A58 uren afgesloten Zes kandidaten in race kinderburgemeester Nieuw tenniscomplex in Wolphaartsdijk Goedkoper kan écht niet! hollands nieuwe. Voor maar BEVELANDEN en THOLEN 25 ,€387,-, Lintje voor Zielstra-Vlasbom Schuurverkoop ten bate van de kerk Coese behaald PhD aan universiteit Voordeel voor lezers van de PZC Apple iPhone 4 275 min/SMS 500 MB TOTAAL VOORDEEL Beste! nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc ZATERDAG 1 JUNI 2013 dikke buikjes De families Steketee en De Jonge plaatsen de oestertafels voor de zakken oesterbroed op de Slikken van Kats. foto Mechteld Jansen OESTERTEELT De oesterproductie vindt plaats in de Zeeuwse Delta (Grevelingen, Oosterschelde, Veerse Meer). De opbrengst van mosselen en oesters in beide wateren is in de afgelopen decennia afgenomen. De productiecapaciteit van de Oos terschelde is de afgelopen jaren gehalveerd. Dit wordt toegeschreven aan on der andere door overbegrazing als gevolg van de groei van het wilde bestand aan Japanse oester. Er zijn diverse projecten gaande om de oesterteelt te verduurza men en de opbrengst te verbete ren. Diverse kwekers gebruiken inmid dels het hangmandensysteem. Het invangen van oesterbroed in 'sokken' gevuld met oude schel pen vindt ook ingang. WOENSDRECHT - De A58 is vrijdag enkele uren afgesloten geweest omdat een gekantelde vrachtwa gen de weg blokkeerde. De wagen kantelde bij Woens- drecht, ter hoogte van het knoop punt Markiezaat. Verkeer richting Vlissingen en richting Antwer pen moesten ver omrijden. Direct na het ongeval ontstond een kilometers lange file op de A58. Automobilisten moesten ver der via de Oude Rijksweg. Het duurde uren voordat de vrachtwagen, die geladen was met blikken geconcentreerd ana nassap, van de weg was. Ook het sap verwijderen kostte tijd. Iets na één uur 's middags werd één rijbaan weer vrijgegeven. Toen stonden er ook nog files. Rijkswaterstaat vroeg automobi listen om Bergen op Zoom te mij den. Ze werden over Zierikzee en Antwerpen gestuurd. De andere kant op, Zeeland uit, waren er geen problemen. GOES - Carmen van Fraassen, Fabiënne Vermeulen, Josephine van den Hoek, Marleen Zuidweg, Ming Yiem Man en Naoual Erzou- bai strijden dit jaar om het kinder burgemeesterschap van Goes. De functie is populair, in totaal 21 kandidaten solliciteerden nadat op de basisscholen brieven waren verspreid. Een jury bestaande uit wethouder Jo-Annes de Bat, hui dig kinderburgemeester Justin Reijerse, citymarketeer Jonneke Schuurbiers en bestuurslid Marco Rave van Goes Marketing, koos de zes kandidaten, die deze maand campagne zullen gaan voe ren. De kans is groot dat de nieu we kinderburgemeester dit jaar weer een meisje wordt, want die zijn veruit in de meerderheid. Ming Yiem Man is, zijn naam zegt het al, de enige jongen. Het stembureau staat zaterdag 15 juni op de Grote Markt, de jury verrast de winnaar op woensdag 19 juni op school. Vorig jaar ge beurde dat tijdens het evenement Goes4-Kids, maar dat kan dit jaar niet doorgaan, zegt citymarketeer Jonneke Schuurbiers. „De Rabo bank heeft zich teruggetrokken als hoofdsponsor en het lukte niet om een nieuwe te vinden", zegt ze. Tijdens Goes Kinderstad in augustus krijgt de kinderburge meester de officiële hoed. WOLPHAARTSDIJK - Tennisvereni ging WPD in Wolphaartsdijk heeft een goednieuw complex aan de Sportweg. Het wordt vandaag offi cieel geopend door wethouder Jo-Annes de Bat. De geprivatiseerde club zat voor heen aan de Muidenweg en was al langer toe aan een complete re novatie van de banen. Ook was er op de vorige stek geen baanver- lichting en lag het complex eigen lijk te ver van het dorp. In 2010 werden de eerste gesprek ken over een verhuizing gevoerd. In overleg met gemeente Goes en de voetbalvereniging werd een soort ruilconstructie bedacht: de tennis kon naar het het trainings veld van de voetbalvereniging en ter compensatie kreeg het tweede veld van de voetbalvereniging kunstgras. De afgegraven grond van het voetbalveld is hergebruikt om de begraafplaats in Kloetinge mee op te hogen. Het nieuwe complex van WPD, dat nu dus naast het voetbalveld ligt, heeft twee Advantage Red- court banen met verlichting en een nieuw clubgebouw. Eén en ander is bekostigd met de op brengsten van het oude complex en eigen geld. De officiële ope ning is vanmiddag om 14.00 uur. KAPELLE Mevrouw E. Zielstra-Vlas bom uit Kapelle heeft don derdag een koninklijke on derscheiding gekregen. Ze werd lid in de orde van Oranje Nassau. De uitrei king was uitgesteld. Zielstra kreeg het lintje voor haar vrijwilligerswerk voor de hervomde kerk, in de oude renzorg en de ouderenbond PCOB. KORTGENE Aan de Oudedijk nummer 3 in Kortgene is vandaag een schuurverkoop. De op brengst van de verkoop komt ten goede van het on derhoud van de Nicolaas- kerk. Er is van alles te vin den in de schuur; van meu bels tot sieraden en van glas werk tot cosmetica. Voor de bezoekers staat een kopje koffie klaar. AMSTERDAM Ilona de Milliano, oud-leer linge van het Sint Wille- brord College in Goes is 24 mei gepromoveerd aan de Universiteit van Amster dam. Na een master aan de Universiteit van Tilburg startte ze haar PhD aan de Universiteit van Amsterdam met een studie naar lees- en schrijfontwikkeling bij slecht presterende jongeren. r Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €23,50. Je krijgt elke maand 275 minuten of sms'jes, 500 MB en de iPhone 4 (t.w.v. €340,-). Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot €387,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de iPhone 4. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57