Niet alle honden verliezen haar bij chemo ARUBA... One Happy Island! Tien voor Schouwen GReJit 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Protest tegen komst Franse sportketen KRAS.NL Thoolse teams in Alp D'HuZes fcS] Md BOEK ONLINE of bel 0900-9697 TOP-accommodaties bij KRAS.NL ORANJESTAD Babouschka voor (links) en tijdens de chemobehandeling. Trimrassen ver liezen bij een chemo hun haar, andere rassen niet. In de rubriek De Lappenmand ge ven artsen, specialisten, assistentes én baasjes een kijkje in de wereld van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan- deren. Vandaag: deel 2 van chemo- behandelingen bij honden en katten door Raymond de Frel Hè, bah! Die hond heeft een ziekte, die is kaal! Klopt. Babouschka heeft lymfklierkanker. Maar vies? Nee, joh. Het is niet an ders, het is een bijwerking van de chemokuur. Babouschka is namelijk een Bobtail, een langharig ras dat re gelmatig getrimd moet worden. En juist die rassen (zoals Bou viers, terriërs en Maltezers) verlie zen bij een chemobehandeling hun haar. Rassen die niet naar de kapper hoeven worden niet kaal. „Trimrassen hebben een snelle haargroei. Chemo tast snel groeiende tumorcellen aan, maar ook de goede snelgroeiende cel len in het lichaam. Het heeft in vloed op haarproducerende cel len, beenmerg en het darmslijm vlies. Maar de meeste honden heb ben weinig tot geen last van de chemo", vertelt dierenarts Johan de Vos. Zeventig procent van de honden die chemo krijgt, wordt daar niet ziek van, een kwart heeft weieens een slechte dag en vijf procent wordt wel ziek. Gemiddeld krijgt een op de drie honden kanker. Er gaan in Neder land jaarlijks zo'n 175.000 honden dood en hetzelfde aantal komt er ook weer bij. Ongeveer vijftigdui zend daarvan krijgt kanker. Een aantal meerdere keren, waar door je grofweg kunt stellen dat jaarlijks rond de 75.000 honden in ons land met deze ziekte wor den geconfronteerd. De Vos: „Door betere verzorging worden dieren ouder dan vroeger. Daar door is de kans op kanker ook ver groot, omdat deze ziekte vooral bij dieren van middelbare of oude leeftijd voorkomt." Het aantal kankergevallen bij kat ten is een op de vier. Het totale aantal katten dat kanker krijgt ligt duidelijk lager dan bij honden. Veel katten worden niet zo oud, onder meer door verkeersongeluk ken. Een kat verliest bij een che mo overigens alleen zijn snorha ren. Het voorbeeld van de inmiddels twaalf jaar oude Babouschka van de Gentse familie Debuck dateert van drie jaar geleden. „Binnen een paar weken was ze kaal, maar zodra ze medicijnvrij was groeide het haar weer aan", vertelt Brigitte Debuck. „Sommi ge mensen vonden het maar vies. Babouschka was opeens een heel tenger beestje. Het vergde ook even wat meer bedachtzaamheid. In de zomer moest ze namelijk kleding aan tegen de zon en in de winter tegen de kou. Maar wij zien ons dier heel graag, dus had den we dit er graag voor over." huurauto] Zie www.kras.nl/31511 Zie www.kras.nl/31458 Zie www.kras.nl/31147 Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, ziewww.kras.nl 'Voorwaarden PSF, zie www.kras.nl/parksleepfly Talk of the Town* Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-aruba MIDDELBURG - Twee ondernemers verenigingen in Middelburg pro testeren tegen de komst van een vestiging van de Franse sportke ten Decathlon op het ZEP. De Ver eniging Ondernemers Middel burg (VOM) en Gebruikers vereni ging Woonboulevard de Mortiere zijn hier 'mordicus tegen'. De on dernemersverenigingen vrezen dat de komst van Decathlon leeg stand van winkels in de binnen stad en op de woonboulevard tot gevolg zal hebben. Ze hebben de lokale politieke partijen een brief gestuurd waarin ze hun zorgen ui ten. Ze schrijven onder meer: 'Een gehele vrijetijdsbranche kan door de komst worden ontwricht en mogelijk zullen bedrijven hier door moeten sluiten'. OUD-VOSSEMEER - Stavoordó, het team dat meedoet aan' het evene ment Alpe D'HuZes, wordt van daag, zaterdag, om 11.00 uur uitge zwaaid vanaf sportpark De Vos- senberg in Oud-Vossemeer. Tijdens het evenement zullen de leden van het team de beroemde Franse berg Alpe D'Huez meerde re malen beklimmen. Ze doen dat voor KWF Kankerbestrijding. In aanloop naar het evenement heeft Stavoordó geld opgehaald met allerlei acties, waaronder het Glazen Ei. De totale opbrengst van alle ac ties wordt zondag bekend ge maakt. Dat gebeurt om ongeveer 10.30 uur. Er doet overigens nog een tweede Thools team mee aan Alpe D'Hu- zes. Onder de naam 'VijfvoorZes' rei zen vijf medewerkers van de ge meente Tholen af naar Frankrijk om de berg te beklimmen. waarom zou je meer betalen 5-sterren resort met vele faciliteiten en„ een privé-strand. Inclusief ontbijt. BURGH-HAAMSTEDE - De dertien kinderen uit Namestovo die deze week in het kader van een uitwis- 3clingeprogramma op hezoek wa ren, geven hun verblijf op Schou- wen-Duiveland een tien. De Slo waakse kinderen werden maan dag verrast met een bezoek van hun ambassadeur in Nederland. Tijdens hun bezoek aan de Efte- ling maandagmiddag was het maar liefst 26 graden in Kaatsheu vel. Woensdag werd een middagje zwemmen op Port Zélande inge last. Vrijdag werd er gespeeld op de trampolines van Jan Midavaine en 's avonds stonden barbecue en disco op het programma. De kin deren zijn zaterdagochtend rond zes uur weer per bus naar huis ver trokken. Namestovo heeft een ste denband met Burgh-Haamstede. Kinderen van De Kirreweie in Burgh-Haamstede vermaken zich op de trampolines met leerlingen uit de Slowaakse jumelagegemeente Namestovo. foto Dirk-Jan Gjeltema w vlieg met ArkeFly en ontvang tot 250 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m oktober! ook vertrek mogelijk met KLM ontdek het prachtige eiland Aruba! Geniet van het tropische klimaat, de parelwitte stranden, de azuurblauwe zee en de hoofdstad Oranjestad! Nieuw bij KRAS.NL! Kleinschalig hotel, tegenover Surfside Beach. Inclusief ontbijt. Kleinschalig appartementencomplex, in een rustige tropische omgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52