 maanden geen Alles-in-1 hebben afgenomen en een jaarcontract afsluiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5