zeeland seaports Provincie Zeeland DOW Rondemiss hoopt op Nederlandse winnaar i.nr? Volg de Ronde rechtstreeks via internet De Muur On Tour met Mart Smeets in Scheldetheater 1223Tb N AMZ jPZC T WESTERSC neer Terneuzen - De ontwikkelingen in de Ronde van Zeeland Seaports zijn rechtstreeks te volgen via internet. Webmas ter Reinier Meijer houdt een live blog bij van het wedstrijd verloop. Dat is te volgen via de site van de Ronde van Zeeland Seaports. Wie op de hoogte wil blijven van de wedstrijd kan op computer, laptop, tablet of smartphone naar de site van de ronde gaan en daar in de linkerbalk klikken op 'live verslag'. Mediapartner PZC plaatst op zijn eigen site een link, die toegang geeft tot de live blog. Omroep Zee land houdt zelf een live blog bij en zendt zondagavond op televisie in Zeeland Nu van 18.00 uur een korte samenvatting uit. Dat wordt de hele avond herhaald. Maandag 'volgt een uitgebreid verslag rondevanzeelandseaports.nl Mart Smeets Foto: ANP Terneuzen - Een bijzonder eve nement in het kader van de Ronde van Zeeland Seaports is de wielertheatershow De Muur On Tour, zaterdagavond in het Terneuzense Scheldetheater. Op het affiche staan onder anderen Mart Smeets, de 'eminence grise' van de Nederlandse wielerverslag- geving, Wilfried de Jong (Sport paleis De Jong, Holland Sport) en nieuwslezer van het NOS Journaal Herman van der Zandt. Zij etaleren hun persoonlijke herinneringen aan hoogtepunten uit de wielerhis- torie. Maar ook Kees Bal, in 1974 Zeeuwse winnaar van de Ronde van Vlaanderen, en de Vlaming Eddy Planckaert komen voor het voetlicht. Een show waarin snel wordt geschakeld tussen anekdotes, literatuur en muziek. Dat laatste van onder meer Ocobar en Rick de Leeuw (ex-Tröckener Kecks). Voorts is er een optreden van JW Roy, de kopman van de CD De Willebrord Sessies met unieke wielerliedjes. Kaarten zijn nog verkrijgbaar via www.scheldetheater.nl De wieler theatershow De Muur On Tour begint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Gerda Koops (27) uit Langeweegje is ronde miss in de Ronde van Zeeland Seaports. Verzorgd door visa- giste Désiree Bakker (Schoon heidssalon Excellence), gekapt door Monique van Overbeeke (DEMO) en gekleed door Maria-Ria. Een gezichtsbepalen de functie, want een huldiging zonder bloemen (Bloemisterij Wisse) en kussen van de miss is ondenkbaar. Vijf vragen aan de rondemiss. Wat is er zo leuk aan om rondemiss te zijn Je maakt een wielerwedstrijd eens van een andere kant mee. En je bent een belangrijk persoon. Ten minste, in de zin dat je de organi satie vertegenwoordigt. Leuk is ook dat je een hele dag verwend wordt. Je gaat naar de visagiste, de kapster en je wordt mooi gekleed. Nee, niet wat ik op deze foto aan heb. Wat ik morgen draag is een verrassing. Wat doe je zo'n hele dag? Als renners de presentielijst teke nen sta ik daar bij. Daarna rijd ik mee in de volgerskaravaan. Niet constant in de wedstrijd. Soms stoppen we wel eens of snijden we een stukje af om de renners langs te zien komen. Of we passeren het peloton. En na afloop natuurlijk de huldiging op het erepodium. Ben je er alleen voor de wielrenners? Nee. Op de ochtend van de wed strijd ben ik er bij als de vips worden ontvangen. Verder laat ik me zien bij het project dat elk jaar wordt gehouden voor Zeeuwse jeugdrennertjes, die de ronde een hele dag mogen volgen. Je bent de vriendin van Johnny Hoogerland en kent ook de minder mooie kanten van de sport. Je was er bij toen hij dit voorjaar tijdens de training werd aangereden. Hoe heb jij dat verwerkt? De ploeg Vacansoleil heeft ge zorgd voor een mental coach. We hebben zowel samen als individueel praatsessies gehad. Net zo lang tot we zeiden: nu is het goed. Ik kan weer rustig thuis zitten, zonder constant angst te hebben. Natuurlijk denk je er wel eens aan dat er iets kan gebeuren, maar ik heb die gebeurtenis een plekje kunnen geven. Heb je nog een favoriet voor morgen? Want jouw vriend is er niet bij omdat hij in Frankrijk deelneemt aan de Dauphiné Libéré. Ik hoop natuurlijk op een Nederlandse winnaar. Theo Bos. Dat vind ik een sympa thieke renner. Maar Johnny vindt dat ik Barry Markus moet zeggen. Die is van zijn ploeg. van Gansewinkel drukwerk en meer zierlkzee VARA BORSSELE Opmaak: Roland Goovers ('Zwaartekracht Marketing Reclame

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43