Tandje bij om dijk Bru voor juli te versterken Fractie WD vangt bot met congres Sober budget kinderburgemeester 24 SCHOUWEN-DUIVELAND STICHTING RENESSE Kermis Renesse mag drie uur langer draaien make aar door Joeri Wisse bruinisse - De Klerk Waterbouw werkt de komende weken dagelijks tot 20.00 uur door aan de dijk bij Bruinisse. De dijkwerkers gaan een uur langer door om de werkzaam heden bij op tijd af te krijgen. Opdrachtgever van de klus, pro jectbureau Zeeweringen, heeft als voorwaarde opgenomen dat het gedeelte tussen de Vissershaven en het Nieuwlandje voor 29 juni af moet zijn. Dit gedeelte ligt het dichtst bij de bebouwde kom en ook groepsaccommodatie De Stoofpolder is onder aan dit stuk dijk gevestigd. „De vertraging is opgelopen door organisatorische door Melita Lanting omstandigheden bij de aannemer en omdat het detecteren van de dijk op niet gesprongen explosie ven langer duurde", legt Anneke McGovern van het projectbureau uit. „Vooralsnog komt de oplever- datum van 29 juni niet in gevaar, maar het is wel handig om hier en daar een extra uurtje bij te kun nen pakken door dagelijks tot 20.00 uur door te werken", zegt ze. Maandag worden de eerste nieuwe betonzuilen geplaatst. De aannemer begint bij scheepswerf Van Duivendijk en werkt richting de Vluchthaven Als dat werk ach ter de rug is, moet alleen het on- derhoudspad nog afgemaakt. Het hele dijktracé bij Bruinisse is uiterlijk 1 november klaar. zlerlkzee - De fractie van de WD kreeg donderdag geen poot aan de grond met het idee om een con gres te organiseren over zorg in re latie tot wonen, recreatie en over heidsbeleid op Schouwen-Duive- land. De meeste andere partijen wilden er niet over praten. Fractievoorzitter Wout van den Berg kreeg van zijn collega-raads leden weinig kans zijn voorstel toe te lichten. „Dit is volgens mij buiten de orde van dit agenda punt", zei Petri d'Anjou van de PvdA, kort nadat Van den Berg zijn betoog was begonnen. Hij had het agendapunt van de Kader nota aangegrepen om zijn voor stel te doen. Met deze nota be paalt de gemeenteraad de grote lij nen voor de komende begroting. Onderdeel daarvan is het inspe len op aankomende decentralisa^- ties vanuit het4lijk, zoals bijvoor beeld de zorgsector. Maar de andere fracties waren niet bereid dit agendapunt wat ruimhartiger op te vatten en van gedachten te wisselen over nut en noodzaak van een dergelijke bij eenkomst. „Als het niet gaat over inhoud, niet gaat over beslispun ten van dit agendapunt, is dit niet het moment", oordeelde Brigitte Troost (PvdA). „Ik heb hier moei te mee, waarom dient u geen mo tie in?" zei Robbert Lievense (LSD). Wim Dorst (Christenu nie): „Volgens mij moeten we eerst duidelijkheid krijgen van de minister en de staatssecretaris over wat zij nu willen, voor wij kunnen nadenken hoe we het gaan uitvoeren." De fracties van SGP en GroenLinks willen af wachten met welke voorstellen het college kojnt voor de decentra lisatie en hebben er geen behoef te aan om op dit moment nieuwe kaders te stellen. Daarmee kapten de fracties de discussie over dit onderwerp af, waarbij alle woord voerders zich overigens wel haast ten om te zeggen dat ook zij zich druk maken over de toekomstige zorg op het eiland. Van den Berg zegt niet bij de pak ken neer te gaan zitten. „Al heb ik een steen in de vijver gegooid en ben ik van de plons behoorlijk nat geworden." Hij gaat met zijn fractie verder met het idee. Daar bij kan hij waarschijnlijk wel reke nen op hulp van het CDA en Alert!. Zij gaven donderdagavond aan mee te willen denken. door Ton van den Nouweland renesse - De kermis van Renesse mag op de eerste dag, vrijdag 26 juli, drie uur eerder beginnen. Dat is de uitkomst van overleg tussen exploitanten, bewoners, ondernemers en de kerk. Organi satiebureau No Hou in Roosen daal, dat in opdracht van de ge meente de kermissen organiseert, had voorgesteld om in Renesse ook op zondag te draaien. Maar de kerk wil daar niet aan. Drie uur langer op vrijdag is het com promis dat werd bereikt. De ker mis begint nu om 13.00 uur in plaats van 16.00 uur. De kermis in Renesse duurt van 26 tot en met 31 juli en telt 32 at tracties. De 'Superstar' en de 'Dropzone' zijn hier de grootste zaken. In beide attracties gaat het publiek over de kop in gondels die aan de bewegende armen van een molen hangen. De Zierikzeese kermis begint 3 au gustus en duurt tot en met de achtste. In Zierikzee staan 24 ver maak- en gokzaken. De Zierikzee se kermis is wat rustiger van ka rakter dan die in Renesse. Topza- ken in Zierikzee zijn het lunapark 'Indiana Jones' en het glazen dool hof 'Labyrinth'. De opstelling in Zierikzee is veranderd vanwege de renovatie van het Havenplein. De twee kermissen leveren de ge meente samen 48.000 euro op. Daar zijn de organisatiekosten al van af. Wat nog rest aan kosten, zijn een beperkte inzet van de het gemeentelijk Uitvoeringsbedrijf en de inrichting van twee terrei nen voor woon- en pakwagens. De gemeente gebruikt de kermis niet als melkkoe. Vermaak voor in woners en toeristen staat voorop. 8 Voorzitter Renger Erenst(l), administrateur Dick Kooman, verder de eerste Oostenrijkse woningen uit 1954, links het nieuwe Waterkunstwerk voor Renes se en bovenin replica's van de beelden die inmiddels in verschillend kernen zijn geplaatst, foto's Dirk-Jan Gjeltema/collage Donja Odijk V rede h oflaan 268 Vlissingen Fraai appartement op de 6e verdieping met fraai uitzicht over zee én tand! Gebouwd in 2004 en com pleet van afwerking. Een royale woonkamer met open keuken, bijkeuken, twee slaapkamers en bad kamer met douche, wastafel en 2e toilet Balkon op Vraagprijs 259.000,- k.k door Melita Lanting zierikzee - De gemeenteraad stelt geen extra geld beschikbaar voor de kinderburgemeester. Dit tot grote ergernis van de PvdA en GrpenLinks. Nu de taak voor coör dinatie wordt overgeheveld naar het Welzijnshuis vinden beide fracties dat daarbij ook voldoende budget moet worden meegege ven. Ze worden daarin gesteund door de WD. De drie fracties haalden echter geen meerderheid. De gemeenteraad had voor dit jaar 2000 euro uitgetrokken voor het project kinderburgemeester, maar in werkelijkheid is volgens het Welzijnshuis 6000 euro no dig, Toch handhaaft de gemeente voor het komend jaar opnieuw een budget van 2000 euro. Even tuele meerkosten moet het Wel zijnshuis zelf ophoesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50