'Onze school heeft deze speeltuin bedacht' ARUBA... One Happy Island! 1 26 BEVELANDEN en THOLEN Buurtzorg in Kapelie en Kruiningen Stavoord6 wordt uitgezwaaid in Oud-Vossemeer KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Comité Blijven Spetteren is verbijsterd en kondigt nieuwe acties aan om zwembad open te houden. TOP-accommodaties bij KRAS.NL ORANJESTAD De Spetter sluiten College wil door Rob Paardekam THOLEN - De dagen van zwembad De Spetter in Tholen lijken ge teld. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor om het bad te sluiten in het kader van de bezuinigingen. Jo- han Koedood van het comité Blij ven Spetteren is verbijsterd. De gemeente moet de komende jaren forse besparingen doorvoe ren. De bedragen lopen op tot 2,8 RILLAND - Vlak voor de officiële opening van de nieuwe speeltuin in Rilland hangen de toestellen vol kinderen. Prachtig, vinden ze hem. „En onze school heeft deze speeltuin zelf bedacht", zegt Jarik uit groep vier van de Reigersberg trots. En dat klopt: leerlingen van Ril- landse basisscholen hebben het ontwerp van de speeltuin zelf ge maakt. Ze hebben speeltoestellen uitgekozen en de kindergemeente raad heeft gedebatteerd over wel ke toestellen er aangeschaft moes ten worden. De echte gemeente raad heeft vervolgens geld be schikbaar gesteld. „Ik had écht niet gedacht dat er zo'n kabelbaan zou komen", zegt Jarik (7). „De vorige keer gingen we zo hard dat ik bijna over de kop ging. Die kabelbaan is echt cool." Jarik is wel al tien dagen in de speeltuin geweest, schat hij in. „En dit is ook erg leuk", zegt hij, met zijn vriendjes in de touwen van het klimrek hangend. miljoen euro in 2017. In een ver trouwelijk document doet het col lege een aantal bezuinigingsvoor stellen. De gemeenteraad praat daar volgende maand achter geslo ten deuren over. De PZC heeft uit betrouwbare bron vernomen dat burgemeester en wethouders zwembad De Spet ter in Tholen willen sluiten. Sa men met de toch al geplande slui ting van zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk levert dat een besparing van 420.000 euro per jaar op. Daarmee is de sluiting van het zwembad veruit de groot ste bezuiniging die het college voorstelt. Bij de andere besparingen gaat het veelal om relatief kleine bedra gen. Daarmee lijkt de raad nauwe lijks om de sluiting van De Spet ter heen te kunnen. Als ze het zwembad open wil houden, valt er een enorm gat in het bezuini gingsplan van het college. Johan Koedood van het comité Blijven Spetteren, dat niet zo lang geleden nog streed voor behoud van het zwembad, werd totaal ver rast door het voorstel van het col lege. „Een jaar geleden heeft: de ge meenteraad unaniem besloten om De Spetter te renoveren en open te houden", stelt hij. „Dan kan het toch niet zo zijn dat nu het tegenovergestelde wordt beslo ten? Ik had verwacht dat ze het budget wat wilden verlagen, maar dat ze voorstellen om het bad te sluiten, is bizar. Ze hebben het al tijd over 'vertrouwen in de poli tiek' en 'dichtbij de burger staan'. Nou, als dit doorgaat, geloof ik daar geen klap meer van." Koedood zegt dat er best wat be zuinigd kan worden op het zwem bad. „Wij zijn altijd voor een sobe re renovatie geweest. Het kan echt voor minder dan de 1,8 mil joen die ervoor was uitgetrok ken." Daar komt volgens Koedood bij dat er nog wel andere zaken zijn waarop kan worden bezui nigd. „Het herstel van de vesting wallen kost meer dan een mil joen. Volgens mij zit geen enkele Tholenaar daar op te wachten." Het comité gaat opnieuw actie voeren om het zwembad open te houden. „Ik denk dat we er nog wel een schepje bovenop doen ten opzichte van de vorige keer", aldus Koedood. Blijven Spetteren wil vóór 13 juni, als de raad achter gesloten deuren over de bezuini gingen vergadert, al iets doen. Op 19 juni, als er weer een openbare commissievergadering is, zal te vens worden ingesproken. In 2004, toen eveneens fors moest worden bezuinigd, stelde het col lege ook al voor om De Spetter te sluiten. Dat leidde tot massaal pro test. De raad besloot uiteindelijk om het bad open te houden. Of dat ook deze keer gebeurt, zal in september blijken. Dan neemt de gemeenteraad pas een definitief besluit over de bezuinigingen. KRUININGEN - Het team Buurtzorg in Yerseke is dermate succesvol dat het is opgesplitst in twee teams: Buurtzorg Yerseke en Buurtzorg Kapelle-Kruiningen. Daardoor is er straks buurtzorg in Yerseke, Kapelie, Wemeldinge, Schore, Hansweert en Kruiningen Twee jaar geleden is Buurtzorg met een team in Yerseke en om streken gestart. Inmiddels zijn er steeds meer cliënten die kiezen voor het concept van Buurtzorg: kleine professionele teams die vas te tijdsafspraken maken met de cliënten. Het nieuw gevormde Buurtzorg team Kapelle-Kruiningen is per 3 juni gevestigd aan de Weststraat 1 in Kapelie en is 24 uur per dag be reikbaar onder telefoonnummer 06-23337724. Binnenkort wordt het kantoor feestelijk geopend. Team Yerseke blijft werkzaam in Yerseke. Buurtzorg is een landelij ke organisatie. OUD-VOSSEMEER - Stavoordó, het team dat meedoet aan het evene ment Alpe D'HuZes, wordt van daag om 11.00 uur uitgezwaaid vanaf sportpark De Vossenberg in Oud-Vossemeer. Tijdens het evenement zullen de leden van het team de beroemde Franse berg Alpe D'Huez meerde re malen beklimmen. Ze doen dat voor KWF Kankerbestrijding. In aanloop naar het evenement heeft Stavoordó geld opgehaald met allerlei acties, waaronder het Glazen Ei. De totale opbrengst van alle acties wordt morgen be kend gemaakt. Dat gebeurt om on geveer 10.30 uur. Er doet overigens nog een tweede Thools team mee aan Alpe D'Hu- zes. Onder de naam 'VijfvoorZes' reizen vijf medewerkers van de gemeente Tholen af naar Frank rijk om de berg te beklimmen. door Nadia Berkelder De nieuwe speeltuin aan de Sint Feiixstraat is vrijdagmiddag geopend door burgemeester Huisman. foto Mechteld Jansen MM vlieg met ArkeFly en ontvang tot 250 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m oktober! ook vertrek mogelijk met KLM ontdek het prachtige eiland Aruba! Geniet van het tropische klimaat, de parelwitte stranden, de azuurblauwe zee en de hoofdstad Oranjestad! Paradera Park Apartments**** Nieuw bij KRAS.NL! Kleinschalig hotel, Kleinschalig appartementencomplex, in 5-sterren resort met vele faciliteiten en_ tegenover Surfside Beach. Inclusief ontbijt, een rustige tropische omgeving. een privé-strand. Inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/31511 Zie www.kras.nl/31458 Zie www.kras.nl/31147 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn p.p.. exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, ziewww.kras.nl "Voorwaarden PSF, zie www.kras.nl/parksleepfly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58